Royal Jordanian má ve flotile první Boeing 787

Royal Jordanian má ve flotile první Boeing 787

Royal Jordanian převzaly ve středu 27. srpna na slavnostním ceremoniálu v Everettu svůj první Boeing 787. Po přímém letu přistál Dreamliner nesoucí jméno jordánského korunního prince Husejna Bin Abdulláha II. týž den na mezinárodním letišti Queen Alia v Ammánu. Společnost se tak stala po Qatar Airways druhou aerolinií na Blízkém východě, která má tento typ ve své flotile. Jordánský dopravce bude Dreamliner provozovat v uspořádání pro 270 cestujících, 24 sedadel bude v byznys třídě a dalších 246 míst v ekonomické třídě. Royal Jordanian plánují nový letoun nasadit do komerčního provozu již 1. září 2014 na linkách z Ammánu do Džiddy a Londýna-Heathrow. Od začátku října bude letoun nasazen na dálkové lety z Ammánu přes Bangkok do Kuala Lumpur a Hongkongu.

Royal Jordanian objednaly v roce 2007 dva Boeingy 787 a na další dva stroje si zajistily opci. Společnost postupně navýšila svou objednávku až na současných 11 letadel. Zařazení nových 787 je součástí plánů jordánského dopravce na modernizaci dálkové flotily. Společnost bude s přebíráním dalších letounů Dreamliner postupně vyřazovat ze své flotily staré Airbusy A330-200 a A340-200. Do konce letošního roku má společnost převzít další čtyři nové Boeingy 787.

Podle Nassera Loziho, prezidenta Royal Jordanian, zvýši letouny Boeing 787 konkurenceschopnost společnosti na mezinárodní úrovni. Na letišti Queen Alia v Ammánu byl v loňském roce otevřen nový terminál pro cestující. Společnost by chtěla přeměnit letiště v jordánském hlavním městě v regionální tranzitní uzel. V posledních letech se Royal Jordanian musely potýkat s dravou konkurencí leteckých společností z oblasti Perského zálivu a s politickou nestabilitou v regionu.

Zdroj: Airways.cz