Cestujeme po světě

Cestujete s námi – Zanzibar

Vydáno 29. 1. 2021 | Letuška.cz Redakce
O své dojmy z pobytu na Zanzibaru se s Letuškou podělila Monika Vondráková

Ostrov oázy v době pandemie

Zanzibar

Po roce plném stresů a hektiky jsme se rozhodli, že musíme načerpat energii. Už dlouhou dobu jsme zvažovali destinaci Zanzibaru, která je v zimních měsících pro Evropany oblíbená. Náš přítel Václav Dejčmar zde nedávno dokončil výstavbu hotelového resortu, a protože má vytříbený vkus, věřili jsme, že je to jistě správná volba.

Tím, že se jedná o africký ostrov, nebyli jsme si v době covidu jisti bezpečností a možností cestovat tak daleko. Nakonec jsme vyrazili a jsme unešení. 

Zpočátku jsem měla obavu z délky letu, ale vše běželo jako na drátkách, kdy jsme do letadla nasedli v pátek odpoledne a v sobotu dopoledne jsme přistáli na Zanzibaru. Všude se dodržovala hygienická opatření a nikde nikdo nic nezdržoval. Zaplatili jsme si přednostní odbavení na zanzibarském letišti, což bylo skvělé, protože jsme byli odvedeni do separátní místnosti, kde jsme se občerstvili. Personál za nás vyřídil všechny potřebné náležitosti, přivezl nám kufry a my mohli vyrazit směrem do Kendwy.

Cesta trvala něco málo přes hodinu a byla už prvním výletem. Cestou jsme totiž projížděli přes vesničky a nahlédli, jak se zde žije, jakým stylem se zde prodává, jezdí na kolech, chodí do škol. Zastavili jsme u stánku s červenými banány, které jsme hned ochutnali. Jedli jsme je poprvé v životě a jsou vynikající.

Hotelový komplex Zuri

Zanzibar

Hotelový komplex Zuri, ve kterém jsme ubytováni, je absolutní oázou pro ty, kteří si opravdu potřebují odpočinout, zrelaxovat se, splynout s přírodou, zažít pocity tady a teď. Celý komplex naplňuje svoji ekologickou filozofii, je rozprostřen v botanické zahradě. Je zde několik bungalovů a vil. My bydlíme ve vile s velkou zahradou s různými zákoutími, plnou banánovníků, palem, barevných rostlin a velkou vířivkou s chladnou vodou, která příjemně osvěží v parném dni. Vilka má prostorné verandy, kde občas pracujeme, houpací sítě, venkovní sprchu. Interiér je velmi vkusný, kolem postelí jsou záclonky a je možnost si v noci zapnout chlazení postele, aby se nemusela zapínat klimatizace. 

Mezi vilkou a mořem je ještě krásný bazén s výhledem na oceán. Voda je čištěna aktivním kyslíkem a vše do sebe krásně zapadá. Pláž je čistá a hlídaná místními. Zde si můžeme vybrat, zda chceme být ve větším soukromý – kde je jen pár lehátek, nebo mít kolem sebe pár lidí. Odliv zde není moc velký, takže se dá plavat celý den.

Výtečná gastronomie

Zanzibar

Rozhodli jsme se tentokrát tolik po ostrově necestovat, abychom si užili celý resort, a myslím, že to bylo správné rozhodnutí, protože každý den zde máme nějaké zpestření. V rámci resortu je nádherná rozlehlá bylinková zahrada, kterou nás provedl zdejší zahradník. Tato zahrada je volně přístupná všem hostům a disponuje spoustou zákoutí, lehátky, odpočívadly a také i velkou přírodní kuchyní, kde probíhají kurzy vaření. Už jsme objednáni na zítra, tak se těšíme, co si uvaříme. Vyzkoušeli jsme i zdejší relaxační masáž a chystáme se také na lekce jógy, které zde několikrát za den probíhají. V komplexu jsou celkem tři restaurace a vaří se zde výtečně. Jídlo je lehké, plné bylinek, ovoce a zeleniny. Miluji zdejší dlouhé snídaně.

Západy slunce na pláži

Zanzibar

Pozítří máme objednanou projížďku lodí se západem slunce. Prý je to zážitek, tak se těšíme. 

Oblíbili jsme si zdejší západy slunce. Vždy při západu se na pláži založí oheň, který v kombinaci se zvuky mořských vln a místních zpěváků navodí absolutně romantickou atmosféru. Kolem ohně jsou rozprostřeny sedací vaky, kde si jen tak lehneme a nasáváme tu krásnou přírodu kolem a příchod noci, která odhalí krásy noční oblohy plné hvězd. 

Určitě doporučuji, každý je zde nadšen.