Skvělý věrnostní program Letuška.cz. Nechte se odměnit za každý váš nákup. Více informací ZDE.

Fly & Drive Západní Kanada

Procestujte Kanadu!

Objevujte západní Kanadu po vlastní ose pronajatým vozem. Navštivte nádherné národní parky, vychutnejte si jedinečnou a drsnou kanadskou přírodu, poznejte některé kanadské metropole nebo světově známá střediska zimních sportů.

Zájezd je možné sestavit na míru podle vašich požadavků a představ. Délka pobytu může být také upravena, i celý program, podle toho, co vás na Kanadě láká nejvíce. Konečná cena se tak může změnit.

 

Pronájem auta - k pronájmu auta potřebujete kreditní embosovanou kartu (ne debetní), která je vystavená na jméno řidiče. Dále potřebujete mezinárodní řidičský průkaz (dle Ženevské úmluvy z roku 1949). 

Kanada

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Přílet do Vancouveru. Vyzvednutí vozu a přejezd do hotelu. Zbytek času můžete strávit procházkou po městě.

Ubytování budete mít zařízené ve Vancouveru.

Vancouver je multikulturním městem, kde se výrazně odrážejí indické, italské, řecké, japonské či korejské vlivy. Určitě navštivte Stanley Park, který je jedním z největších parků v celé severní Americe. Také v něm naleznete největší kanadské akvárium.

2. den: Vancouver

Individuální volno ve Vancouveru. Pokud nejste tak velkým příznivcem poznávání měst, ale spíše přírody, tak zajeďte na ostrov Vancouver Island. Cesta sem trvá cca 90 minut trajektem z Vancouveru. Zdejší rybářská vesnice Tolfino je centrem místního ekoturismu. Dále jsou na ostrově nádherné písečné pláže a ostrov je také skvělým bodem pro pozorování velryb nebo pro surfování.

Tip Letušky: vydejte se na procházku po zavěšeném mostě Capilano Suspension Bridge, který je od centra Vancouveru vzdálený pouhých 10 kilometrů. Most je zavěšený nad kamenitým korytem řeky Capilano.

Ubytování budete mít zařízené ve Vancouveru.

3. den: Coquihalla Provincial Park – Manning Park – Princeton

Po cestě, která bude tento den končit ve městě Princeton, se můžete zastavit u vodopádů Bridal Falls. Další zastávku můžete udělat v provinčním parku Coquihalla, který chrání zdejší kaňon. Vede zde i značné množství turistických stezek. Nebo se můžete zastavit v dalším parku po cestě, konkrétně v Manningu.  Pokud cestujete v zimě, nachází se zde i lyžařské středisko.

Ubytování budete mít zařízené v Princetonu.

4. den: Penticton – Kelowna – Vernon

Dnes se vydáte přes městečko Pentictonjezeru Okanagan, na jehož břehu leží město Kelowna. Jezero patří k jedněm z nejchladnějších jezer v údolí Okanagan, ale má z nich nejkrásnější barvu. Pokud jste milovníky přírody, určitě se vydejte do okolní krajiny s řadou menších parků. V blízkosti se nachází i hora Little White. Cílem vašeho dnešního putování bude město Vernon, které se nachází severně od jezera Okanagan.

Údolí Okanagan je nejteplejším územím Kanady. Někdy bývá označováno jako pouštní území vzhledem ke svému suchému klimatu. V údolí se rozprostírají široké plochy ovocných sadů a vinic. Oblast je významným producentem ovocných a vinařských produktů. Nádherný pohled se naskýtá na jaře, kdy obrovské plochy ovocných stromů rozkvétají. V létě zase díky přítomnosti velkých ploch písečných pláží podél jezera Okanagan si můžete zaplavat a vyhřát se na slunci. A žádná návštěva údolí by nebyla kompletní bez prohlídky vinic a ochutnávky místních vín.

Jižně od města Penticton se rozprostírá provinční park Vaseux Lake, který je domovem ovce kalifornské. V parku se také nacházejí úžasná místa vhodná pro pozorování místního ptactva.

Ve Vernonu budete mít zařízené ubytování.

5. den: Vernon

Dnes se můžete vydat za poznáním města Vernon, nebo se vrátit zpět k jezeru Okanagan. Další možností je vyrazit kousek na sever k dalším jezerům, např. Shuswap nebo Adamovu jezeru.

Ubytování budete mít zařízené ve Vernonu.

6. den: Národní Park Revelstoke – Národní Park Glacier

Dnes se cestou do Calgary, kde budete mít pro následující dva dny zařízené ubytování, projděte národním parkem Revelstoke nebo Glacier, které spolu vzájemně sousedí.

Národní park Revelstoke – Ochraňuje pohoří Selkirk. Park je charakteristický hustými lesy a nabízí dech beroucí výhledy na zasněžené vrcholky hor a nádherně zbarvená horská jezírka. Park je protkán hustou sítí tras pro turistiku i pro náročný treking.

Národní park Glacier – Park chrání hřebeny Skalistých hor a přes stovku jezer. Národní park Glacier je opravdovým rájem pro turisty, jelikož je protkán neuvěřitelně dlouhou sítí turistických stezek (více než 1 100 km). Zajímavostí je, že se v parku natáčel například film Forrest Gump.

Ubytování budete mít zařízené v Calgary.

7. den: Národní Park Banff – Calgary

Calgary, ve kterém budete ubytování i dnes, se vydejte na průzkumy dalšího z nádherných kanadských národních parků. Tentokrát do Národního parku Banff. Park, který chrání další část Skalistých hor, nabízí nespoutanou divokou kanadskou přírodu. Banff patří navíc k nejstarším kanadským národním parkům. Sousedí s národním parkem Jasper, který také doporučujeme navštívit. Jeho prohlídku si naplánujte na následující den při vaší cestě do města Prince George.

Národní park Banff byl prvním kanadským národním parkem, který byl založen v roce 1885. Pro svou věhlasnou drsnou přírodu a vznešenost byl park vyhlášen také za památku zapsanou na prestižní seznam Světového dědictví UNESCO. Kromě nádherných scenérií je park vyhlášený i pro divokou zvěř, která v něm má své bydliště. Můžete zde zahlédnout více než 50 druhů savců, např. losa severoamerického, horské kozy, medvěda grizzlyho nebo pumu.

Zajímavost: V Calgary se každoročně koná největší a nejdivočejší rodeo show v celé severní Americe.

Ubytování budete mít zařízené v Calgary.

8. den: Národní Park Jasper – Prince George

Národní park Jasper, největší a nejseverněji položený národní park chránící pohoří Skalistých hor. V parku budete svědky téměř nedotčené přírody a naskytnou se vám nádherné scenérie. V parku také naleznete jezera, vodopády a kaňony, nebo vápencové jeskyně. Cestou do Prince George pojedete i přes provinční park Mt. Robson, který chrání nejvyšší vrchol Skalistých hor.

Ubytování budete mít zařízené ve městě Prince George. 

9. den: Fraser Lake – Williams Lake

Před tím, než se vydáte do dalšího cílového bodu, si trochu odbočte a vydejte se směrem k jezeru Fraser a okolní jezerní krajině. Poté se vydejte zpět na cestu do Williams Lake, kde budete mít zařízené ubytování na dvě noci.  

Ubytování ve městě Williams Lake.

10. den: Williams Lake

Dnes můžete prozkoumávat přírodu v okolí řeky Fraser, nebo se vydat k menším jezerům východně od města.

Nocleh ve Williams Lake.

11. den: Garibaldi Provincial Park – Whistler

Vydáte se na cestu do světoznámého střediska zimních sportu Whistleru. Cestou projedete kolem několika provinčních parků a horských vrcholů. Budete moci vidět například horu Brew, Seton nebo Matier. Po příjezdu do města si můžete prohlédnout samotné lyžařské středisko, pokud cestujete v zimě, tak si i zalyžovat. Nebo se vydejte do okolní krajiny s dalšími horskými vrcholky a provinčním parkem Garibaldi.

Whistler je velmi oblíbeným rezortem lyžařů a snowboardistů. Nachází se zde více než 28 hektarů ploch pro milovníky těchto zimních sportů. Místo je skvělým areálem i v období léta, kdy můžete zažít nevšední zážitek při pozorování medvěda baribala v jeho přirozeném prostředí nedaleko od střediska.

Nocleh ve Whistleru.

12. den: Whistler - Vancouver (odlet)

Podle času vašeho letu se můžete dnes vydat ještě na další průzkumy Whistleru a okolí. Poté se vydáte na cestu zpět do Vancouveru, kde na letišti vrátíte vůz a vyčkáte na váš let zpět do Prahy.

13. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena
Kdykoli v období 30. 9. 2020 - 30. 12. 202413 dní / 11 nocí62 610

Ubytování

Ubytování ve 2-3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Strava

Typ stravování: Vlastní

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Vancouver - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Pronájem menšího vozu na celou dobu pobytu (vyzvednutí a vrácení vozu na letišti)
 • Základní pojištění vozu se spoluúčastí
 • Neomezené kilometry
 • Ubytování na 11 nocí ve 2-3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Povolení eTA pro bezvízové vycestování do Kanady (můžeme vám zařídit)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Stravování, ubytování ve vyšších kategoriích hotelů (můžeme vám zařídit)
 • Vyšší pojištění vozu s nulovou spoluúčastí (můžeme vám zařídit), částku blokovanou na kreditní kartě u pronájmu vozu
 • Prodloužení pobytu (můžeme vám zařídit)
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Pobytové a turistické taxy
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra (za příplatek)