Cestujeme po světě

10 nejlepších míst k potápění v Indonésii

Vydáno 27. 3. 2015
Asi každý cestovatel, potápěč a milovník přírody slyšel o největší ostrovní říši světa – o magické Indonésii. Tato země se rozkládá mezi asijskou kontinentální pevninou a Austrálií a najdete zde nejlepší potápěčské lokality na světě!

10 nejlepších potápěčských destinací v Indonésii

Jihovýchodní Asie měří od západu k východu přes 5100 km a jejími hlavními ostrovy jsou Sumatra, Kalimantan, Jáva, Bali, souostroví NusaTenggara od Lomboku po Alor a Západní Timor. Dále na sever se můžete vydat na Sulawesi, na východ Moluky a Západní Papuu, dříve IrianJaya. Žije tady asi 260 milionů obyvatel, převážně muslimského vyznání.

Proč se potápět v Indonésii

Byť mnoho turistů navštěvuje Indonésii, tak málokdo vyrazí tam, kde ji skutečně nalezne. Komerční turismus postupně zachvátil celé Bali, ostrovy Gili na Lomboku, TanahToraja a Manado na Sulawesi a postupně se šíří dále. Největší perlou indonéských ostrovů je však divoká příroda. Je to kraj úchvatného moře a podmořského světa, deštných pralesů a aktivních vulkánů. Vydejme se nyní do deseti nejzajímavějších oblastí pod hladinou. Výhodou je, že jsme je prozkoumali osobně.

Při potápění v Indonésii je nutností znalost používání signální bóje, zkušenosti a vždy bychom měli mít na paměti, že jsme pod mořskou hladinou jen na návštěvě. Z toho vyplývá náš ohleduplný přístup k podmořskému světu, který se netýká jen potápění, ale též konzumace mořských plodů. Užívejme si krásy moře a nepodílejme se na devastaci!

Sumatra – ostrov Weh

image

Nádherný ostrov Weh se rozkládá severně od města Banda Aceh na severní Sumatře. Největším skvostem zdejšího moře je neuvěřitelné množství murén všech druhů a velikostí. Zdejší lokality jsou bohaté na větší ryby, jako jsou žraloci, manty (Mobulamobula), barakudy a úchvatný je zde též makro svět. Je zde potápěčské zázemí i ubytování. Doprava je jednoduchá – dorazíte do Banda Aceh některým z letů a poté se vypravíte rychlými osobními trajekty na Weh. Nalezenete zde též krásnou tropickou krajinu, pralesy a vodopády.

Bali – ostrov Nusa Penida