Stovky Čechů neodletí, letecká společnost Aerosvit v Praze končí

Vydáno 14. 1. 2013

Ukrajinské aerolinky Aerosvit se dostaly do finančních problémů, zruší kvůli tomu pravidelný spoj z Kyjeva do Prahy. O své peníze tak nečekaně mohou přijít až stovky klientů. Alternativu je možné najít přes Letuska.cz.

Aerosvit ruší své pravidelné spojení s Prahou od úterý 15. ledna. Právě kvůli finančním problémům a následně uvalené ochraně před věřiteli společnost ruší desítky spojení. Prozatím zůstanou v provozu jen dálkové lety, jako například z Kyjeva do Moskvy, Petrohradu, Istanbulu, Taškentu, New Yorku a podobně.

Nicméně stovkám cestujících využívajících právě služeb Aerosvitu hrozí, že přijdou o své peníze. „Zákazníkům z Čech doporučuji požádat co nejdříve o vrácení peněz přes webovou stránku Aerosvit.com,“ poradil Josef Trejbal, ředitel portálu Letuska.cz.

Cestující mohou najít alternativu na vyhledávači letenek Letuska.cz. Ten totiž poškozeným klientům nabízí zvýhodněné letenky. „Pracovníci naší společnosti budou všem těmto poškozeným nápomocni též s možnou alternativní dopravou. Do vyhledávače stačí zadat PROMO KÓD „Aerosvit“ a cena náhradního spojení bude bez servisních poplatků,“ dodal Trejbal.

Provoz Aerosvitu mezi Ukrajinou a Českou republikou přebere od letní sezony 2013 společnost Ukraine International. Jestli však bude provozovat lety i před tímto termínem, zatím není známo.

Let do Prahy ruší, do jiných zemí Aerosvit létá dál

Letecká společnost Aerosvit Airlines na svých stránkách vytvořila formulář, kde můžete požádat o vrácení peněz.

I nadále bude létat na linkách:

Kyjev–Moskva

Kyjev–Petrohrad

Kyjev–Istanbul

Kyjev–Taškent

Oděsa–Istanbul

Kyjev–New York

Kyjev–Peking

Kyjev–Bangkok

Kyjev–Dnipropetrovsk

Kyjev–Ivano–Frankivsk

Vzhledem k mimořádné situaci je možné si letenky rezervovat nikoli přes BSP, ale například prostřednictvím služby Amadues ETD (E-ticket Direct). Tato možnost platí pro území Arménie, Ázerbájdžánu, Běloruska, Gruzie, Moldavska, Ruska, Ukrajiny, Uzbekistánu. Služba ETAT Galileo je aktivní pro Moldavsko a Uzbekistán.

Ukrajinské aerolinky Aerosvit se dostaly do finančních problémů, zruší kvůli tomu pravidelný spoj z Kyjeva do Prahy. O své peníze tak nečekaně mohou přijít až stovky klientů. Alternativu je možné najít přes Letuska.cz.