Online odbavení cestujících

Vydáno 13. 10. 2011

S letenkou od Letušky vám výhody zůstávají. U nás zakoupené letenky je možné odbavit (check-in) pohodlně online. Nemusíte stát frontu na letišti, můžete si včas zvolit sedadlo či přiobjednat zavazadlo. Odbavení zakoupené letenky je možné nejčastěji 24 hodin před odletem.

Seznam dopravců, kteří nabízejí online check-in

ČSA

Služba Internet check-in je dostupná nejdříve 24 hodin před plánovaným odletem vašeho letu a dostupnost služby končí nejpozději 35 minut před plánovaným odletem.

Vstup na elektronické odbavení

KLM

KLM se můžete elektronicky odbavit kliknutím na online check-in. Na tomto místě si můžete zarezervovat konkrétní místo v letadle, vytisknout si doma palubní lístek či si ho vyzvednout na letišti u self service kiosku KLM. Zavazadla je při elektronické odbavení je možné odevzdat u e-service – baggage drop-off na letištích.
Vstup na elektronické odbavení

Air France

U Air France se můžete elektronicky odbavit kliknutím na online check-in. Na tomto místě si můžete zarezervovat konkrétní místo v letadle, vytisknout si doma palubní lístek či si ho vyzvednout na letišti u self service kiosku Air France. Zavazadla je při elektronické odbavení možno odevzdat u tzv. e-service – baggage drop-off na letištích.
Vstup na elektronické odbavení

British Airways

British Airways nabízí cestujícím elektronické odbavení 24 hodin před odletem. Zákazník si také u této společnosti může zerezervovat konkrétní sedalo, případně změnit místo, které mu bylo přiděleno při rezervaci letenky.
Vstup na elektronické odbavení

Brussels Airlines

Elektronické odbavení je u této společnosti možné při splnění několika podmínek. Služba je na webu dostupná nejdříve 24 hodin a nejpozději hodinu před odletem. Cestující se musí dostavit ke gatu do letadla v době uvedené na palubním lístku. Cestující si musí sám vytisknout palubní lístek před příjezdem na letiště.
Vstup na elektronické odbavení

Lufthansa

U Lufthansy je online odbavení možné na lety v ten samý den nebo po 18. hodině na lety následující den. Zavazadla je možné odbavit u označené přepážky „luggage drop-off“ s vaším vytisknutým palubním lístkem cestou ke gatu.
Vstup na elektronické odbavení

Swiss

U společnosti Swiss je online odbavení možné v době 24 hodin až hodinu před odletem.
Vstup na elektronické odbavení

Finnair

U letecké společnosti Finnair se můžete odbavit 1 den před plánovaným odletem.
Vstup na elektronické odbavení

El Al

U letecké společnosti El Al je možné odbavit se online v době 24 hodin až 6 hodin před plánovaným odletem.
Vstup na elektronické odbavení

Alitalia

U letecké společnosti Alitalia využijete internetové odbavení v době 20 hodin až 1 hodiny před plánovaným odletem. Doporučujme, abyste se v den svého odletu dostavili na letiště s dostatečným časovým předstihem. V případě, že jste si palubní vstupenku nestihli vytisknout, můžete si ji vyzvednout na prepážce vyhrazené pro odbavení či ve VIP salónku.
Vstup na elektronické odbavení

Iberia

U letecké společnosti Iberia je možné odbavit se online v době 24 hodin až 6 hodin před plánovaným odletem..
Vstup na elektronické odbavení

Aer Lingus

U letecké společnosti Aer Lingus se můžete odbavit online 30 hodin až 2 hodiny před plánovaným odletem.