Gruzie po vlastní ose

Gruzie

Gruzie je nádherná země plná církevních památek a překrásných horských vrcholků a údolí. Krajina je v zemi velmi rozmanitá. Vydejte se za poznáním krás a pohostinnosti místních obyvatel po vlastní ose. Na cestu se můžete inspirovat naším programem níže.

Pronájem auta - K pronájmu potřebujete kreditní embosovanou kartu (ne debetní), která je vystavena na jméno řidiče. Dále potřebujete mezinárodní řidičský průkaz (platí oba dva - dle Vídeňské úmluvy i Ženevské úmluvy). 

Pronájem SUV - Řidiči musí být minimálně 25 let (pro mladší řidiče můžeme zařídit pronájem vozu nižší kategorie, je zde nutné však počítat s příplatkem za mladého řidiče). Pro řízení vozu typu SUV musí být řidič držitelem řidičského oprávnění minimálně 3 roky.

Co můžete při zájezdu vidět a zažít: proslulé církevní památky, nebudete vědět dříve, které si vybrat; gruzínské víno, výšlap do horských oblastí, jeskynní chrámy a města, horská města

Gruzie

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet - níže najdete námi doporučený itinerář

Odlet z Prahy do Tbilisi. 

 

2. den: Tbilisi

Přílet do Tbilisi. Vyzvednutí vozu v autopůjčovně na letišti.

Dnešní den věnujte prohlídce města Tbilisi. Prohlédněte si kostel Metechi, proslulé sirné lázně a vyjeďte lanovkou k pevnosti Narikala. Poté se vydejte na náměstí Meidani, projděte se ulicí Shardeni plnou kaváren a uměleckých galerií. Dojděte k ulici Rustaveli, kde se nachází tbiliská opera, divadlo baletu a nesčetné umělecké galerie. Za návštěvu taktéž stojí katedrála Sionibazilika Anchiskhati.

3. den: Tbilisi – David Gareji – Bodbe – Signagi (Sighnaghi)

Vydejte se do regionu Kachetie, který je proslulý svou vinařskou produkcí a navštivte místní vinné sklípky. Cestou se zastavte v klášterním komplexu David Gareji a u klášteru Bodbe s pozůstatky sv. Nino, jež přinesla do Gruzie křesťanství. Nakonec zavítejte do oblíbeného turistického městečka Signagi (Sighnaghi). Město je obklopeno pozůstatky hradeb s věžemi, do kterých se můžete podívat a mít tak z ní nádherný výhled na údolí Alazani.

4. den: Signagi – Nekresi – Alaverdi – Ikalto – Tsinandali

Po vydatné snídani je čas na další cestu. Pro dnešek vyrazte ke klášteruNekresi. Po jeho prohlídce jeďte dále ke klášteru Alaverdi a určitě se zastavte také v klášterním komplexu Ikalto. Později přejeďte do historického městečka Tsinandalipalácem prince Alexandra Chavchavadze. Ve městě naleznete jednu z nejstarších a největších vináren.​

5. den: Ananuri – Gudauri – Stepantsminda (dříve Kazbegi)

Vyjeďte si do hor až do horské vesničky Stepantsminda (dříve Kazbegi). Cestou navštivte pevnost Ananuri u vodní nádrže Jinvali a horské město Gudauri, které je vyhlášené pro svou zimní turistiku. Ve městě Stepantsminda budete mít možnost spatřit jeden z nejvyšších ledovců v Kavkazské oblasti.

6. den: Mukhrani – Samtavisi – Uplisciche (Uplistsikhe) – Ateni Sioni – Vardzia

Z hor přejeďte do nížinné provincie Mukhrani. Zde navštivte stejnojmenný zámek. Velkým zážitkem jistě bude návštěva pevnosti a jeskynního města Uplisciche (Uplistsikhe) a následně klášterního jeskynního města Vardzia.

7. den: Khertvisi – Vanis Kvabebi / Kutaisi – Zugdidi

Pokud máte chuť si více zajet, doporučujeme se vydat k jeskynnímu chrámu Vanis Kvabebi a cestou se zastavte na návštěvu pevnosti Khervitsi, která je jednou z nejstarších pevností v Gruzii.

Jinak pokračujte v cestě dále na západ a dojeďte do města Kutaisi, kde za prohlídku stojí chrám Bagrati a klášter Gelati (zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO).

Pokračujte až do města Zugdidi, kde můžete navštívit palác Dadiani.

8. den: Inguri (Enguri) – Mestia – Ušguli (Ushguli)

Cestou do horského města Mestia se zastavte u vodní nádrže Inguri (Enguri). V Mestie si můžete vychutnat prohlídku Etnografického muzea. Pokud vás tato návštěva příliš neláká, tak pokračujte do skupiny horských vesnic pod souhrnným názvem Ušguli (Ushguli), které jsou zaspané na Seznamu světového dědictví UNESCO.

9. den: Ušguli – Mccheta (Mtskheta)

Dopoledne si vychutnejte ještě pobyt v horských vesničkách. Později se vydejte na cestu zpět na východ a zastavte se v jednom z nejstarších gruzínských měst, které se pyšní zápisem na Seznam světového dědictví UNESCO, Mccheta (Mtskheta). Vřele doporučujeme návštěvu kostela Džvari (Jvari)katedrály Sveticchoveli.

10. den: Mccheta – Tbilisi

Dnes vás čeká již přejezd do Tbilisi, kde vrátíte pronajaté auto a nasednete na váš let zpět domů.

Přílet do Prahy.

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   30. 09. 2020 - 30. 12. 2024 10 dní / 9 nocí od 37550

Ubytování

Ubytování ve 3-4* hotelech dle dostupnosti ve dvoulůžkových pokojích. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Ubytování vám můžeme zařídit na místech dle výběru. 

Strava

Typ stravování: Vlastní / snídaně

Vlastní stravování nebo snídaně - dle nabídky hotelů. 

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Letenky s rozumnými časy přestupů. 

 

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Tbilisi - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Pronájem vozu typu SUV na celou dobu pobytu
 • Havarijní pojištění a pojištění proti krádeži vozu se spoluúčastí
 • Neomezené kilometry
 • Pojištění CK proti úpadku
 • Ubytování na celou dobu pobytu

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Stravování (dle hotelů)
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Vratnou kauci blokovanou na embosované kreditní kartě u pronájmu auta
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Reference od našich klientů

Aleš S.

Výlet do Gruzie se skutečně velmi povedl. Nemám co bych vytknul :-) Vše bylo téměř stoprocentní a já jsem si ho skvěle užil. Průvodce byl skvělý empatický, zábavný a velmi ochotný a starostlivý.... ten se vám skutečně povedl :-). S ubytováním také nebyly problémy a v některých případech jsem byl doslova "unešen" servisem hotelů i vybavením pokojů. Takže vám velice děkuji za mimořádné zážitky.... :-)

Ivana D.

Hodnocení celého pobytu je velmi kladné. Po celou dobu nenastaly žádné problémy, ubytování skvělé, snad hotel v Kutaisi malinko pokulhával za ostatními, nicméně bylo bohatě vykoupeno ubytováním v Kazbegi, etc. Gruzie má obrovský turistický potenciál. Krása přírody a památek je ohromující, lidé milí a laskaví, jídlo a víno báječné. Jeli jsme tam s nějakými očekáváními, ale byla v každém ohledu kladně překonána. Chtěla bych vyzdvihnout práci našeho pana řidiče, který nás zcela spolehlivě a bezpečně provezl celou Gruzií, i když terén je tam místy velmi složitý. A nakonec pár slov k našemu průvodci, Sulkhanu Tsulukidzemu. Vzdělaný, milý, trpělivý, pečlivě se starající o naši ne vždy nejklidnější skupinu, se smyslem pro humor. A v neposlední řadě s rozsáhlými znalostmi o své zemi, které nám v průběhu našeho putování krajinou předával. Zkrátka člověk na svém místě. Děkuji i Vám za dobře odvedenou práci. Mějte se hezky a ať se Vám daří.

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat