Skvělý věrnostní program Letuška.cz. Nechte se odměnit za každý váš nákup. Více informací ZDE.

Cesta na letiště

Jak se v klidu a beze stresu dostat na letiště

Poradíme vám, jak se dostat na Letiště Václava Havla v Praze. Můžete kombinovat cestu autem, autobusem, nebo přijet taxíkem.  

Na letiště autem

Dáváte přednost pohodlí dopravy vlastním automobilem? Zaparkujte na GO parkingu – prvním hlídaném parkovišti na Letišti Václava Havla. Vyzkoušejte nejmodernější parkování v těsné blízkosti letiště pouhé 2 km od terminálu. Své parkovací místo za zvýhodněné ceny si můžete také jednoduše objednat sami přes online systém.

Parkování na letišti

  • Přes náš online systém si zarezervujte parkování u letiště a vytisknete si parkovací šek s čárovým kódem. Je to hračka! Odkaz na Go parking najdete zde.
  • Na Go parkoviště sjedete z rychlostní komunikace R7, směr letiště. Oranžové cedule „Go Parking“ vás dovedou ke garážím. MAPA ZDE GPS souřadnice: 50°7'16"N, 14°17'16"E.
  • Parkovací šek, který jste si doma vytiskli, stačí přiložit k vjezdovému stojanu a závora se otevře.
  • Ihned po příjezdu vás minibus zdarma odveze k odletové hale letiště Praha – Letiště Václava Havla, Terminál 1 – Mimo Schengenský prostor, Terminál 2 – Schengenský prostor. Transfer trvá cca 3 minuty, takže můžete být klidní, že letadlo stihnete. Řidič minibusu se samozřejmě postará o vaše zavazadla.
  • S úsměvem odlétáte.

Na letiště taxíkem

Ze zkušenosti víme, že pohoda při cestování je velmi důležitá. Ve spolupráci se společností Modrý anděl jsme pro vás připravili přepravu taxíkem na Letiště Václava Havla a zpět. Při objednání stačí nahlásit heslo LETUŠKA, řidiči se prokázat platnou letenkou a bude pro vás aplikována stříbrná sleva. Aktuální ceník zde. Objednávat můžete na telefonním čísle 737 222 333.

Na letiště městskou hromadnou dopravou

Od stanice metra Nádraží Veleslavín vás dopraví autobusy, stejně jako ze stanice Zličín, Anděl nebo Petřiny. Pokud jste se rozhodli využít MHD, nechte si dostatečnou časovou rezervu. Na trase bývají dopravní zácpy.

  • Metrem A z centra a autobusem 119. Trasou A do stanice Nádraží Veleslavín, odtud autobusem číslo 119 na letiště. Cesta metrem mezi stanicemi Nádraží Veleslavín a Muzeum potrvá cca 13 minut v závislosti na provozních špičkách.
  • Z letiště autobusem 100 na Zličín. Z letiště je stále možné využít také autobusovou linku 100 k metru B Zličín (cesta trvá 16 minut).
  • Z letiště autobusem 191 na Petřiny. Můžete použít nově linku 191 k metru A Petřiny (24 minut).
  • Z letiště autobusem 191 na stanici Anděl. Nebo k metru B Anděl (48 minut).
  • Airport Expressem. Mezi letištěm a pražským Hlavním nádražím bude i nadále fungovat speciální linka AE (Airport Express), která nově nestaví na zastávce Dejvická. Jízda linkou AE trvá cca 35 minut (v závislosti na dopravě v centru) a platí zde speciální tarif.

Odkaz MAPA MHD