Do Dubaje a Emirátů už Češi nebudou potřebovat vízum

Dovolená v Dubaji bude levnější, Češi už nebudou potřebovat vízum

Je to dobrá zpráva pro všechny cestovatele, kteří si oblíbili Dubaj. Nebo ji touží navštívit. Od 22. března už Češi mohou odletět bez složitého vyřizování a razítek do pasu.  

Ministerstvo zahraničních věcí Spojených arabských emirátů totiž oznámilo, že občané všech států Evropské unie nebudou potřebovat ke vstupu na území Spojených arabských emirátů víza, respektive je dostanou zdarma po příletu. Očekává se, že Dubaj se tím stane ještě atraktivnější destinací.   


Hotel Dubai Burj Al Arab na umělém ostrově. Foto: Fotobanka

Tip Letušky: Letenka do Dubaje

Kdo může nově cestovat bez víza do SAE

Bez víz mohou lidé cestovat od 22. března 2014. Nová pravidla platí pro občany třinácti států. Kromě České republiky také Bulharska, Chorvatska, Estonska, Kypru, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Malty, Polska, Rumunska, Slovenska a Slovinska.

Tip Letušky: Když čekáte na letišti, dopřejte si v Dubaji tranzitní výlet


Mrakodrap Burj Khalifa. Foto: Fotobanka

Co navštívit v Dubaji

V Dubaji můžete fotografovat nejluxusnější hotel na světě, nakupovat, cestovat do pouště nebo obdivovat umělé ostrovy. Podél hlavní ulice Sheikh Zayed Road vzniklo jedno z nových center, nákupní galerie Mall of the Emirates a desítky mrakodrapů s nejvyšší stavbou světa – Burj Khalifa.

  • Burj Al Arab – Pokud se chcete podívat dovnitř hotelu, zkuste rezervaci online, je zdarma. Dovnitř je třeba přijít oblečen ve společenském oděvu. Odměnou je fantastický výhled na moře i město. Budova stojí na umělém ostrově. Všimněte si vlnolamu, který chrání hotelová okna před sílou mořských vln.  
  • Obchodní centrum Mall of the Emirates – Obchodní ráj, který skrývá i jeden unikát – krytou lyžařskou sjezdovku Ski Dubai. Chlad v budově udržuje účinný izolační systém, který zajišťuje celoroční teplotu minus 1 stupeň Celsia ve dne a minus 6 stupňů v noci, kdy se vyrábí sníh. 

Tip Letušky: Zajistíme vám vstupenku do mrakodrapu Burj Khalifa

Kromě tradičních arabských specialit, tu najdete restaurace specializované na kuchyně z celého světa. Je to proto, že v Dubaji žije více než 80 % cizinců. Úchvatný je i východ slunce v poušti. Pronajměte si Jeep 4 x 4, sbalte stan a občerstvení a vydejte se vstříc dobrodružství.

Zajistíme vám: Meet & Greet Marhaba servis – přednostní odbavení na letišti