Demonstrace v Bangkoku

Protesty v Bangkoku zastavily dopravu, turistům ale nebezpečí nehrozí

Pokud v těchto dnech cestujete do Bangkoku, jistě sledujete aktuální politickou situaci, která se na přelomu roku vyhrotila a do ulic města se vydaly protestovat desetitisíce lidí. Podle ministerstva zahraničí ale turistům nehrozí nebezpečí.


Bangkok. Foto: Freedigitalphotos.net

"Protesty v Thajsku neutichají ani po nástupu nového roku. Desetitisíce odpůrců současné vlády premiérky Jinglak Šinavatrové v pondělí obsadily klíčové křižovatky v hlavním městě Bangkoku a zablokovaly tak většinu dopravy do centrální části města," napsal v pondělí 13. ledna 2014 zpravodajský server iDNES.cz

Podle ministerstva zahraničních věcí je naplánováno uzavření Bangkoku a lze očekávat, že bude přerušena silniční doprava na většině hlavních cest ve městě. Podle agentury AP byla v pondělí v Bangkoku uzavřena většina škol, jakož i velká nákupní centra. Mnoho obyvatel zůstalo doma a dopravní ruch ve městě je menší než obvykle.  Pro turisty údajně ale podle agentur demonstrace neznamenají žádné výraznější omezení. 

Aktuální informace o protestech a situaci v Bangkoku

Kterým místům v Thajsku se raději vyhnout

Od 25. 11. 2013 mohou bezpečnostní složky podle zákona zasáhnout ve všech městských částech Bangkoku, provincii Nonthaburi, v okrese Bang Phli provincie Samut Prakan a okrese Lat Lum Kaeo provincie Pathum Thani.

Více o Bangkoku