Cestujeme po světě

Průvodce po Bhútánu

Vydáno 21. 6. 2016 | Letuška.cz Redakce
Cestujte s Letuškou do jihoasijského království Bhútán, se kterým navázala Česká republika diplomatické styky teprve v roce 2011.

Průvodce po Bhútánu

image

Kdybyste na planetě chtěli najít deset nejzvláštnějších zemí, hornatý Bhútán by mezi nimi určitě nechyběl. Pojďte se s námi do této velmi zajímavé země pod Himálajem podívat. Slovo Bhútán znamená "okraj Tibetu", ale Bhútánci svou zemi nazývají Duk Jul – Země hřmícího draka. A draka mají Bhútánci i na své vlajce. Bhútán velice dbá na své kulturní, historické a přírodní bohatství. Vlivy ze zahraničí sem pronikají jen pomalu. Internet a televize zde donedávna nefungovaly. Některá pravidla, podle kterých zdejší obyvatelé žijí, jsou velmi neobvyklá. V bhútánské ústavě je například stanoveno, že lesy musí zabírat více než polovinu plochy půdy. V Bhútánu se také víc než ekonomický úspěch dbá na štěstí obyvatel. 

Vízum do Bhútánu

Bhútán je úchvatná a velmi autentická země, kde stále existuje množství zajímavých chrámů a klášterů, které fungují a plní svou původní funkci. Takže přístup je sem pouze na zvláštní povolení. Turisté tedy cestují ve skupinách po předem připravených a zaplacených trasách s oficiálním turistickým průvodcem. I tak můžete zažít nefalšovaný svět dávných kultur, které nejsou jen pouhým divadlem pro turisty. Bhútán se světu otevírá opatrně a pomalu. Celé území Bhútánu – kromě údolí Paro a Thimphu – je považováno za nepřístupnou oblast. Ale přes cestovní kancelář lze získat speciální povolení. 

  • Vízum do Bhútánu vám rádi zajistíme. Více informací je ZDE  

Kolik stojí cestování po Bhútánu

  • Jeden den pobytu v Bhútánu stojí v mezisezoně (leden, únor, červen, červenec, srpen a prosinec) 200 USD.
  • V sezoně (březen, duben, květen, září, říjen a listopad) zaplatíte 250 USD.

Jaké je počasí a kdy letět do Bhútánu

image

Nejpříznivějšími měsíci k návštěvě oblastí pod Himálajem (Bhútán nebo Nepál) jsou březen–červen a září–listopad. V letních měsících přichází monzun a hodně tedy prší, v zimě je zejména v horských oblastech o dost chladněji a často fouká velmi studený vítr. 

  • Jaro (březen–květen): Teplota se pohybuje mezi 16 až 23 stupni. Je to ideální doba pro treky s výhledem na hory i příležitost vidět kvetoucí rododendrony. 
  • Léto (červen–srpen): Období monzunových dešťů a bujného růstu vegetace. Počasí je teplé a vlhké, prší téměř každý den, převážně v noci. 
  • Podzim (září–listopad): Nejlepší turistická sezona. Počasí je velmi příjemné pro pěší turistiku. V těchto týdnech se koná mnoho různých slavností. 
  • Zima (prosinec–únor): Toto období je vhodné pro pěší turistiku v nižších nadmořských výškách. Noci jsou chladné, často fouká silný studený vítr. Ale ve dne je slunečno a teplota zpravidla nad nulou až do 15 stupňů.