Valentýn v Londýně

Vydáno 4. 2. 2014

Valentýn v Londýně? Tipy na romantický svátek zamilovaných

Určitě i letos kolem sebe uslyšíte, že Svátek zamilovaných u nás nemá tradici. Pousmějte se a kupte si na 14. února letenku do Londýna. Vždyť příležitost k překvapení a vyznání citů by se vždy měla využít. V tento den si nejen intimní partneři posílají malé dárky, květiny, smsky a obrázky s tematikou srdce jako symbolu lásky. Máme pro vás několik nápadů na příjemně strávený Den svatého Valentýna v britské metropoli.

Tip od Letušky: Letenky do Londýna, odlet z Prahy i Brna.

Valentýnský večer pod hvězdami v Greenwich

Britská observatoř připravila na pátek, v Den svatého Valentýna, speciální program. Můžete si prohlédnout hvězdnou oblohu velkým dalekohledem, vychutnat si sklenku vychlazeného sektu a dát si pusu na nultém poledníku. Začátek je v 17.25 – 18.50 hodin. Royal Observatory najdete v Greenwichi.

Více o Royal Observatory v Londýně.


Observatoř v Greenwichi. Foto: Wikipedia.org

Tip od Letušky: Jak a kdy na vyhlídku z mrakodrapu The Shard

Romantika v polštářích: Tip na nevšední noc pro novodobé princezny

Je nevšední a jiný. Pokud máte rádi vintage styl střihnutý britskou vlajkou, vydejte se do East London do domu, který zde stojí už od roku 1717. Služby, které tu hostům poskytují, by se daly shrnout jednou větou: Vítejte doma. Provozovatelé chtějí, abyste se jako ve vlastní sedačce skutečně cítili. Interier je zařízen s velkou péčí a elegantním vkusem.  

Více o hotelu 40Winks.

Tip Letušky: Jak a kde koupit London Pass


Foto: 40Winks.org

Večeře ve dvou v Clos Maggiore

V žebříčcích, které hodnotí restaurace podle různých parametrů, se Clos Maggiore vyjímá. Patří mezi nejromantičtější podniky nejen v Londýně, ale podle hostů i v celé Británii. Na svátek zamilovaných tu chystají speciální valentýnské menu – svá vyznání si můžete sdělit u artyčokové polévky, mušlí nebo mangového sorbetu. Restauraci najdete na 33 King Street, z metra vystupte na Covent Garden nebo Leicester Square

Více o Clos Maggiore     


Foto: Closmaggiore.com