Co se děje ve světě

5 exotických destinací, kde přivítat nový rok

Vydáno 9. 7. 2024 | Letuška.cz Redakce
Vyrazte s Letuškou oslavit nový rok do jedné z námi doporučených destinací.

Nový rok

Ohňostroj

Ano, víme, nový rok oslavíme až za 6 měsíců. Ale buďme upřímní. Pokud se rozhodneme jeho příchod prožít například na horách, také bude potřeba udělat rezervaci s dostatečným předstihem. A nejinak tomu je i na exotických místech naší planety. Tam si totiž chce na konec roku připít čím dál více lidí, a proto je důležité se rozhodnout, rezervovat hotel a koupit letenku včas. A pokud stále váháte, my pro vás máme seznam pěti destinací, kde se dobře žije, a také drink s deštníčkem pije.

Top 5 exotických míst, kde oslavit rok 2025

Ohňostroj

Nový rok je magický čas, kdy se loučíme s uplynulým rokem a s nadějí vítáme ten nový. Pro mnohé z nás je to také příležitost pro změnu prostředí, nové zážitky a jedinečné okamžiky. Pokud vás láká strávit příchod nového roku na exotickém místě, můžete! Vyrazte daleko od domova a prožijte tuto významnou událost ve zcela unikátní atmosféře jednoho z našich top 5 míst! Od afrických savan, přes asijské a africké pláže, až po luxusní metropole na Blízkém východě – naše planeta nabízí nespočet možností, jak tuto událost oslavit. Každá z nich vám přitom přinese výjimečné zážitky. Tak se připravte na cestu plnou dobrodružství, relaxace a oslav, které vám zůstanou v paměti hodně dlouhou dobu.

Vietnam

Nový rok oslavy

Vietnam nabízí fascinující směs kultury, historie a přírodních krás. Zde můžete navštívit historická města jako Hanoj nebo Ho Či Minovo Město, prozkoumat nádherné zátoky Ha Long nebo se vydat na dobrodružství po deltě Mekongu. Oslavy nového roku ve Vietnamu jsou plné barev, s tradičními tanci, hudbou a bohatými hostinami. Místní novoroční slavnosti, známé jako Tet, začínají později v lednu, ale klasické silvestrovské oslavy, které známe i v Evropě, jsou také velmi živé.

Mauricius

Nový rok oslavy

Mauricius, perla Indického oceánu, je známý svými nádhernými plážemi, tyrkysovými vodami a luxusními resorty. I tento tropický ráj je tak ideálním místem pro oslavu příchodu roku 2025. Poslední den roku můžete strávit potápěním, šnorchlováním nebo jen lenošením na pláži. Večer se zase můžete těšit na plážové party s místními rytmy a ohňostroji, které rozzáří noční oblohu.

Dominikánská republika

Vista Sol Punta Cana

Dominikánská republika nabízí nádherné pláže, tropické džungle a bohatou kulturu. Můžete se zde ubytovat v oblíbeném letovisku Punta Cana nebo prozkoumat historické město Santo Domingo. Zde na vás během oslav nového roku čeká slavný průvod a tanec bachata na místní merengue. Pokud tedy milujete teplo, tradice a v žilách vám koluje vášeň pro život, odleťte do Karibiku a nechte se unést atmosférou plnou radosti a temperamentu.

Keňa

Nový rok oslavy

Keňa, země bohatá na divokou přírodu a kulturní dědictví, je perfektní destinací pro milovníky safari a dobrodružství. Navštivte zde národní parky jako Masai Mara nebo Amboseli, kde můžete pozorovat „velkou pětku“, tedy lvy, leopardy, nosorožce, slony a buvoly. Na samotné silvestrovské noci si potom můžete užít tradiční masajské oslavy a pozorovat ohňostroje nad rozlehlou africkou savanou. Pokud se ale vydáte na Silvestra například do hlavního města Nairobi, určitě si dejte pozor na bezpečnost vaší i vašich věcí.

Dubaj

Nový rok oslavy

Dubaj ve Spojených arabských emirátech, jedno z nejluxusnějších měst na světě, je známé svými velkolepými novoročními oslavami, a především největším ohňostrojem na světě. A jaké atrakce během Silvestra doporučujeme? Zapomeňte na ikonický mrakodrap Burdž Chalífa, raději vystoupejte na Sky Views Observatory, kde vás čeká nejen unikátní vyhlídka na město, ale i skleněná klouzačka, výborná restaurace a nekonečný bazén na vrcholu věže. Kromě toho si můžete v Dubaji vychutnat luxusní večeře nebo plavby po zálivu. Město v poušti je zkrátka pro ty, kteří si chtějí užít oslavy nového roku ve skutečně velkém stylu.

Na co si dát během oslav nového roku v zahraničí pozor

Nový rok oslavy

Oslava nového roku v zahraničí je výjimečným zážitkem. Také je ale důležité být připraven a před odjezdem i během dovolené dbát na několik věcí. Které to jsou?

  • Dodržování zákonů: Každá země má své vlastní předpisy týkající se ohňostrojů, alkoholu a veřejného pořádku. Informujte se proto předem o místních zákonech a zvyklostech, abyste se vyhnuli problémům s policií nebo místními obyvateli.
  • Vyhýbání se rizikovým oblastem: Některá města mají oblasti, které mohou být během oslav nebezpečné kvůli davům nebo zvýšené kriminalitě. Zjistěte si proto, kterým místům je lepší se vyhnout, a držte se bezpečnějších lokalit.
  • Očkování a zdravotní péče: Ujistěte se, že máte všechna potřebná očkování a cestovní pojištění, které pokryje případné nehody nebo zdravotní problémy.
  • Bezpečnost financí a cenností: Nosíte-li s sebou hotovost, mějte ji bezpečně uschovanou a nepředvádějte ji na veřejnosti. Během novoročních oslav a v davech se vždy najdou i kapsáři nebo zloději, kteří chtějí této příležitosti využít.
  • Bezpečnost dokladů: Při ochraně vašich cenností myslete i na doklady. Ty nejdůležitější, jako jsou pas, víza a cestovní pojištění, uchovávejte odděleně, a co můžete, to si nechte ve vašem ubytování. Ideálně bezpečně zamčené.
  • Využití veřejné dopravy: Během oslav může být veřejná doprava přeplněná nebo může dojít k dočasným uzavírkám. Pokud tedy plánujete cestovat s ní, informujte se předem o jízdních řádech a alternativních trasách.

Top evropské destinace pro oslavu nového roku

Nový rok oslavy

Nejen tropy nabízí na konci roku jedinečnou atmosféru. A ať už hledáte romantiku, dobrodružství, nebo kulturní zážitky, starý kontinent má pro každého něco.

Paříž, město lásky, je magickým místem k oslavě nového roku. Eiffelova věž osvětlená ohňostroji, procházky po Champs-Élysées a romantická atmosféra francouzského hlavního města tvoří originální zážitek. Můžete se těšit na večer plný skvělého jídla, vína a dechberoucích výhledů. Určitě si zde ale dejte pozor na drobné krádeže a výtržníky, které můžete potkat v přeplněných ulicích. Ideální tedy je rezervovat si místo v některé z restaurací nebo barů. Skotský Edinburgh je známý svým Hogmanay festivalem, který je jednou z největších silvestrovských oslav na světě. Během třídenního festivalu se můžete těšit na průvody, živou hudbu, tanec a samozřejmě půlnoční ohňostroj nad hradem Edinburgh. Atmosféra ve městě je zkrátka elektrizující a plná skotské pohostinnosti. Reykjavík je jedinečnou destinací pro ty, kteří chtějí zažít něco opravdu neobvyklého. Island nabízí ohňostroje jak ve svém hlavním městě, tak například i u termálních pramenů. A věřte, že je to pohled skutečně nevídaný. V samotném Reykjavíku se potom můžete těšit také na místní zvyky a tradice i rodinné oslavy a velmi přívětivé obyvatele, kteří s vámi rádi budou slavit až do ranních hodin. A to dokonce i u sebe doma.

Jak rezervovat letenky s Letuškou 

Letuška

  • Web. Na našem letenkovém portálu Letuška.cz
  • Napište nám poptávku s počtem cestujících a přibližnými termíny přes Kontaktní formulář.
  • Mapa. Přehled všech letů najdete na mapa.letuska.cz.