Aktuality

Na letišti v Praze nově působí i kaplan

Vydáno 2. 2. 2015
Na Letišti Václava Havla v Praze funguje nová služba cestujícím – od února roku 2015 zde působí i kaplan. Je dobré vědět, že i při cestování letadlem se můžete spolehnout na duchovní útěchu. Kaplan Jákob Christophe má na sobě tmavě modrou vestu, díky které jej na letišti snadno poznáte. A najdete jej v Terminálu 1 a Terminálu 2. Přinášíme i potřebné kontakty.

Na letišti v Praze nově působí i kaplan

Nově mohou cestujující na letišti v Praze využít duchovní útěchu a podporu kaplana. Kaplan Jákob Christophe působí v prostorách Terminálu 1 a Terminálu 2 a jeho služby mohou využít nejen cestující, ale i  zaměstnanci pracující v areálu Letiště Václava Havla Praha. Od 1. února 2015 je v prostorách Terminálu 2 zřízeno zázemí pro kaplana a zároveň bude zahájena realizace nového prostoru ticha v neveřejné části letiště. Prostor duchovní správy má sloužit jako místo k odpočinku a k modlitbě v soukromí. Kaplana poznáte tak, že na sobě bude mít fialovou vestu s označením: Duchovní správa letiště / Airport Chaplaincy.

Jak můžete kaplana kontaktovat

Kaplana můžete kontaktovat na kaplan@prg.aero, telefonní lince (22011)9379 nebo na mobilním telefonu 602 377 032. Na mnohých letištích ve světě tato služba úspěšně funguje již řadu let. Vedení letiště věří, že přítomnost duchovního přivítají zejména cestující.