Německá firma koupí dvacet letadel Airbus A380

Německá firma koupí dvacet letadel Airbus A380

Německá leasingová společnost Doric Lease Corp. podepsala memorandum o koupi dvaceti letadel Airbus A380. Dohodu dnes, v první den jubilejního 50. Pařížského aerosalónu, podepsali Mark Lapidus, výkonný ředitel Doric Lease Corp., a John Leahy, provozní ředitel Airbusu. Pevná objednávka by měla být dokončena během několika příštích měsíců. Podle ceníku výrobce dosahuje hodnota předběžného kontraktu výše okolo 8,1 miliard amerických dolarů. Podle Marka Lapiduse jeho společnost registruje zájem aerolinií, které ještě nemají Airbus A380, tento letoun provozovat.

Pro Airbus by finalizace kontraktu byla velkým úspěchem. V loňském roce se počet objednaných letounů A380 znatelně snížil, když Airbus získal jen kontrakty od Transaero Airlines a Singapore Airlines na devět letadel. Pro letošní rok Airbus plánoval prodej celkem 25 letadel A380. Díky kontraktu s Doric Lease Corp., který je ostatně největší objednávkou na letouny A380 za poslední tři roky, se Airbusu podaří plán na letošní rok pravděpodobně splnit. Prodeje A380 brzdí poměrně vysoká cena tohoto letounu. Oficiální ceník Airbusu uvádí průměrnou cenu téměř 404 miliony dolarů, což je téměř cena dvou letadel A330 nebo B787, a tak letecké společnosti velmi pečlivě zvažují, zda tento typ do flotily zařadí.

Doric Lease Corp. je německá finanční společnost zaměřená na správu majetku v oblasti dopravy, energetiky a realit. Společnost má ve své flotile celkem 35 dopravních letadel a světovou jedničkou ve financování dodávek letadel A380. Pobočky společnosti jsou v Irsku, USA a ve Velké Británii.

Zdroj: Airways.cz