Oslavy Dne vítězství v Moskvě 2014

Moskva se chystá na velkolepou vojenskou přehlídku. Letenky již od 6169 Kč

Takové manévry zažívá Moskva jen jednou do roka. Ať už jste fanoušky letectví či jiné vojenské techniky, nebo ne, pokud míříte do hlavního města Ruska 9. května, neuniknete jedné z největších vojenských přehlídek na světě. Pořádá se každoročně u příležitosti Dne vítězství Ruska ve 2. světové válce, tedy 9. května. Mimochodem, u nás se po revoluci začal Den vítězství slavit již 8. května, jelikož západní mocnosti přijaly kapitulaci Německa o den dříve než Sovětský svaz. Za zpáteční letenku z Prahy do Moskvy zaplatíte cenu již od 6169 Kč.  

Deset tisíc vojáků v ulicích Moskvy

A co že bude v Moskvě v den 69. výročí Dne vítězství k vidění? Celé centrum města, hlavně pak jeho tepající střed, Rudé náměstí, budou doslova vzhůru nohama. Ulice ovládne na deset tisíc vojáků, kteří se představí na vojenské přehlídce. Vše odstartuje v 10 hodin dopoledne právě na „Krasnoj ploščadi“. Ale pokud se nedostanete až na ni, protože tam bude lidí opravdu hodně, nezoufejte. Celou přehlídku, dlouhé štrúdly tanků a další vojenské techniky, můžete pozorovat kdekoli na trase od stanice Dynamo (Leningradská třída) – Tverská – Rudé náměstí – Kremelské nábřeží – Nový Arbat a Sadová. Vojáci obkrouží v centru města obrovský okruh a zase se vrátí na Leningradský prospekt, odkud ze středu Moskvy odjedou.

Poprvé se představí obrněné vozy Tajfun

A teď trochu techniky. Fajnšmekři do vojenství se mohou těšit na celkem 134 vozidel pozemní techniky. Mezi nimi tanky T-90A, obrněné vozy Rys a Tigr, raketové komplexy Buk-M2, stroje Topol a Iskander, trnsportéry BTR-82A a další. Vůbec poprvé se předvedou obrněné vozy Tajfun, protitankové komplexy Chrizantema-S či raketomet Tor-M2U. Nad Rudým náměstím proletí také osm vrtulníků a 61 letadel, mezi nimi přepravní Antonovy AN-124 a 22, bombardéry Su-34 či slavné stíhačky MiG-29. Své pilotní umění předvedou ti nejlepší ruští letci.

Generálku přehlídky můžete vidět už o den dříve od deseti hodin ráno na „Ruďáku“. Nácviky budou k vidění v moskevských ulicích 29. dubna a 5. května vždy v deset večer.

Tip Letušky: Zpáteční letenky do Moskvy již od 6169 Kč

Pokud chcete letět do Moskvy, vyhledali jsme pro vás příklad výhodného spojení z Prahy do Moskvy a zpět. Cena letenky je od 6169 Kč. Letenky si můžete rezervovat online na Letuska.cz

datumtrasačas
30. dubna 2014Praha–Zurich06:30–07:45
 Zurich–Moskva12:20–17:55
4. května 2014Moskva–Vídeň15:40–16:35
 Vídeň–Praha17:10–18:00