Aktuality

Jižní Amerika s LATAM Airlines

Vydáno 28. 6. 2023 | Letuška.cz Redakce
Poznejte s Letuškou na křídlech LATAM Jižní Ameriku.

Seznamte se, Jižní Amerika

Jižní Amerika

Jižní Amerika je kontinent vášně a přírody, což můžete pocítit a zažít ihned poté, co vkročíte do jakékoliv země tohoto kontinentu a přijdete do styku s místními lidmi, kteří se pyšní tím, že pro návštěvníky vytvářejí nezapomenutelné a příjemné zážitky. Příroda je první věc, která přitahuje pozornost evropských cestovatelů. Od amazonské džungle po ledovce v Andách, tropické pláže nebo patagonské roviny, vše se zde zdá být neskutečně obrovské.

Impozantní Andy

Jižní Amerika

Impozantní pohoří And se táhne přes Jižní Ameriku od severu na jih, podél pobřeží Tichého oceánu. Toto pohoří začíná těsně u Karibiku na severu Kolumbie a Venezuely a vytváří nejvíce dechberoucí scenérie horské krajiny na světě. Příkladem je kolumbijská Sierra Nevada de Santa Marta, jejíž vrcholy se dramaticky zvedají poblíž moře. Pokračujete-li Andami na jih, na vrcholech rovníkových hor naleznete ledovce. V oblasti Altiplano, rozkládající se v Peru a Bolívii, narazíte na jezero Titicaca, největší a nejvýše položené sladkovodní jezero na světě, a Salar de Uyuni, největší slanou pláň na světě.

Dechberoucí ledovce

Jižní Amerika

V Argentině, na hranici s Chile, se nachází Aconcagua, s impozantními 6 962 metry nejvyšší hora v Americe a zároveň na západní polokouli. Příroda je ohromující i v nižších nadmořských výškách And, například na mysu Horn, nejjižnějším cípu Amerik, kde se Andy sbíhají s mořem. Ikonické obrazy se vám vtisknou do paměti při přechodu přes Jižní ledové pole, největší oblast ledovců mimo polární oblasti, s unikátním ledovcem Perito Moreno na argentinské straně a národním parkem Torres del Paine v Chile.

Nekonečná zelená

Jižní Amerika

Na východ od And se rozprostírají roviny v povodí velkých řek Orinoka, Amazonky, Paraguaye a Paraná. Rozmanitost zdejší krajiny je ohromující: zahrnuje venezuelské pláně, amazonskou džungli v Brazílii, oblast Gran Chaco, rozkládající se na území Paraguaye, východní Bolívie a severní Argentiny a zvanou též „Zelené peklo“, pampy a Patagonii na jihu. Džungle, impozantní vodopády, rozlehlé ostrovy a obrovské množství flóry a fauny jsou příznačné pro tuto část kontinentu.

Srdce pralesa

Jižní Amerika

Mohutná Amazonka je největší řekou na planetě a podle nejnovějších měření také nejdelší, v délce překonávající řeku Nil. Amazonka je obklopena hustou džunglí a její vodní tok byl po staletí využíván pro dopravu.

Řeky a vodopády

Jižní Amerika

O další nej se uchází ostrov Bananal, největší říční ostrov na světě, který leží na řece Araguaia v Brazílii. Dalším unikátem je kanál řeky Casiquiare, jedinečný přirozený vodní kanál, který spojuje povodí Amazonky s Orinokem, velkou řekou, která modeluje krajinu Venezuely a ústí do jedné z největších říčních delt na světě. Pantanal, rozprostírající se v jihozápadní Brazílii a zasahující i na území Bolívie a Paraguaye, zahrnuje i vnitrozemskou deltu řeky Paraguaye a tvoří největší mokřad na světě. Je také nejrozmanitějším ekosystémem na planetě. Přehlídka přírodních divů pokračuje na hranici mezi Brazílií a Argentinou. Vodopády řeky Iguazu, impozantní přírodní úkaz, který si můžete prohlédnout ze snadno přístupných míst podél celých vodopádů. Na jihu Venezuely v neobvyklé krajině tvořené stolovými horami (v jazyce indiánů zvaných „tepui“) se nachází Salto Ángel, další z úchvatných vodopádů kontinentu a zároveň nejvyšší vodopád na světě s výškou přibližně jeden kilometr.

Ostrovy Jižní Ameriky

Jižní Amerika

Ostrovy plné kontrastů. U jižního cípu jihoamerického kontinentu, mezi Chile a Argentinou, se nachází souostroví Ohňová země. V ústí řeky Amazonky v Brazílii naleznete ostrov Marajó, který je bohatý na živočichy a na jihu Chile se rozkládá ostrov Chiloé se zelenými pastvinami. Tisíc kilometrů od pobřeží Ekvádoru leží Galapágy, fascinující souostroví s geografickou a přírodní rozmanitostí Jižní Ameriky.

Vše dostupné s LATAM Airlines

Jižní Amerika

Jižní Amerika je zemí nekonečných panoramat s dramaticky se zvedajícími horami, obrovskými řekami, pouštěmi a ledovci. Na objevení všech jejích divů by byl potřeba více než jeden život, ale pouze jedna letecká společnost vám nabízí nejlepší přístup k její rozmanitosti a čarovné kráse. Díky síti destinací letecké společnosti LATAM Airlines je vám Jižní Amerika blíže než kdykoli předtím, ať už žijete kdekoliv na světě. Spojení z České republiky a Slovenska na hlavní evropská letiště, odkud již poletíte na křídlech LATAM Airlines, zajišťují partnerští dopravci v rámci jedné letenky LATAM Airlines.