RAK Airways zastavily lety

Vydáno 7. 1. 2014

RAK Airways zastavily lety

Letecká společnost RAK Airways ze Spojených arabských emirátů 1. ledna oznámila, že až do odvolání zastavuje všechny své lety. Představenstvo aerolinie se rozhodlo k tomuto kroku přistoupit z důvodů rostoucích provozních nákladů a vlivu politické nestability v regionu na hospodaření společnosti. Podle prohlášení je zastavení provozu v zájmu společnosti a jejich akcionářů. Všichni cestující bezprostředně postižení zastavením provozu mají být přebukováni na lety jiných dopravců. Ostatním cestujícím budou letenky plně refundovány.

RAK Airways před zastavením provozu létaly z Rás al-Chajma do Ammánu, Dohy, Džiddy, Islámábádu, Kalikutu, Kathmándu, Lahore, Péšaváru a Rijádu. Flotila společnosti se skládala ze dvou letadel Airbus A320. RAK Airways byly aktuálně jedinou leteckou společností provozující pravidelné lety z mezinárodního letiště v Rás al-Chajma. Podle prohlášení chtějí akcionáři zvážit další existenci aerolinie, přičemž by se mělo přihlédnout k ekonomickým zájmům emirátu. Případné obnovení provozu by následovalo až po provedení restrukturalizace aerolinie.

RAK Airways byly založeny v roce 2006 emírem Mohammedem Al Qasini jako "národní letecká společnost" Rás al-Chajma, jež jsou jedním z emirátů Spojených arabský emirátů. Pravidelné lety společnost zahájila v roce 2007 se dvěma Boeingy 757-200. V roce 2009 společnost nečekaně zastavila své lety. O rok později však došlo k obnovení provozu a ke změně obchodního modelu, který společnost přiblížil více k nízkonákladovým aeroliniím.

Zdroj: Airways.cz

Letecká společnost RAK Airways ze Spojených arabských emirátů 1. ledna oznámila, že až do odvolání zastavuje všechny své lety. Představenstvo aerolinie se rozhodlo k tomuto kroku přistoupit z důvodů rostoucích provozních nákladů a vlivu politické nestability v regionu na hospodaření společnosti.