Sedm nových low cost linek na menší evropská letiště

Sedm nových low cost linek na menší evropská letiště

Baví vás cestovat s batohem a za levno? Low cost letenky jsou pro vás to pravé. Přinášíme přehled dalších sedmi letišť, kam se dá letos levně dostat.

Stotisícové město Lappeenranta ležící na jihovýchodě Finska získá díky Ryanair nové spojení se španělskou Gironou a německým Weeze. Obě nové linky budou provozovány dvakrát týdně. Ryanair zahájil lety do Lappeenranta v roce 2010, kdy otevřel linku z bruselského letiště Charleroi.

Nízkonákladové aerolinie Wizz Air oznámily novou linku z maďarského Debrecínu na východě Maďarska. Od 26. dubna získá toto město pravidelné spojení s německým Dortmundem. Nová linka bude provozována dvakrát týdně vždy v pondělí a ve čtvrtek letouny Airbus A320. Naopak 23. dubna společnost ukončí pravidelné lety z Debrecínu do Milána-Malpensa, jež jsou operovány dvakrát týdně. Wizz Air zahájil lety z Debrecínu vloni v červnu otevřením spojení do Londýna-Luton (více zde) a v současnosti je jediným pravidelným dopravcem na tomto letišti.

Ryanair oznámil otevření dalšího spoje do Rzeszówa. Tentokrát město na jihovýchodě Polska získá spojení s norským letištěm Oslo-Rygge. Nová linka bude provozována dvakrát týdně vždy v úterý a v sobotu.

Do jihoitalského města Crotone bude od 24. června létat Volotea. Nová linka z benátského letiště Marco Polo bude provozována dvakrát týdně týdně letouny Boeing 717.

Koncem ledna oznámil Ryanair zahájení letů na německé letiště Münster/Osnabrück. Společnost od června nabídne cestujícím spojení s Gironou a Malagou. Obě linky budou provozovány třikrát týdně letouny Boeing 737-800. Letiště Münster/Osnabrück bude v pořadí již třináctým letištěm v Německu, na které společnost Ryanair létá.

Do severošpanělské Pamplony začne od 31. března létat nízkonákladová aerolinie Vueling. Společnost nabídne denní spojení s letištěm El Prat v Barceloně.

Zajímavé spojení získá letiště Brive – Souillac ležící ve francouzském regionu Limousin nedaleko padesátitisícového města Brive-la-Gaillarde. Od 3. dubna bude na letiště létat Ryanair ze své základny v nizozemském Maastrichtu. Nová linka bude provozována dvakrát týdně vždy ve středu a v neděli.

Zdroj: Airways.cz