Aktuality

Obnovené cesty na Seychely

Vydáno 8. 4. 2022 | Letuška.cz Redakce
Letuška představuje nové možnosti cestování.

Vstup na Seychely

Seychely

Od 15. března 2022 jsou Seychely otevřeny všem turistům ze všech států světa. Na Seychelách není povinná karanténa ani samoizolace.

Všichni cestující jsou povinni před příletem získat autorizaci na on-line portálu, kam je nutné zadat:

  • kopii pasu a fotografii,
  • potvrzení o ubytování na celou dobu pobytu,
  • rezervaci vnitrostátní dopravy,
  • doklad o zpátečním letu, 
  • cestovní pojištění, které musí pokrývat veškeré výlohy spojené s možným onemocněním na COVID-19 (izolace, karanténa, léčba),
  • očkovací certifikát
  • výsledek negativního PCR testu v anglickém nebo francouzském jazyce, který při vstupu do země není starší než 72 hodin, nebo výsledek antigenního testu rapid, ne staršího než 24 hodin s certifikátem vystaveným v certifikované laboratoři

Všem cestujícím je při příletu měřena teplota. Při symptomech onemocnění COVID-19 při příletu jsou takoví cestující izolováni a je vyžádáno, aby podstoupili PCR test.

Příjezdový formulář

Pro vstup do země je nutné získat autorizaci. Pro získání autorizace doporučujeme odeslat on-line autorizaci tak, abyste měli na vyřízení minimálně jeden pracovní den. Poplatek za autorizaci je 10 euro. V autorizačním formuláři je možné se předobjednat na COVID test pro zpáteční cestu, který se pohybuje okolo 120 euro.

Po příletu do země je vyplňován formulář v papírové podobě.

Specifické podmínky na místě

Všichni by měli nosit ochranné prostředky dýchacích cest ve veřejných prostorách, měly by být dodržovány rozestupy alespoň 1 metr. Je důrazně doporučeno vyhýbat se fyzickému kontaktu a velkým shromážděním. Ministerstvo zdravotnictví dále doporučuje zaregistrovat se v trasovací aplikaci

Ubytování může být poskytováno jen certifikovanými ubytovacími zařízeními, které jsou uvedeny na webu. Pokud se rozhodnete bydlet v jiném ubytovacím zařízení, měli byste podstoupit další PCR test pátý den po příletu.

Jednotlivé možnosti vstupu

Seychely

Očkované osoby

Cestující ve věku od 18 let, kteří byli naočkování dvěma dávkami vakcíny a po šesti měsících i třetí dávkou vakcíny proti onemocnění COVID-19 a mají tedy kompletní očkování třemi dávkami, nemusí mít test.

Testované osoby

Předložení negativního testu je pro vstup do země vyžadováno.

Osoby s prodělaným covidem

Ti cestující, kteří prodělali onemocnění COVID-19 v posledních 2-12 týdnech, se mohou prokázat pouze negativním antigenním testem (ne straším 72 hodin), ale pouze pokud mají i oficiální potvrzení, že byli v dané době testováni pozitivně a mají doklad o vyléčení či prodělání karantény, nemusí mít test. 

Děti

Děti mladší 12 let bez příznaků onemocnění covidem se nemusí prokazovat negativním PCR testem.

Cestující ve věku od 12 do 18 let, kteří jsou naočkovaní dvěma dávkami vakcíny proti onemocnění COVID-19, nemusí mít test.

Nejaktuálnější informace o cestování na Seychely naleznete na stránkách MZV.

Jak rezervovat letenky na Seychely

Letuška
  • Web. Na našem letenkovém portálu Letuška.cz
  • Napište nám poptávku s počtem cestujících a přibližnými termíny přes Kontaktní formulář.
  • Mapa. Přehled všech letů najdete na mapa.letuska.cz.