Olympic Air vyřadí letouny A319 a A320

Olympic Air vyřadí letouny A319 a A320

Řecké Olympic Air do konce března vyřadí ze své flotily zbývající dva letouny Airbus A319 a tři Airbus A319. Společnost bude nadále provozovat jen flotilu letadel Dash 8-100 a Dash 8-400, se kterými létá zejména na vnitrostátních linkách.

Jedná se o již druhou výraznou redukci flotily Olympic Air v posledních třech letech. V souvislosti s vyřazením letadel Airbus společnost od letního letového řadu zastaví lety z Athén do kyperské Larnaky a izraelského Tel Avivu. Společnost rovněž již nepočítá s lety ze Soluně do Chanie, Heraklionu, na Mykones, Mytilene, Rhodos a Santorini. Od června 2013 bude rovněž ukončen code-sharing s americkou Delta Air Airlines.

O převzetí Olympic Air má opět zájem řecká jednička Aegean Airlines, která chce odkoupit stoprocentní podíl ve společnosti od Marfin Investment Group. Hodnota transakce byla vyčíslena na 72 milionů eur a v současnosti možné převzetí posuzuje Evropská komise (EK). Ta již jednou v minulosti spojení obou řeckých aerolinií zablokovala. V lednu 2011 EK převzetí Olympic Air zamítla se zdůvodněním, že by spojená společnost kontrolovala více než 90 procent vnitrostátní letecké dopravy.

Zdroj: Airways.cz