Skvělý věrnostní program Letuška.cz. Nechte se odměnit za každý váš nákup. Více informací ZDE.

Izrael po vlastní ose

Izrael

Izrael společně s územím Palestiny patří rozhodně k jedněm nejzajímavějších míst, které stojí za to navštívit. Na tak malé rozloze naleznete řadu významných náboženských památek hned několika světových náboženství. Tak významná místa, jako je Betlém, Jeruzalém nebo třeba Mrtvé moře, by si měla být součástí vašeho cestovního plánu. Místa, která jsou spojena s významnými konflikty, zastřešená tajemstvím a tisíce let starou historií. Izrael nabízí k poznání spousty zajímavých míst. V sestaveném doporučeném itineráři cesty jsou uvedená jen některá z nich, kterými se můžete před svou cestou inspirovat.

Pronájem auta - K pronájmu potřebujete kreditní embosovanou kartu (ne debetní), která je vystavena na jméno řidiče. Dále potřebujete mezinárodní řidičský průkaz (platí oba dva - dle Ženevské i Vídeňské úmluvy). 

ŠABAT – od západu slunce v pátek do západu slunce v sobotu: v tuto dobu není doporučeno plánovat vyzvednutí /vrácení vozu, jelikož je většina autopůjčoven uzavřena. 

Co můžete na cestách vidět a zažít: směsici křesťanský, židovských a muslimských památek s hlavním centrem všech náboženství - Jeruzalém, moderní město Tel Aviv s mrakodrapy, písečnými plážemi a nádhernými rozlehlými parky stvořenými pro piknik a odpočinek, poutní místo Nazaret, odpočinek u vod Mrtvého moře nebo Galilejského jezera

Izrael

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet - Tel Aviv - Jaffa

Odlet z Prahy do Tel Avivu. 

Po příletu si vyzvednete vůz v autopůjčovně na letišti. Využijte dnešní den k prohlídce samotného města Tel Aviv, které je dnes hlavním kulturním a ekonomickým střediskem země. Město bývá někdy označováno jako izraelská Barcelona díky velkému mezinárodnímu cestovnímu ruchu. Celkem je město tvořeno 9 částmi, z nichž jednu tvoří starobylé přístavní město Jaffa, které patří k jednomu z nejstarších měst na světě.

2. den: Tel Aviv – Haifa – Akko – Nazaret

Dnes můžete navštívit město Haifa, jehož dominantou je Baháistická svatyně se zahradami. Jedná se o duchovní centrum tohoto náboženského vyznání. Pokračovat můžete do historického města Akko, které je díky svému zachovalému historickému jádru zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO. Zakončete dnešní den ve významném křesťanském poutním místě – v Nazaretu. Zde došlo ke zvěstování Panny Marie a Ježíš zde trávil část svého dětství.

3. den: Nazaret – Bejt Še’an – Deganja Alef

Bejt Še’an je jedním z nejzachovalejších archeologických nalezišť v Izraeli. Najdete zde výborně zachovalé jak římské, tak byzantské památky. Tomu, že se zde nachází tolik památek z nejrůznějších historických období, přispěla skvělá poloha místa. Pokračujte poté dále na sever do vesnice Deganja Alef, jež je první izraelskou vesnicí typu „kibuc“. To znamená, že se jedná o zemědělskou nebo průmyslovou osadu a bylo v ní hospodařeno formou kolektivního vlastnictví. Vesnice se nachází na jižním okraji Galilejského jezera, jehož vody a okolí můžete prozkoumávat v následujících dnech.

4. den: Galilejské jezero a okolí

Projeďte se lodí po vodách Galilejského jezera. Navštivte město Kafarnaum představující ruiny bývalého římského města, jež bylo jedním z ohnisek učení samotného Ježíše. Dále určitě zajeďte do jednoho ze čtyř svatých židovských měst, do Safedu. Město je dodnes důležitým střediskem židovského učení a jeho atmosféru podtrhují křivolaké staré dlážděné uličky. Pro dnešek můžete skončit v oblasti Jehudija, která tvoří i jakousi vstupní bránu Golanských výšin. Území je příjemnou změnou, jelikož zde zakusíte především tichou přírodu.

5. den: Galilejské jezero a okolí

Golanské výšiny si jistě zaslouží, abyste jejich probádání věnovali celý jeden den. V Golanských výšinách pramení řeka Jordán a naleznete tu spoustu přírodních zajímavostí. Nachází se zde vyhaslé vulkány, jezera a krátery nebo vodopády. Mezi Izraelem a Sýrií však dodnes nepanuje v otázce Golanských výšin mír, jelikož Izrael tyto výšiny okupoval a na základě okupace je začlenil do státu. Sýrie tento krok neuznává.

Pokud by vás výšiny a příroda tolik nelákaly nebo byste zde nechtěli trávit tolik času, můžete se vydat na zříceninu hradu Nimrod.

6. den: Jeruzalém

Samotné srdce regionu, to je Jeruzalém. Město je centrem tří světových náboženství – pro judaismus, křesťanství a islám. K nejvíce úchvatným místům patří Chrámová hora, kde se rozprostírá komplex budov. Starým městem prochází křížová cesta, která kopíruje Ježíšovu trasu od místa, kde byl odsouzen, až ke Golgotě, kde byl popraven. Na Olivové hoře se nachází nejstarší a nejrozsáhlejší židovské pohřebiště. Navíc je z ní krásný výhled na Staré Město. Nejznámější památkou staré části města je Zeď nářků. Co je dnes vidět, tak představuje zbytek vnější části hradby chrámu krále Šalamouna.

7. den: Jeruzalém - Mrtvé moře

Tu největší perlu jsme připravili až na závěr – samotné srdce regionu, Jeruzalém. Město je centrem tří světových náboženství – pro judaismus, křesťanství a islám. K nejvíce úchvatným místům patří Chrámová hora, kde se rozprostírá komplex budov. Starým městem prochází křížová cesta, která kopíruje Ježíšovu trasu od místa, kde byl odsouzen, až ke Golgotě, kde byl popraven. Na Olivové hoře se nachází nejstarší a nejrozsáhlejší židovské pohřebiště. Navíc je z ní krásný výhled na Staré Město. Nejznámější památkou staré části města je Zeď nářků. Co je dnes vidět, tak představuje zbytek vnější části hradby chrámu krále Šalamouna.

8. den: Mrtvé moře – Tel Aviv (odlet)

Vychutnejte si poslední východ slunce u břehů Mrtvého moře a poté se vydejte na zpáteční cestu do Tel Avivu, kde na letišti vrátíte vůz a nasednete na váš let zpět do Prahy.

Přílet zpět do Prahy.

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena
Kdykoli v období 30. 11. 2020 - 30. 12. 20248 dní / 7 nocí18 910

Ubytování

Strava

Typ stravování: Vlastní

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Přímé lety nebo letenky s rozumnými časy přestupů. 

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Tel Aviv - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Pronájem menšího vozu na celou dobu pobytu (vyzvednutí a vrácení vozu na letišti)
 • Základní pojištění vozu se spoluúčastí
 • Neomezené kilometry
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Ubytování a stravování (rádi vám zařídíme)
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Vyšší pojištění vozu s nulovou spoluúčastí
 • Vratnou kauci blokovanou na embosované kreditní kartě
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra (za příplatek)