Objeví se Boeingy 777 ve flotile Swiss?

Vydáno 25. 2. 2013

Objeví se Boeingy 777 ve flotile Swiss?

Šest dálkových letadel Boeing 777-300ER plánuje údajně objednat Lufthansa pro svou dceřinou společnost Swiss. Zprávu přinesl v závěru minulého týdne zpravodajský server amerického odborného časopisu Aviation Week. Nové letouny mají ve flotile Swiss nahradit nejstarší stroje Airbus A340. Švýcarský dopravce v současnosti provozuje celkem 15 letadel A340-300. V době vysokých cen paliva není provoz čtyřmotorových letadel A340 příliš ekonomický. Oficiálně však Swiss ani Lufthansa nepotvrdily informace o chystané objednávce. Nicméně tento týden dozorčí rada celého koncernu jednala o objednávce stovky střednětraťových a dálkových letadel.

Případná objednávka letadel 777 pro Swiss by byla poměrně důležitá pro americký Boeing i v případě, že by se jednalo jen o šest letadel. Letouny Boeing 777 totiž v celé Lufthansa Group provozují jen Austrian Airlines, které převzaly čtyři stroje Lauda Air. Samotný Swiss se v kategorii střednětraťových a dálkových letadel dosud výhradně orientoval na letouny Airbus. Vedle A340 společnost také provozuje 13 letadel Airbus A330-300, přičemž v letošním roce budou dodány další dva stroje. Podle Aviation Week hraje ve prospěch B777 zejména možnost rychlejších dodávek objednaných letadel. Zařazení do tohoto typu do flotily by rovněž znamenalo výrazné navýšení sedadlové kapacity na dálkových linkách. Při uspořádání do třech tříd je kapacita B777 přes 300 cestujících, což je o téměř 40 procent více oproti stávajícím letadlům Airbus A340.

Zdroj: Airways.cz

Šest dálkových letadel Boeing 777-300ER plánuje údajně objednat Lufthansa pro svou dceřinou společnost Swiss. Zprávu přinesl v závěru minulého týdne zpravodajský server amerického odborného časopisu Aviation Week. Nové letouny mají ve flotile Swiss nahradit nejstarší stroje Airbus A340.