Wizz Air začne létat do Dubaje

Wizz Air začne létat do Dubaje

Nízkonákladová společnost Wizz Air oznámila otevření pravidelných letů do Dubaje. Společnost zahájí od 28. října lety z Budapešti, Bukurešti, Kyjeva a Sofie na nově otevřené letiště Dubai World Central Airport.

Z Budapešti a Kyjeva bude Wizz Air létat do Dubaje čtyřikrát týdně, z Bukurešti a Sofie nabídne cestujícím tři lety týdně. Všechny lety budou provozovány letouny Airbus A320. Celkem tak bude společnost provozovat do Dubaje 14 letů týdně. Šéf Wizz Air Jozsef Varadi uvedl, že společnost chce v prvním roce provozu přepravit na linkách z/do Dubaje nejméně 250 tisíc cestujících. Letenky na všechny nové linky jsou v prodeji od dnešního dne v prodeji. Wizz Air nabízí jednosměrné letenky do Dubaje za ceny od 100 euro, přičemž cenu lze ještě o něco snížit členstvím ve Wizz Discount Clubu.

Nové dubajské letiště Dubai World Central Airport označované též jako Al Maktoum International bude v provozu pro lety s cestujícími od 27. října 2013. Wizz Air a saúdskoarabská aerolinie Nasair budou prvními leteckými společnostmi, které budou na toto letiště létat s pasažéry. Dubai World Central Airport je v provozu od června 2010 a dosud sloužilo jen pro nákladní lety. Terminál s kapacitou 7 milionů cestujících ročně byl dokončen v loňském roce.

Zdroj: Airways.cz