10 tipů, jak vybrat jazykový juniorský pobyt
[[A1]]
10 tipů, jak vybrat juniorský pobyt
Chcete dítěti dopřát zábavné prázdniny s angličtinou? Podle odborníků na výuku jazyka jsou efektivní jazykové pobyty v zahraničí. Syn nebo dcera se otrká, procvičí cizí jazyk a zažije nevšední prázdniny ve společnosti nových spolužáků z mnoha zemí.
[[A1]]
1. Pro kratší pobyt doporučujeme školy v Evropě
Pro pobyty kratší než měsíc doporučujeme zůstat v Evropě. Výhodou je, že vy i dítě budete mít k sobě pocitově blízko. Letenky jsou levnější než za oceán a vy ušetříte za cestování. Kurzy v Evropě mají výhodu i v tom, že nemusíte zařizovat víza. Školy, které doporučujeme, dlouhá léta známe. Mají perfektní úroveň a nabízejí pro děti zajímavý volnočasový program. Naším tipem jsou například školy v Británii nebo u moře na Maltě či Kypru.
[[A1]]
2. Na delší pobyt pošlete dceru nebo syna za oceán
O větších vzdálenostech má smysl uvažovat, pokud plánujete pobyt delší než měsíc a děti nejsou malé. Prázdniny v amerických nebo australských jazykových školách jsou pro studenty velmi cennou zkušeností. Vracejí se domů s kontakty na mnoho nových přátel po celém světě. Pobyt často umožnuje zkombinovat studium s prací, toho využívají samostatné osobnosti a starší studenti. Pobyt doporučujeme příjemně spojit s cestováním ve vzdálených zemích. A kam se vydat? Co třeba školy v USA, na Novém Zélandu nebo v Austrálii?
[[A1]]
3. Vyberte školu bez českých spolužáků
Pokud se má student něco naučit, ať hovoří jen v cizím jazyce. Pokud děti mluví ve škole i v běžných situacích jen anglicky, mají zaručeně rychlejší posun ve znalostech jazyka a lepší přízvuk. A co teprve ten pocit! Děti jsou hrdé, že se domluví a z výsledku mají radost.
[[A1]]
4. I bez delegáta to jde
O vaše děti bude dobře postaráno. Jazykové školy mají své kvalifikované lektory a zajišťují dozor 24 hodin denně. Pobytu s delegátem se většinou účastní studenti ze stejné země, nejsou tudíž nuceni mluvit anglicky a spoléhají se spíš na češtinu. Dítě se bez delegáta v cizojazyčném prostředí lépe naučí samostatnosti.
[[A1]]
5. Ideální dobou pro juniorský pobyt jsou prázdniny
I prázdniny s angličtinou mohou být zábavné. Školy mají letní režim a kampusy jsou vyhrazeny jen kurzům. Lektoři umí vhodně propojit výuku s pestrou zábavou a děti se nenudí. Naším tipem jsou jazykové pobyty u moře. Malta, Kypr... co říkáte?
[[A1]]
6. Hotel, nebo soukromí? Typů ubytování je víc
Každá škola má jiné podmínky ubytování, dítě může bydlet v hostitelské rodině nebo v kampusu s ostatními. Doporučujeme ptát se i na kvalitu jídla, děti dobře vnímají, kde jim chutná.
[[A1]]
7. Najděte si dobrou agenturu
V agentuře většinou pracují zkušení odborníci a mají mnoho informací, které vám přiblíží prostředí, kam dítě posíláte. Agentura ví podrobnosti o lokalitě, jazykové škole i výuce a volnočasových aktivitách. Máte také k dispozici cenové srovnání, agentura má většinou pestrou nabídku a vy můžete snadněji mezi školami vybírat. Dobrá agentura má k dispozici reference od klientů, pročtěte si je, získáte přehled. Firma také poskytuje důležité zázemí a máte se v České republice na koho obrátit.
[[A1]]
8. Chtějte vědět víc o kvalitě výuky
Jak získat ještě víc informací? Zajímejte se, kolik hodin denně se junioři učí. Dobré je také vědět, jaké studijní materiály mají klienti v ceně. Vybírejte typ kurzu podle pokročilosti dítětě.
[[A1]]
9. Vyberte typ kurzu i podle koníčků dítěte
Prázdninové jazykové kurzy josu zajímavé i tím, že součástí programu je atraktivní volnočasový program. Je dobré vědět dopředu, jaké aktivity škola nabízí. Není dobré volit umělecké zaměření, když má dítě duši sportovce.
[[A1]]
10. Zeptejte se svého dítěte
Nejlepší klient je ten spokojený. Proberte dopředu všechny podrobnosti i s dítětem a konečné rozhodnutí udělejte dohromady. Prohlížejte si fotky na stránkách jazykových škol, studujte mapy destinací, budete mít lepší přehled.