Skvělý věrnostní program Letuška.cz. Nechte se odměnit za každý váš nákup. Více informací ZDE.

Omán po vlastní ose

Omán

Omán je zemí Perského zálivu s autentickým arabským nádechem. Kulturní ománské tradice zde zůstaly téměř nedotčené. Sultanát Omán nabízí bohatou kulturu, bělostné písečné pláže a moderní služby. Starobylé hlavní město Maskat vás nadchne svými úzkými uličkami a třemi pevnostmi, které hrály velkou roli během portugalské okupace.

Omán

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet - níže najdete námi doporučený itinerář

Odlet z Prahy do Maskatu. 

Maskat je hlavní město Sultanátu Omán. Po příletu do Maskatu si vyzvednete vůz v autopůjčovně na letišti. Zbytek času individuální volno na odpočinek a první prohlídku města.

Nocleh v hotelu.

2. den: Maskat

Po snídani budete mít individuální volno k prohlídce Maskatu. Doporučujeme začít brzy ráno návštěvou místního rybího trhu a slavné staré tržnice Matra (Muttrah Souq). Poté můžete navštívit místní citadelu, kde najdete muzeum Omani French Museum. Doporučujeme absolvovat prohlídku pevností Mirani a Jalali. Pevnosti byly postaveny v 16. století a velkolepě střeží vstup do maskatského zálivu. Zastávku si také udělejte u ceremoniálního paláce Al Alam.

V Maskatu najdete rovněž spoustu výborných restaurací, kde můžete strávit klidný večer u tradičního ománského jídla.

Nocleh v hotelu.

3. den: Maskat – Barka – Nachal – Rustak – Maskat

Po snídani si udělejte celodenní výlet do pobřežního města Barka. Objevte zde malou tržnici a pevnost podél pobřeží. Navštivte také rybí trh a hrad Bait Al-Numan v Barce. Pokračujte do města Nachal, kde se zastavte u pevnosti an-Nachal, která se vyvyšuje na kopci směrem ven z města. V Nachalu doporučujeme navštívit také horké minerální prameny. Poté pokračujte autem do Rustaku navštívit islámskou pevnost. Následuje návrat zpět do Maskatu.

Nocleh v hotelu.

4. den: Maskat – Nazvá – Bahla – Nazvá ​

Dnes vaše cesta povede přes Sumail Gap, což je přirozená trhlina mezi východním a západním pohoří Al Hadžar. Dorazíte do města Nazvá, které je proslulé díky tržnici (súk), kde si můžete zakoupit stříbro, a také díky vojenské pevnosti, jež se nachází uprostřed města. Po návštěvě pevnosti si dejte oběd a ochutnejte místní speciality. Po občerstvení se přesuňte do města Bahla, které je považováno za jedno z nejstarších měst v Ománu. Město Bahla je proslulé díky hliněné pevnosti (UNESCO). Další zastávku si udělejte u pevnosti Jabrin vzdálené kousek od Bahly. Pevnost Jabrin nabízí pohled na nádherné malované stropy, skryté chodby a žaláře. Řadí se mezi nejhezčí pevnosti v Ománu. Návrat do Nazvá.

Nocleh v hotelu.

5. den: Nazvá – Vádí Baní Chálid – Nazvá ​

Po snídani v hotelu jeďte do Vádí Baní Chálid. Po cestě budete míjet mnoho vesnic a plantáží. Vádí Baní Chálid nabízí pohled na průzračně čistou vodu, kde si můžete také zaplavat. Po osvěžení prozkoumejte Wahibskou poušť a objevujte beduínské domy. Přesun zpět do Nazvá.

Nocleh v hotelu.

6. den: Ras Al Had – Súr ​

Po brzké snídani následuje cesta do Ras Al Had a dále do města Súr. Město je známé díky svému historickému přístavu a výrobě tradičních arabských lodí Dhow. Pokračovat budete přes Ras Al Jinz, kde se nachází přírodní rezervace pro karety obrovské. Následuje ubytování ve městě Súr.

Nocleh v hotelu.

7. den: Súr – Qurayyat – Maskat ​

Dnes započnete den návštěvou výroby arabských lodí dhow a poté nákupy v místní tržnici. Dále navštivte město Kalhat, kde můžete objevovat mauzoleum Bibi Maryam. Přes krásné horské oázy Wadi Tiwi a Wadi Shab, které patří mezi nejkrásnější ománská vádí, jeďte podél pobřeží směrem na město Dibab. Mezi městy Bimma a Dibab objevte krasovou zajímavost Bimmah Sinkhole. Cestou do Maskatu se zastavte ve městě Qurayyat a objevte zámek Qurayyat nebo pevnost Al Sahel uprostřed moře. Přesun do Maskatu.

Nocleh v hotelu.

8. den: Pláž Qurum

Po snídani si užijte volný den na vyhlášené pláži Qurum. Tato pláž patří k nejživějším plážím v Maskatu. Podél pobřeží najdete nákupní centra, restaurace či kavárny. Vychutnejte si procházku podél dlouhého pobřeží.

Nocleh v hotelu.

9. den: Maskat (Odlet)

Odjezd na letiště a vrácení vozu.

Odlet zpět do Česka. 

10. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena
Kdykoli v období 22. 9. 2022 - 30. 12. 202410 dní / 8 nocí36 550

Ubytování

Ubytování ve 3-4* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Strava

Typ stravování: Snídaně

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Maskat - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Ubytování na 8 nocí ve 3-4* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
 • Stravování: 8x snídaně
 • Pronájem menšího vozu na celou dobu pobytu (vyzvednutí a vrácení vozu na letišti)
 • Základní pojištění vozu se spoluúčastí
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Vízum do Ománu (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Vyšší pojištění vozu s nulovou spoluúčastí
 • Vyšší kategorii vozu (SUV) (můžeme vám zařídit)
 • Termíny v období Vánoc a Silvestra (za příplatek)