Skvělý věrnostní program Letuška.cz. Nechte se odměnit za každý váš nákup. Více informací ZDE.

Kostarickou přírodou

Kostarika

Kostarická příroda je proslulá svou rozmanitostí. Projděte se v korunách stromů v deštných pralesech, objevujte jedinečnou místní faunu a flóru a obdivujte majestátní aktivní sopky obklopené nikde jinde se neopakující biodiverzitou.

Kostarika

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do San José

2. den: San José

Přílet na mezinárodní letiště v San José. Přivítání zástupcem cestovní kanceláře a privátní transfer do hotelu. Zbytek dne individuální volno na odpočinek po cestě.

Nocleh v hotelu.

3. den: San José

Dnes se ponoříte do bohaté historie a kultury samotného města San José. Na programu bude celodenní prohlídka města. Začnete orientační projížďkou parkem Sabana, projdete se podél Národního divadla, které je mistrovským dílem architektury a umění. Pokračovat budete ke kostarické univerzitě, nejvyššímu soudu a projdete kolem široké řady zajímavých budov a památek. Při prohlídce se na chvilku zastavíte v místním obchodě s ručně vyráběnými předměty, které jistě mohou být skvělými suvenýry. Po prohlídce města se vrátíte zpět do hotelu.

Nocleh v hotelu.

4. den: Poás - Doka Estate - La Paz

Při dnešním výletu pojedete přes město Alajuela. Cestou uvidíte sochu Juana Santamarii a proslavený mangový park. Na cestě k vulkánu Poás se zastavíte v Doka Coffee Estate, kde si vychutnáte výbornou snídani a dozvíte se něco o pěstování a výrobě kávy tradičním způsobem na místních plantážích. Poté budete pokračovat k samotnému vulkánu, u kterého budete obdivovat nejen jeho hlavní kráter s fumarolami chrlících síru, ale také se zde dozvíte něco o nejrůznějších ekosystémech v tomto národním parku. Následuje oběd a cesta k vodopádu La Paz Garden. Projdete stezkou skrze deštný prales až k vodopádům. Také navštívíte největší motýlí observatoř v zemi, působivou galerii kolibříků, pavilóny s plazy, ptáky nebo žábami. Následuje návrat zpět do hotelu.

Nocleh v hotelu.

5. den: Národní park Tortuguero

Ráno vyjedete ze San José směrem k národnímu parku Tortuguero, kde budete obdivovat místní biodiverzitu ohromující chráněné oblasti. Pojedete podél národního parku Braulio Carrillo, který je pozůstatkem původního pralesa. Po cestě budete mít podávanou vynikající kostarickou snídani. Dojedete k přístavnímu molu, kde se nalodíte na loď, s níž budete proplouvat kanály skrze park Tortuguero. Dojedete k vašemu ubytování, kde budete mít na přivítanou připravený koktejl a oběd. Po obědě navštívíte místní muzeum, pláže a městečko Tortuguero. Po návratu zpět na ubytování vám bude servírována večeře.

Nocleh v hotelu.

6. den: Národní park Tortuguero

Dnes můžete podniknout výšlap na horu Tortuguero nebo se projet proslulými kanály, které protínají park. Užijte si tyto jedinečné zážitky, při kterých budete mít šanci spatřit unikátní místní faunu a flóru.

Nocleh v hotelu.

7. den: Arenal Volcano Area

Odhlásíte se z ubytování a pojedete lodí do přístavu, odkud pojedete kyvadlovou dopravou do oblasti vulkánu Arenal. Vulkán se nachází ve střední Kostarice zhruba 90 km od města San José v provincii Alajuela. Jedná se o jednu z nejaktivnějších sopek v Americe. Po příjezdu se ubytujete v hotelu a můžete zbytek dne trávit obdivováním této majestátní sopky.

Nocleh v hotelu.

8. den: Arenal Volcano Area

Projdete se po okolí sopky a prozkoumáte místní jedinečné prostředí. K večeru navštivte horké prameny Baldi, kde se můžete vyhřát v uklidňujících vodách i během večera, kdy kolem vás bude proudit chladnější vzduch, a nad hlavami vám budou zářit hvězdy. Později večer bude pro vás připravena lahodná večeře. Poté se vrátíte zpět do hotelu.

Nocleh v hotelu.

9. den: Monteverde

Dnešní den bude v duchu přesunu a odpočinku. Čeká vás přejezd do Monteverde. Po příjezdu se ubytujete v hotelu a zbytek času budete mít volno na odpočinek. Můžete se projít kousek do deštného pralesa, navštívit lanový park nebo motýlí zahradu.

Nocleh v hotelu.

10. den: Monteverde

Čeká vás dobrodružství na visících mostech při procházce po tzv. Sky Walk (stezka v oblacích), která se sestává z několika zavěšených mostů v klenbách větví stromů. Díky tomu získáte úplně jiný pohled na deštný prales a prozkoumáte jinak těžko dostupné prostředí v korunách stromů. Poznáte tak prales s jeho nízkými i vyššími stromovými patry.

Nocleh v hotelu.

11. den: Národní park Manuel Antonio

Dnes vás čeká přejezd do jednoho z nejpopulárnějších národních parků v Kostarice. Národní park Manuel Antonio se nachází při pacifickém pobřeží ve střední části země. V parku se nacházejí i nádherné bílé písčité pláže obklopené smaragdově zbarvenými vodami a pralesem. Po příjezdu se ubytujete a zbytek dne máte volno k odpočinku. Můžete jej využít k opalování na pláži, plavání v moři nebo k procházkám.

Nocleh v hotelu.

12. den: Národní park Manuel Antonio

Na programu bude celodenní prohlídka národního parku. Přírodovědci vám vysvětlí historii a geografii území parku a stejně tak vám pomohou si prohlídku co nejvíce užít. Během vaší tříhodinové procházky budete mít možnost spatřit lenochody, opice, leguány nebo spoustu druhů hmyzu a ptáků. Vydejte se i na nějaké doplňkové túry do dalších míst parků nebo poznejte původní obyvatelstvo v Quepos. Popřemýšlejte také, jak můžete pomoci s ochranou tohoto nevyčíslitelně hodnotného ekosystému.

Nocleh v hotelu.

13. den: Národní park Manuel Antonio

Dnešní den je ve znamení relaxace a odpočinku. Můžete využít fakultativních výletů. Aktuální nabídku vám sdělí zástupce cestovní kanceláře.

Nocleh v hotelu.

14. den: San José

Po snídani vyrazíte na zpáteční cestu do San José. Po příjezdu se ubytujete. Po cestě budete mít volno na poslední procházky po městě a na nákupy suvenýrů.

Nocleh v hotelu.

15. den: San José (odlet)

Po snídani vás řidič odveze na letiště v dostatečném předstihu před vaším odletem zpět do Česka.

16. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena
Kdykoli v období 31. 5. 2020 - 30. 12. 202416 dní / 13 nocí72 950

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

13x snídaně, 6x oběd, 3x večeře

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - San José - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Ubytování na 13 nocí ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
 • Stravování: 13x snídaně, 6x oběd, 3x večeře
 • Transfer z letiště do hotelu a zpět
 • Veškerou dopravu během programu
 • Anglicky/španělsky mluvícího průvodce
 • Program dle itineráře
 • Vstupné do Muzea zlata a Národního divadla v San José
 • Vstupné do národního parku Poás
 • Vstupné k vodopádům La Paz
 • Prohlídku továrny na výrobu kávy Doka Coffee Estate
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Odletovou taxu (cca 29 USD / osoba)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra (za příplatek)