Skvělý věrnostní program Letuška.cz. Nechte se odměnit za každý váš nákup. Více informací ZDE.

Japonsko známé neznámé

Japonsko známé neznámé

Vydejte se s námi do Japonska a poznejte místní kulturu, obdivujte architekturu a ochutnejte vynikající japonskou kuchyni. Poznáte jednu z nejmodernějších metropolí na světě - Tokio, zavítáte i do méně známého Kjóta, kde budete moci obdivovat řadu dochovaných buddhistických chrámů, šintoistických svatyní, paláců a zahrad. Spatříte i nejvyšší horu Japonska horu Fudži (Fuji), ze které se vám naskytne úžasný výhled. Poleťte s námi nasbírat dech beroucí zážitky.

Zakuste: jednu z nejmodernějších a nejčistších zemí na světě, výlet na posvátnou horu Fudži, jízdu proslulým vlakem Šinkansen, jedinečnou japonskou architekturu

Níže najdete návrh programu. Zájezd vám rádi upravíme na míru přesně podle vašich požadavků.

Japonsko

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Tokia. 

2. den: Tokio

Přílet na mezinárodní letiště v Tokiu. V přivítací hale na vás bude čekat řidič, který vás převeze do vašeho hotelu. Ubytujete se a zbytek dne máte volno na odpočinek po cestě nebo na první procházku po hlavním městě.

Tokio – Jedno z nejvyspělejších měst současného moderního světa. Město je ozářeno neonovými transparenty a zastavěné spoustou skleněných mrakodrapů. Metropole nabízí velké množství zábavy a kulturního vyžití. V městě také naleznete spoustu příjemných oáz v podobě parků.

Nocleh v hotelu.

3. den: Tokio

Na dnešním programu je celodenní výlet po Tokiu. Užijete si úžasný panoramatický výhled z Tokio Tower a hned poté budete svědky tradičního japonského čajového ceremoniálu. Následně se projdete podél vodního příkopu obklopující Imperial Palace Plaza. Nalodíte se na loď na 40 minutovou plavbu po řece Sumida. Navštívíte jeden z nejstarších buddhistických chrámů Sensoji a projdete se skrze nejproslulejší obchodní a nákupní čtvrť Ginza.

Nocleh v hotelu.

4. den: Hakone - Fudži

Celodenní výlet se zastávkou v návštěvnickém centru hory Fudži (Fuji) a samotný výjezd na horu Fudži do 5. stanice. V nadmořské výšce 2 300 m. Poté vás čeká plavba po jezeře Ashinoko a jízda lanovkou Komagatake Ropeway od jezera na vrchol hory Hakone.

Nocleh v hotelu.

5. den: Kjóto

Proslulým vlakem Šinkansenem, který jede rychlostí až 360 km/h, pojedete do Kjóta. Cesta vlakem z Tokia do Kjóta trvá zhruba 2,5 hodiny. Odpoledne máte po cestě volno na první průzkumy města.

Kjóto – Město je považováno za kulturní centrum Japonska. Naleznete zde řadu dochovaných buddhistických chrámů, šintoistických svatyní, paláců a zahrad. I přes to, že v současnosti se jedná také o velmi moderní město, obyvatelé se zde stále snaží žít v souladu s přírodou a hrdě dodržují japonské tradice. Díky tomu, že se zde nachází řada historických památek, bylo město zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

Nocleh v hotelu.

6. den: Kjóto

Dnes vás čeká prohlídka Kjóta. Navštívíte hrad Nidžó tvořený dvěma kruhy opevnění s paláci Ninomaru a Honmaru. Projdete se kjótským palácem Imperial Palace. Navštívíte také centrum kjótských řemeslných prací, kde uvidíte místní umělce při jejich práci a výsledky jejich tvorby. Spatříte i šintoistickou svatyni Heian Shrine a buddhistický chrám Sanjusangendo, který je nejdelší japonskou dřevěnou stavbou. Poslední zastávkou bude chrám Kijomizudera, ze kterého budete mít nádherný výhled na město.

Nocleh v hotelu.

7. den: Kjóto

V tento den budete mít individuální volno na vlastní prohlídku dalších míst v Kjótu.

Můžete se vydat na procházku podél břehů úzkého vodního kanálu po Stezce filozofů. Pro milovníky komiksů nebo specifického japonského umění je dobrým místem Mezinárodní kjótské muzeum mangy nebo Kjótské národní muzeum či Muzeum tradičních řemesel (Fureaikan). Určitě doporučujeme místní kjótské speciality a pokrmy.  

Nocleh v hotelu.

8. den: Kjóto - Ósaka (odlet)

Dle času vašeho odletu budete mít individuální volno na poslední procházku po Kjótu a nákup suvenýrů. Poté následuje transfer na mezinárodní letiště v Ósace a odlet zpět do Prahy.

9. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena
Kdykoli v období 1. 11. 2020 - 30. 12. 20249 dní / 6 nocí72 900

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek.

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

6x snídaně, 3x oběd

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Tokio / Ósaka - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Ubytování na 6 nocí ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
 • Stravování: 6x snídaně, 3x oběd
 • Transfer z letiště do hotelu a zpět
 • Skupinovou prohlídku v Tokiu včetně vstupů a oběda
 • Skupinový výlet na horu Fudži a horu Hakone včetně vstupů a oběda
 • Vlakovou jízdenku z Tokia do Kjóta ve druhé třídě s místenkou
 • Skupinovou prohlídku Kjóta včetně vstupů a oběda
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Termíny v období Vánoc a Silvestra (za příplatek)