Aktuality

Letušky Aeroflotu mají nejhezčí uniformy

Vydáno 19. 5. 2015
Vesele červená barva sukně a saka, malý šátek kolem krku a bílé rukavičky. Tak oblékli návrháři letušky, které poskytují servis na palubách letadel letecké společnosti Aeroflot. A elegantní uniformy získaly nyní ocenění internetového portálu Yahoo.

Uniformy letušek Aeroflotu jsou podle Yahoo! jedny z nejhezčích na světě

Pokud poletíte s ruskými aerolinkami Aeroflot nebo pod křídly Emirates, Virgin Atlantic, Air France, Korean Air a Air Canada můžete se těšit na nejlépe oblékané letušky na světě. Styl, eleganci a úroveň krejčích a návrhářů ocenil v květnu 2015 internetový portál Yahoo! Stejnokroje pro palubní personál Aeroflotu navrhli v roce 2010 ruští návrháři Julia Bunakova a Evgeny Khokhlov. "Létání s Aeroflotem, to je jako ocitnout se na filmovém plátně. Zvolili jsme výrazné, veselé a živé barvy," říkají autoři návrhu červených kostýmů.

"Všichni šetří, my krásně oblékáme letušky," říká Aeroflot

Ocenění nezískal Aeroflot poprvé. Skyscanner označil oblečení palubního personálu jako nejlepší v Evropě. Podobné superlativy, ale ve světovém měřítku vyjádřili porotci na St Petersburg Fashion Week i cestovní portál Aviasales.ru. Letecký portál BS Aeronautics umístil atraktivní oblečení mezi tři nejlepší na světě.