Školy vaření v Bangkoku – jak na to

Chutná vám Thajsko? Jděte v Bangkoku na školu vaření!

Máte rádi exotická jídla? Chutná vám thajská kuchyně, která voní a chutná po koriandru, chilli, limetkách a kokosovém mléku? Jídlo je fantastické, všechno si vyfoťte, ať můžete doma svým známým vyprávět. Pokud se chcete o surovinách a receptech dozvědět víc, zařiďte si k letence do Thajska i školu vaření. Mezi gurmány z celého světa jsou lekce z thajskými kuchaři velmi oblíbené.

Specifika u thajského stolu

V Thajsku vás jistě překvapí barevnost a bohatost na talíři. Nebojte se ochutnat jídlo i na ulici, doporučujeme vynechat fastfoody známých světových značek. Thajci jí lžící a vidličkou, rýži i rukou. Nůž nepoužívají, jídlo je již nakrájeno na drobné kousky. Thajci jsou velmi společenští, rádi si dobroty vychutnávají společně u velkého stolu. Jídlo je pestré a plné zeleniny. Pokud vám někdo nabídne, neodmítněte thajský čaj, je výborný.

Za kurz vaření zaplatíte zhruba 50 dolarů na osobu, ale cena se pochopitelně podle podmínek a vašich požadavků může měnit. Lektora či kuchaře si můžete pozvat domů, nebo se můžete přidat ke skupině v některém z profesionálních studií.

Kurzy vaření v Thajsku

Většina kurzů začíná důkladnou prohlídkou místního trhu. Pro Evropana je totiž obtížné rozeznat exotické ingredience. Naučíte se použít a vybrat správné ovoce, zeleninu i koření a dozvíte se receptury. Po návratu z trhu se s kuchařem pustíte do přípravy pokrmů. Obvykle "studenti" vaří pětichodové menu. Začíná se předkrmem, sestava jídel pokračuje přes polévku až k hlavnímu jídlu a končí dezertem. Naučíte se například připravit vlastní chilli pastu a kari, základní ingredience thajské kuchyně.

Po přípravě ingrediencí a vaření hosté většinou usednou ke slavnostní tabuli a všechna jídla ochutnají. Podle podmínek můžete pozvat i své přátele. Vždyť pro Thajce je plný stůl dobrot a množství přátel okolo ideálně strávený čas.

Kde si objednat kurzy vaření v Bangkoku:

Objednat kurz na půl dne.