Skvělý věrnostní program Letuška.cz. Nechte se odměnit za každý váš nákup. Více informací ZDE.

Maroko po vlastní ose

Maroko

Maroko je zemí, která láká velké množství cestovatelů nejen díky své architektuře, ale také přírodě. Poznejte horské pásmo Vysokého Atlasu s nejvyšší horou Džabal Tubkal či nádherné narůžovělé soutěsky v údolí Todra. Z architektury vás jistě osloví UNESCEM oceněná tradiční opevněná vesnice Ait Ben Haddou. Překrásnou architekturou se též vyznačuje město Casablanca s dominantou mešity Hassana II. Co vše navštívíte, je jen a jen na vás. Letuška vám zařídí pronájem auta na celou dobu pobytu a vy můžete projet Maroko, kudy se vám zlíbí. Níže se můžete inspirovat navrhnutým programem cesty.

 

Pronájem auta - K pronájmu potřebujete kreditní embosovanou kartu (ne debetní), která je vystavena na jméno řidiče. Dále potřebujete mezinárodní řidičský průkaz (platí oba dva - dle Ženevské i Vídeňské úmluvy). 

Maroko

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Casablancy. 

Po příletu vyzvednutí vozu na letišti a odjezd do hotelu.

Nocleh v Casablance.

2. den: Casablanca

Užijte si dnešní den ve městě s překrásnou architekturou. Casablanca je nejvíce ovlivněna Evropou. Dominantu města představuje mešita HassanaII, která je druhou největší na světě. Jedná se o novější stavbu, jež byla dokončena až v roce 1993. Velkou zajímavostí města je také Židovské muzeum a Židovská synagoga, jelikož v Maroku se nacházíte již v muslimském světě. Určitě doporučujeme také návštěvu centrálního trhu nebo některých z jedinečných svatostánků jako např. místní katedrály du Sacre Coeur a Notre Dame de Lourdes.

Nocleh v hotelu.

3. den: Casablanca – Kenitra – Fes / nebo Casablanca – Marrákeš

Záleží na vás, jak velcí cestovatelé jste, nebo kolik času budete chtít strávit cestováním v autě. Tento den si tak můžete vybrat, jakým směrem se vydáte. Nebo zvládnete projet všechna tato místa? Volba cesty je jen a jen na vás.

Fes – Představuje jedno ze starobylých a nejlépe zachovaných měst arabského světa. Ze všech královských měst v Maroku je nejstarším. Ve staré části města, neboli v medíně, si budete připadat, jako byste se vrátili zpět v čase. Spletitá síť úzkých uliček s nepřeberným množstvím obchůdků a trhů. Fascinující je též návštěva koželužny, ve které se dozvíte, jak se již od pradávna barvila pravá kůže. Na památku si zde můžete zakoupit nějaký kožený výrobek.

Marrákeš – Nachází se ve vnitrozemí Maroka. Jeho poloha působí velmi dramaticky, kdy červená barva půdy a staveb je v kontrastu se vzdálenějšími zasněženými vrcholky Vysokého Atlasu.

Nocleh v hotelu.

4. den: Fes / Marrákeš – Ouarzazate (Warzazát) – Todra

Město Warzazát se rozprostírá ve střední části země mezi pohořími Atlas a Antiatlas. Nejen samotné město, ale především jeho okolí jsou významné především díky lokaci velké řady filmů. Pokračujte z Warzazátu ještě kousek severovýchodním směrem až do údolí Todra s nádhernými narůžovělými soutěskami.

Na nocleh se navrátíte zpět do Warzazátu.

5. den: Ouarzazate (Warzazát) – Ait Ben Haddou – Taroudant – Agádír

Pokračujte k západnímu pobřeží Maroka, kdy cestou můžete navštívit opět několik významných míst země. Prvním z nich je Ait Ben Haddou – tradiční opevněná vesnice (neboli ksar), která pro svou výjimečnost byla zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Vesnice se proslavila také díky tomu, že se v ní natáčel film Gladiátor. Dalším bodem zájmu může být hora Džabal Tubkal, nejvyšší hora Vysokého Atlasu. Jeďte dále přes Taroudant až k Agádíru kde pro dnešek vaše cesta skončí. Agádír je známým a oblíbeným přímořským letoviskem.

Nocleh v hotelu.

6. - 7. den: Západní pobřeží Maroka (Essaouira – Safi – El Jadida) – Casablanca

Projíždějte se podél pobřeží Atlantského oceánu. Poslední den dojedete zpět do Casablanky. Zde vrátíte na letišti vypůjčený vůz a na letišti nasednete na váš let zpět do Česka. Podle času letu přílet zpět do Česka. V případě odletu ve večerních hodinách přílet do Česka následující den.

8. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena
Kdykoli v období 30. 11. 2018 - 30. 12. 20248 dní / 6 nocí22 280

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Strava

Typ stravování: Snídaně

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Casablanca - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Ubytování na 6 nocí ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
 • Stravování: 6x snídaně
 • Pronájem menšího vozu na celou dobu pobytu (vyzvednutí a vrácení vozu na letišti)
 • Základní pojištění vozu se spoluúčastí
 • Neomezené kilometry
 • Veškeré servisní poplatky a daně
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Vyšší pojištění vozu s nulovou spoluúčastí
 • Vratnou kauci blokovanou na embosované kreditní kartě
 • Prodloužení pobytu (můžeme vám zařídit)
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra (za příplatek)