Maroko po vlastní ose

Maroko

Maroko je zemí, která láká velké množství cestovatelů nejen díky své architektuře, ale také přírodě. Poznejte horské pásmo Vysokého Atlasu s nejvyšší horou Džabal Tubkal či nádherné narůžovělé soutěsky v údolí Todra. Z architektury vás jistě osloví UNESCEM oceněná tradiční opevněná vesnice Ait Ben Haddou. Překrásnou architekturou se též vyznačuje město Casablanca s dominantou mešity Hassana II. Co vše navštívíte, je jen a jen na vás. Letuška vám zařídí pronájem auta na celou dobu pobytu a vy můžete projet Maroko, kudy se vám zlíbí. Níže se můžete inspirovat navrhnutým programem cesty.

 

Pronájem auta - K pronájmu potřebujete kreditní embosovanou kartu (ne debetní), která je vystavena na jméno řidiče. Dále potřebujete mezinárodní řidičský průkaz (platí oba dva - dle Ženevské i Vídeňské úmluvy). 

Maroko

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Casablancy. 

Po příletu vyzvednutí vozu na letišti a odjezd do hotelu.

Nocleh v Casablance.

2. den: Casablanca

Užijte si dnešní den ve městě s překrásnou architekturou. Casablanca je nejvíce ovlivněna Evropou. Dominantu města představuje mešita HassanaII, která je druhou největší na světě. Jedná se o novější stavbu, jež byla dokončena až v roce 1993. Velkou zajímavostí města je také Židovské muzeum a Židovská synagoga, jelikož v Maroku se nacházíte již v muslimském světě. Určitě doporučujeme také návštěvu centrálního trhu nebo některých z jedinečných svatostánků jako např. místní katedrály du Sacre Coeur a Notre Dame de Lourdes.

Nocleh v hotelu.

3. den: Casablanca – Kenitra – Fes / nebo Casablanca – Marrákeš

Záleží na vás, jak velcí cestovatelé jste, nebo kolik času budete chtít strávit cestováním v autě. Tento den si tak můžete vybrat, jakým směrem se vydáte. Nebo zvládnete projet všechna tato místa? Volba cesty je jen a jen na vás.

Fes – Představuje jedno ze starobylých a nejlépe zachovaných měst arabského světa. Ze všech královských měst v Maroku je nejstarším. Ve staré části města, neboli v medíně, si budete připadat, jako byste se vrátili zpět v čase. Spletitá síť úzkých uliček s nepřeberným množstvím obchůdků a trhů. Fascinující je též návštěva koželužny, ve které se dozvíte, jak se již od pradávna barvila pravá kůže. Na památku si zde můžete zakoupit nějaký kožený výrobek.

Marrákeš – Nachází se ve vnitrozemí Maroka. Jeho poloha působí velmi dramaticky, kdy červená barva půdy a staveb je v kontrastu se vzdálenějšími zasněženými vrcholky Vysokého Atlasu.

Nocleh v hotelu.

4. den: Fes / Marrákeš – Ouarzazate (Warzazát) – Todra

Město Warzazát se rozprostírá ve střední části země mezi pohořími Atlas a Antiatlas. Nejen samotné město, ale především jeho okolí jsou významné především díky lokaci velké řady filmů. Pokračujte z Warzazátu ještě kousek severovýchodním směrem až do údolí Todra s nádhernými narůžovělými soutěskami.

Na nocleh se navrátíte zpět do Warzazátu.

5. den: Ouarzazate (Warzazát) – Ait Ben Haddou – Taroudant – Agádír

Pokračujte k západnímu pobřeží Maroka, kdy cestou můžete navštívit opět několik významných míst země. Prvním z nich je Ait Ben Haddou – tradiční opevněná vesnice (neboli ksar), která pro svou výjimečnost byla zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Vesnice se proslavila také díky tomu, že se v ní natáčel film Gladiátor. Dalším bodem zájmu může být hora Džabal Tubkal, nejvyšší hora Vysokého Atlasu. Jeďte dále přes Taroudant až k Agádíru kde pro dnešek vaše cesta skončí. Agádír je známým a oblíbeným přímořským letoviskem.

Nocleh v hotelu.

6. - 7. den: Západní pobřeží Maroka (Essaouira – Safi – El Jadida) – Casablanca

Projíždějte se podél pobřeží Atlantského oceánu. Poslední den dojedete zpět do Casablanky. Zde vrátíte na letišti vypůjčený vůz a na letišti nasednete na váš let zpět do Česka. Podle času letu přílet zpět do Česka. V případě odletu ve večerních hodinách přílet do Česka následující den.

8. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   30. 11. 2018 - 30. 12. 2024 8 dní / 6 nocí od 22280

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Casablanca - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Ubytování na 6 nocí ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
 • Stravování: 6x snídaně
 • Pronájem menšího vozu na celou dobu pobytu (vyzvednutí a vrácení vozu na letišti)
 • Základní pojištění vozu se spoluúčastí
 • Neomezené kilometry
 • Veškeré servisní poplatky a daně
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Vyšší pojištění vozu s nulovou spoluúčastí
 • Vratnou kauci blokovanou na embosované kreditní kartě
 • Prodloužení pobytu (můžeme vám zařídit)
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat