Časté otázky: Jazykové pobyty v zahraničí

Vydáno 12. 10. 2011

Jak si objednat studijní pobyt v zahraničí?

1. Ze seznamu zemí si vyberte, kam máte namířeno.

2. V pravém sloupci klikněte na destinaci, kde byste chtěli jazykový pobyt v zahraničí strávit. Budete přesměrováni na naše dceřinné stránky www.study.cz.

3. Na www.study.cz si vyberete jazykovou školu, kterou chcete studovat a kliknete na „Nezávazně objednat kurz“.

4. Vyplníte rezervační formulář a obratem Vás kontaktuje milá slečna, která s Vámi objednávku dokončí.

Jak odcestovat na jazykový pobyt do zahraničí?

My doporučujeme vybírat ze široké nabídky levných letenek na letuska.cz. Samozřejmostí jsou asistované transfery z letiště až do jazykové školy nebo apartmánu v případě juniorských kurzů. Zařídit je můžeme i pro dospělé. Můžeme se také postarat o pronájem auta během Vašeho pobytu v zahraničí. Můžete tak procestovat i okolí města, kde budete studovat.

Kde bydlet, když studujete v zahraničí?

1. Hostitelská rodina. Ve většině zemí nabízíme pobyty v hostitelských rodinách. Umožní Vám poznat kulturu dané země očima bežných lidí. Přiučíte se tradiční recepty, nebo se pobavíte o kulturních rozdílech.

2. Apartmán/kolej. Pobyt ve školní rezidenci Vám umožní poznat ostatní studenty z celého světa. Užijete si spoustu zábavy a najdete si přátele na celý život.

3. Hotel/hostel/pronájem bytu. Přestože tyto typy ubytování nejsou ve standartní nabídce, nebojte se zeptat koordinátorů na tipy. Rádi Vám pomohou s pronájmem bytu, nebo při hledání hostelu. Sami se můžete kouknout na širokou nabídku hotelů po celém světě zde.

Jak probíhá samotná výuka?

Záleží na typu kurzu, který jste si vybrali. Ve většině škol probíhá výuka ve všední dny dopoledne a odpoledne a o víkendech potom máte volno na výlety.

Materiály, včetně slovníků, jsou na většině škol zdarma. Knihy, které budete potřebovat navíc, si můžete půjčit v knihovnách. Nebo školy spolupracují s nakladateli a nabízí učebnice za zvýhodněnou cenu.

Pokud máte zájem získat certifikát o úspěšném absolvování kurzu, zjistěte si předem od jazykové školy nebo od našeho koordinátora, co to obnáší. Často musíte mít výbornou docházku, nebo složit zkoušku.

Pokud Vás zajímají konkrétní požadavky Vámi vybraného kurzu, neváhejte kontaktovat naše koordinátory. Rádi Vám poradí.

Co s volným časem?

Jazykové kurzy pro juniory mají program předpřipravený. O děti se celou dobu starají školení vychovatelé. Na frekventanty kurzů čekají hry, výlety i sportovní aktivity. Nudit se rozhodně nebudou.

Jazykové školy často nabízejí možnost účastnit se školou organizovaných výletů. Často se studenti vydávají poznávat město v rámci výuky. Každopádně Vám pracovníci jazykové školy, nebo naši koordinátoři ochotně poradí, co stojí za vidění.

Studenti, hlavně v Americe a Austrálii, si také často půjčují auto a po skončení kurzu ještě cestují. Pronájem auta si můžete zařídit předem.

Jak si objednat studijní pobyt v zahraničí?1. Ze seznamu zemí si vyberte, kam máte namířeno.2. V pravém sloupci klikněte na destinaci, kde byste chtěli jazykový pobyt v zahraničí strávit. Budete přesměrováni na naše dceřinné stránky www.study.cz.3. Na www.study.cz si vyberete jazykovou školu, kterou chcete studovat a kliknete na „Nezávazně objednat kurz“.4. Vyplníte rezervační formulář a obratem Vás kontaktuje milá slečna, která s Vámi objednávku dokončí.