10 tipů, jak vybrat juniorský pobyt

Chcete dítěti dopřát zábavné prázdniny s angličtinou? Podle odborníků na výuku jazyka jsou efektivní jazykové pobyty v zahraničí. Syn nebo dcera se otrká, procvičí cizí jazyk a zažije nevšední prázdniny ve společnosti nových spolužáků z mnoha zemí.

1. Pro kratší pobyt doporučujeme školy v Evropě

Pro pobyty kratší než měsíc doporučujeme zůstat v Evropě. Výhodou je, že vy i dítě budete mít k sobě pocitově blízko. Letenky jsou levnější než za oceán a vy ušetříte za cestování. Kurzy v Evropě mají výhodu i v tom, že nemusíte zařizovat víza. Školy, které doporučujeme, dlouhá léta známe. Mají perfektní úroveň a nabízejí pro děti zajímavý volnočasový program. Naším tipem jsou například školy ve Spojeném království nebo u moře na Maltě či Kypru.

2. Na delší pobyt pošlete dceru nebo syna za oceán

O větších vzdálenostech má smysl uvažovat, pokud plánujete pobyt delší než měsíc a děti nejsou malé. Prázdniny v amerických nebo australských jazykových školách jsou pro studenty velmi cennou zkušeností. Vracejí se domů s kontakty na mnoho nových přátel po celém světě. Pobyt často umožnuje zkombinovat studium s prací, toho využívají samostatné osobnosti a starší studenti. Pobyt doporučujeme příjemně spojit s cestováním ve vzdálených zemích. A kam se vydat? Co třeba školy v USA, na Novém Zélandu nebo v Austrálii?

3. Vyberte školu bez českých spolužáků

Pokud se má student něco naučit, ať hovoří jen v cizím jazyce. Pokud děti mluví ve škole i v běžných situacích jen anglicky, mají zaručeně rychlejší posun ve znalostech jazyka a lepší přízvuk. A co teprve ten pocit! Děti jsou hrdé, že se domluví a z výsledku mají radost.

4. I bez delegáta to jde

O vaše děti bude dobře postaráno. Jazykové školy mají své kvalifikované lektory a zajišťují dozor 24 hodin denně. Pobytu s delegátem se většinou účastní studenti ze stejné země, nejsou tudíž nuceni mluvit anglicky a spoléhají se spíš na češtinu. Dítě se bez delegáta v cizojazyčném prostředí lépe naučí samostatnosti.

5. Ideální dobou pro juniorský pobyt jsou prázdniny

I prázdniny s angličtinou mohou být zábavné. Školy mají letní režim a kampusy jsou vyhrazeny jen kurzům. Lektoři umí vhodně propojit výuku s pestrou zábavou a děti se nenudí. Naším tipem jsou jazykové pobyty u moře. Malta, Kypr... co říkáte?

6. Hotel, nebo soukromí? Typů ubytování je víc

Každá škola má jiné podmínky ubytování, dítě může bydlet v hostitelské rodině nebo v kampusu s ostatními. Doporučujeme ptát se i na kvalitu jídla, děti dobře vnímají, kde jim chutná.

7. Najděte si dobrou agenturu

V agentuře většinou pracují zkušení odborníci a mají mnoho informací, které vám přiblíží prostředí, kam dítě posíláte. Agentura ví podrobnosti o lokalitě, jazykové škole i výuce a volnočasových aktivitách. Máte také k dispozici cenové srovnání, agentura má většinou pestrou nabídku a vy můžete snadněji mezi školami vybírat. Dobrá agentura má k dispozici reference od klientů, pročtěte si je, získáte přehled. Firma také poskytuje důležité zázemí a máte se v České republice na koho obrátit.

8. Chtějte vědět víc o kvalitě výuky

Jak získat ještě víc informací? Zajímejte se, kolik hodin denně se junioři učí. Dobré je také vědět, jaké studijní materiály mají klienti v ceně. Vybírejte typ kurzu podle pokročilosti dítětě.

9. Vyberte typ kurzu i podle koníčků dítěte

Prázdninové jazykové kurzy josu zajímavé i tím, že součástí programu je atraktivní volnočasový program. Je dobré vědět dopředu, jaké aktivity škola nabízí. Není dobré volit umělecké zaměření, když má dítě duši sportovce.  

10. Zeptejte se svého dítěte

Nejlepší klient je ten spokojený. Proberte dopředu všechny podrobnosti i s dítětem a konečné rozhodnutí udělejte dohromady. Prohlížejte si fotky na stránkách jazykových škol, studujte mapy destinací, budete mít lepší přehled.
 

Rádi vám s výběrem poradíme, školy jsme navštívili a kurzy nabízíme již více než 30 let.

Chcete poslat syna nebo dceru o prázdninách na pár dní do zahraničí? Tápete ve výběru jazykové školy pro své dítě nebo vybíráte místo, kde mu bude nejlépe, a ještě se něco naučí? Chápeme vaše obavy a pomůžeme vám. Sestavili jsme deset bodů, které vám s výběrem pomohou.