Skvělý věrnostní program Letuška.cz. Nechte se odměnit za každý váš nákup. Více informací ZDE.

Fly & Drive Východní Kanada

Procestujte Kanadu!

Objevujte východní Kanadu po vlastní ose pronajatým vozem. Kombinujte poznání nádherné kanadské přírody s návštěvou světově proslulých metropolí Toronta, Ottawy či Montrealu. Doporučujeme návštěvu Niagarských vodopádů nebo projížďku lodí na některém z tisíců kanadských jezer.

Zájezd je možné sestavit na míru podle vašich požadavků a představ. Délka pobytu může být také upravena, i celý program, podle toho, co vás na Kanadě láká nejvíce. Konečná cena se tak může změnit.

Pronájem auta - K pronájmu potřebujete kreditní embosovanou kartu (ne debetní), která je vystavena na jméno řidiče. Dále potřebujete mezinárodní řidičský průkaz (dle Ženevské úmluvy z roku 1949). 

Kanada

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Toronta.

2. den: Toronto - Niagarské vodopády

Individuální volno. Doporučujeme výlet k Niagarským vodopádům nebo prohlídku města Toronta. V Torontu doporučujeme navštívit – Toronto Island Park, CN Tower, Toronto Railway Museum, Hockey Hall of Fame, hrad Casa Loma.

Niagarské vodopády asi není nutné podrobně představovat. Jejich burácení je slyšet na mnoho kilometrů daleko. Vodopády vznikly na stejnojmenné řece Niagara a oddělují dvě velká jezera, Erijské a jezero Ontario.

Nocleh v Torontu.

3. den: Poloostrov Bruce (národní park)

Individuální volno. Tento den můžete strávit objevováním poloostrova Bruce, který odděluje Hurónské jezero od zátoky Georgian, a je krásným místem pro odpočinek a procházky.

Nocleh v Owen Sound.

4. den: Ostrov Manitoulin - Vodopády Bridal Veil

Individuální volno. Doporučujeme výlet trajektem na ostrov Manitoulin, které obklopuje Hurónské jezero, největší sladkovodní jezero na světě. Na ostrově určitě navštivte vodopád Bridal Veil.

Nocleh v Sudbury.

5. den: Sudbury

Individuální volno. Dnešek můžete věnovat poznání samotného města Sudbury nebo se můžete vydat do okolní jezerní krajiny a přírodních parků. Navštívit můžete veliké jezero Wanapitei, nebo menší jezera Whitewater nebo Garson.

Nocleh v Sudbury.

6. den: North Bay - Jezero Nipissing

Ráno se vydáte na cestu směrem North Bay, které se nachází u velkého jezera Nipissing.

Nocleh v North Bay.

7. den: Park Algonquin - Ottawa

Po snídani se vydáte směrem k městu Ottawa. Cestou se můžete zastavit v parku Algonquin.

Park Algonquin pokrývá rozlohu přes 7 700 km2 a chrání místní krajinu lesů, jezer a řek. Malebná krajina se stala inspirací nejednomu z kanadských malířů. Dalším lákadlem pro návštěvníky je možnost spatřit losa severoamerického.

Nocleh v Huntsville.

8. den: Ottawa

Individuální volno v Ottawě. Doporučujeme navštívit Parliament Hill, budovu nejvyššího soudu Kanady, výrobnu mincí The Royal Canadian Mint, baziliku Notre Dame, Byward market.

Nocleh v Ottawě.

9. den: Ottawa - Montreal

Po snídani odjezd do Montrealu. A co při návštěvě tohoto města určitě vidět? Doporučujeme staré město a tržnici Bonsecours market, starý přístav, Olympijský stadion, Montreal Tower, katedrálu Queen Mary of the World, Mount Royal s městským parkem, podzemní město nebo budovy postavené pro světovou výstavu Expo v roce 1967.

Montreal nabízí strhující mix francouzské a anglické historie na jednom místě. Více než polovina obyvatel jsou potomci Francouzů nebo obyvatelé s francouzskými kořeny. Všichni obyvatelé jsou bilingvní. Nejstarší částí města je tzv. Veux-Montreal, kde je k nalezení řada venkovních kaváren v pařížském stylu a spousta pouličních umělců a artistů.

Nocleh v Montrealu.

10. den: Montreal - Québec

Po snídani odjezd do Québecu. V Québecu doporučujeme navštívit Staré město (Vieux Quebec), zámek Chateu Frontenac (nejznámější dominanta města), vyhlídkovou věž Observatoire de la Capitale atd. Město je navíc jediným ze severoamerických měst, které je zapsané na prestižním seznamu UNESCO.

Určitě využijte možnosti okružní plavby na vyhlídkové lodi.

Québecu se každoročně od konce ledna do poloviny února koná městský zimní karneval.  Nejstarší části města je tzv. Veux-Québec, skládající se ze dvou oblastí – z Basse-Ville a Haute-Ville. Obě dvě části jsou obydlené převážně francouzsky mluvícím obyvatelstvem a jsou patřičně pyšné na jejich místní francouzskou kulturu. Pokud cestujete do Québecu v létě, určitě využijte možnost vyslechnout si zdarma některý z koncertů, které se zde pořádají v parku Parc des Champs-de-Bataille.

Nocleh v Québecu.

11. den: Québec - Kingston

Po snídani budete pokračovat do města Kingston. Od Kingstonu až po Brockville se rozprostírá oblast, která nese název „Thousand Islands“ (Tisíce ostrovů). V této oblasti je řeka sv. Vavřince značně široká a v jejím řečišti se nachází spousta malých i větších ostrůvků (odtud název). V Kingstonu budete mít zařízené ubytování na cestě z Québecu zpět do Toronta. Využijte tuto zastávku k návštěvě nějakého z říčních ostrůvků.

Nocleh v Kingstonu.

12. den: Kingston - Toronto (odlet)

Pokračování v cestě do Toronta. Podle času letu můžete ještě v dopoledních hodinách objevovat krásy území „Tisíce ostrovů“. Poté pojedete na letiště, kde vrátíte vůz a nastoupíte na váš let zpět do Prahy.

13. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena
Kdykoli v období 30. 11. 2020 - 30. 12. 202413 dní / 11 nocí62 480

Ubytování

Ubytování ve 2-3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Strava

Typ stravování: Vlastní

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Toronto - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Pronájem menšího vozu na celou dobu pobytu (vyzvednutí a vrácení vozu na letišti)
 • Základní pojištění vozu se spoluúčastí
 • Neomezené kilometry
 • Ubytování na 11 nocí ve 2-3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Povolení eTA pro bezvízové vycestování do Kanady (můžeme vám zařídit)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Stravování, ubytování v hotelech vyšších kategorií (můžeme vám zařídit)
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Pobytové a turistické taxy
 • Vratnou garanci za vůz na kreditní kartě
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra (za příplatek)