Skvělý věrnostní program Letuška.cz. Nechte se odměnit za každý váš nákup. Více informací ZDE.

Putování po hedvábné stezce - Uzbekistán

Krásy Uzbekistánu

Uzbekistán se pyšní množstvím historických pamětihodností. Jejich vzniku vděčí své výhodné poloze na Hedvábné stezce, která vedla z Číny až do Říma. Země však nabízí více než jen  historické pamětihodnosti. Navštívit můžete rozmanitou přírodu od stepí, přes zelené oázy a úrodná údolí v okolí řek Amudarja a Syrdarja až po zasněžené vrcholky hor či poušť. Zvláštní atmosférou působí taktéž místa, která byla zčásti nebo zcela opuštěna kvůli zmenšující se ploše Aralského jezera.

Za zážitky do Uzbekistánu: staré město Taškentu, bývalé rybářské vesničky u Aralského jezera, kde dnes jsou zrezavělé vraky lodí, projedete se po hlavních městech, která ležela na proslulé hedvábné stezce, jízda pouští, seznámení se s výrobou tradičního papíru z moruše.

Zájezd vám rádi připravíme přesně na míru dle vašeho přání. Níže najdete návrh programu.

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Taškentu. 

2. den: Taškent

Přílet do Taškentu. Po příletu na vás bude čekat náš zástupce na letišti, transfer do hotelu. Své putování započnete samotným hlavním městem Uzbekistánu. Navštívíte Staré město s komplexem Khast-Imam. Uvidíte také jeden z nejstarších dochovaných koránů na světě pocházející ze 7. století. Po prohlídce starého města se projedete místním metrem, kterým dojedete na náměstí Amir Timur, na kterém stojí socha uzbeckého vůdce Tamerlána ze 14. století. Místním metrem se poté přesunete Navštívíte také Náměstí Nezávislosti a mauzoleum. Odpoledne si vychutnejte volný čas k dalším procházkám po městě. Večeře v místní restauraci. 

Nocleh v hotelu.

3. den: Taškent – Nukus – Muynak

Ráno přeletíte z Taškentu do města Nukus na severozápadě země (let trvá zhruba 2 hodiny a 45 minut). Po příletu přejedete do někdejšího významného rybářského městečka Muynak, které se nacházelo při březích Aralského jezera. V současnosti je město od břehů jezera vzdáleno neuvěřitelných 150 km. Prohlédnete si zdejší původní přístav a opuštěné zrezavělé lodě v poušti. Navštívíte místní muzeum. Po prohlídce přejedete zpět do města Nukus, kde se ubytujete v hotelu. Večeře v místní restauraci. 

Nocleh v hotelu.

4. den: Nukus - Chiva

Nukusu navštívíte Muzeum umění, které se pyšní druhou největší sbírkou ruského avantgardního umění. Přejedete do centra města, kde uvidíte sochu Karakalpakského básníka Berdakha, dále městskou radnici a divadlo. Odpoledne přejedete do města Chiva (Khiva). Cestou navštívíte archeologické památky v historickém regionu Khorezm (Chórezm). Vznik hlavního sídla oblasti Toprak-Kaly je datován do 3. století našeho letopočtu. Po příjezdu do Chivy se ubytujete v hotelu. Večeře v místní restauraci. 

Nocleh v hotelu.

5. den: Chiva

Dnes budete svědky jakéhosi živého muzea pod širým nebem při návštěvě pevnosti Itchan Kala, jež je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO. Dopoledne si vychutnáte pěší prohlídku města Chiva. Odpoledne máte individuální volno na podrobnější průzkumy pevnosti nebo jiných městských zákoutí. K největším lákadlům města patří citadela Kunya-Ark, palác Tash-Khovli, madrasy Mukhammad Aminklan a Mukhammad Rahimkhan, mešita Juma, mauzoleum Pakhlavana Makhmuda nebo minaret Islam-Khoja

Nocleh v hotelu.

6. den: Chiva - Buchara

V ranních hodinách se vydáte na cestu do Buchary. Pojedete po trase významné staré Hedvábné stezky. Cesta vede skrze poušť Kyzylkum. Cesta je poměrně dlouhá, proto doporučujeme si den před tím na cestu připravit svačinu. Cestou budete dělat zastávky, abyste si vychutnali pohled na poušť nebo řeku Amudarju. Pozdě odpoledne dojedete do Buchary, ve které se ihned po příjezdu ubytujete v hotelu. Zbytek času máte volno na odpočinek. Večeře v místní restauraci.

Nocleh v hotelu.

7. den: Buchara

Buchara je důležitým centrem na Hedvábné stezce. Dopoledne si prohlédnete Staré město. Navštívíte komplex Lyabi-Khauz, který je tvořený stejnojmenným náměstím, krytým bazarem a nejstarší dochovanou mešitou ve střední Asii – Magoki-Attori. Historické centrum města je zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO. Pozoruhodným místem je také „pevnost“ Ark, která byla opevněným sídlem bývalých bucharských vládců. Po prohlídce města se vrátíte zpět do hotelu. Večeře v místní restauraci.

Nocleh v hotelu.

8. den: Buchara

Druhý den v Buchaře začne prohlídkou paláce Sitorai-Mokhi-Khosa, který byl letní rezidencí posledních bucharských emírů. Komplex unikátně kombinuje orientální a ruskou architekturu. Pokračovat budete k mauzoleu Bakhouddin Naqshbandi a k nekropoli Chor-Bakr. Odpoledne budete mít volno na odpočinek. Večeře v místní restauraci.

Nocleh v hotelu.

9. den: Buchara – Shakhrisabz – Samarkand

V ranních hodinách opustíte Bucharu a vydáte se na cestu do Samarkandu skrze Shakhrisabz. V Shakhrisabzu podniknete prohlídku města. Navštívíte Jakhongirovo mauzoleum v komplexu Dor-us Saodat. Dále uvidíte pozůstatky paláce Ak-Saray či mešitu Kok-Gumbaz. Odpoledne budete pokračovat v cestě do Samarkandu. Po příjezdu se ubytujete v hotelu a zbytek času budete mít opět volno na odpočinek. Večeře v místní restauraci.

Nocleh v hotelu.

10. den: Samarkand

Samarkand patří k dalším významným městům umístěným na Hedvábné stezce. Dopoledne se sejdete s průvodcem a vyrazíte na prohlídku města. Zamíříte do srdce samotného města, k náměstí Registán. Uvidíte také pozůstatky mešity Bibi-Khanum, navštívíte bazar Siyob, observatoř Ulugbek nebo nekropoli Shakhi-Zinda společně s mauzoleem Gur-Emir. Po prohlídce návrat do hotelu. Večeře v místní restauraci.

Nocleh v hotelu.

11. den: Samarkand - Taškent

Do oběda budete mít individuální volno a čas na to se zabalit. Poté se odhlásíte z hotelu. Po poledni půjdete na další část prohlídky města, při které navštívíte Muzeum Afrasiabhrobku proroka Daniela. Přejedete do vesnice Konigil, kde se dozvíte něco o výrobě tradičního samarkandského papírumoruše. Po prohlídce máte k dispozici vůz s řidičem, který můžete využít k nějakému výletu. Kolem 16. hodiny pojedete na nádraží, ze kterého pojedete rychlovlakem zpět do Taškentu. Vlak odjíždí v 17:00 hodin a do Taškentu byste měli dorazit po 19. hodině. Zástupce cestovní kanceláře vás vyzvedne na nádraží a odveze do hotelu v Taškentu.

Nocleh v hotelu.

12. den: Taškent

Dnešní den máte poslední možnost k procházce po Taškentu, načerpání místní atmosféry a třeba i k nákupu suvenýrů na místních tržnicích. Večeře v místní restauraci. 

Nocleh v hotelu.

13. den: Taškent (odlet)

Dopoledne budete mít čas se odhlásit z hotelu. Podle času vašeho letu vás řidič odveze v dostatečném předstihu na letiště, kde nasednete na váš let zpět do Prahy.

Přílet do Prahy.

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena
Kdykoli v období 26. 2. 2024 - 30. 12. 202513 dní / 11 nocí64 200

Ubytování

Ubytování ve 3-4* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Strava

Typ stravování: Polopenze

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou přímé lety nebo lety s rozumnými časy přestupů.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Taškent - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Soukromé transfery klimatizovaným vozem
 • Ubytování na 11 nocí ve 3-4* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
 • Stravování: 11x polopenze
 • Program dle itineráře
 • Vstupné do památek dle itineráře
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Poplatek za vízum do Uzbekistánu
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Pobytové a turistické taxy
 • Termíny v období Vánoc a Silvestra (za příplatek)