Aktuality

Obnovené cesty do Malajsie

Vydáno 1. 5. 2022 | Letuška.cz Redakce
Letuška představuje nové možnosti cestování.

Vstup do Malajsie

Malajsie

Od 01. 04. 2022 jsou hranice Malajsie otevřeny pro vstup cizinců. Občané ČR nepodléhají při cestách nepřesahujících 90 dnů vízové povinnosti.

Příjezdový formulář

Podmínkou vstupu je instalace a použití mobilní aplikace MySejahtera, která obsahuje předpříjezdový formulář.

Specifické podmínky na místě

Platí povinnost nosit roušku uvnitř budov a ve veřejné dopravě.

Jednotlivé možnosti vstupu

Malajsie

Očkované osoby

Plně očkovaným osobám a dětem do 12 let je umožněno vstoupit na území Malajsie po splnění níže uvedených povinností (realizace 5-7 dní před cestou):

 • Instalace aplikace MySejahtera a vytvoření osobního účtu (PDF, 303 KB) (nezletilé děti je možné registrovat k účtu dospělého v části "Manage Dependets", avšak doporučuje se pro každou osobu provést registraci na samostatném přístroji). Pro registraci využijte e-mailovou adresu, nikoliv telefonní číslo, vyhnete se tak problémům s doručováním ověřovacích SMS. 
 • Vyplnění digitálního předodjezdového formuláře v části "Traveller (PDF, 654 KB)" aplikace MySejahtera (týká se všech osob bez rozdílu věku).
 • Ověření vlastního očkovacího certifikátu v aplikaci MySejahtera - výsledkem bude vystavení malajsijského očkovacího certifikátu. Alternativně lze vložit zahraniční očkovací certifikát přes webovou stránku MySafeTravel.

Kdo je považován za plně očkovanou osobu (kolik dávek vakcíny musí prokázat):

 1. Sinovac, Sinopharm – 3 dávky
 2. Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Covaxin, Covishield, Novamax, Sputnik VV – osoby do 59 let – 2 dávky, osoby 60 a více let – 3 dávky
 3. CanSino, Janssen, Sputnik Light – osoby do 59 let – 1 dávka, osoby 60 a více let – 2 dávky

V případě zájmu je možné obdržet očkovací dávku vakcíny společnosti Pfizer přímo na letišti při příletu.

Částečně očkované a neočkované osoby od 13 do 17 let věku musí pro povolení vstupu kromě výše uvedených třech bodů (označených •) splnit navíc následující povinnosti:

 1. Absolvování RT-PCR testu 48 hodin před zahájením cesty a vložení jeho výsledku do aplikace MySejahtera.
 2. Absolvování profesionálně provedeného RTK-Ag testu (nikoliv samotestu) do 24 hodin po přistání v Malajsii (je možné i přímo na letišti za 150 MYR nebo na zdravotnických klinikách za 70 MYR) – Opominutí absolvování RTK-Ag testu po příletu má za následek deportaci cizince na jeho vlastní náklady.

Částečně očkované a neočkované osoby od 18 let věku musí kromě všech výše uvedených bodů (označených •) po příletu navíc absolvovat 5denní karanténu v místě, které uvedly při registraci v aplikaci MySejahtera (tedy např. v hotelu). Čtvrtý den karantény musí podstoupit RT-PCR test a pátý den RTK-Ag (antigenní) test.

Testované osoby

Při příletu je u částečně očkovaných a neočkovaných osob od 13 let věku vyžadováno předložení negativního výsledku RT-PCR testu provedeného maximálně 48 hodin před zahájením cesty a absolvování profesionálního RTK (antigenního) testu do 24 hodin po vstupu do země.

Osoby s prodělaným covidem

Osoby, které prodělaly onemocnění covid, musí splnit stejné podmínky, jako všechny ostatní osoby.

Děti

Od 01. 05. 2022 děti do 12 let (včetně) vstupují do Malajsie za stejných podmínek jako plně očkovaní dospělí. Částečně očkované či neočkované osoby od 13 do 17 let musí splnit podmínky ve všech výše uvedených bodech (označených •), avšak nemusí absolvovat 5denní karanténu.

Nejaktuálnější informace o cestování do Malajsie naleznete na stránkách MZV.

Jak rezervovat letenky do Malajsie

Letuška
 • Web. Na našem letenkovém portálu Letuška.cz
 • Napište nám poptávku s počtem cestujících a přibližnými termíny přes Kontaktní formulář.
 • Mapa. Přehled všech letů najdete na mapa.letuska.cz.