Grand Hotel Kronenhof

Noc v nejlepším hotelu na světě?
Za 11 tisíc bazén s podvodní hudbou
a jídlo s michelinskou hvězdou

Nejlepším hotelem světa je od úterý Grand Hotel Kronenhof ve Švýcarsku. Zvítězil v prestižní anketě cestovatelského serveru Tripadvisor.com. Na první místo ji svými hlasy poslali sami hosté. Jak to uvnitř vypadá?


Hotel a lázně v zimě. Foto: www.kronenhof.com

Hotel stojí na úpatí hor už 150 let

Pokud se budete chtít jít najíst v hotelové restauraci, budete potřebovat tmavé sako. Tak zní doporučení hostům, budete totiž jíst ve velmi vybrané společnosti. Do Grand Hotelu Kronenhof v obci Pontresina se jezdí hlavně relaxovat a odpočívat. Pokud zde budete chtít přespat, za noc ve dvoulůžkovém pokoji si připravte minimálně na 11 tisíc korun a víc.

Kde hotel najdete? Pontresina je ve Švýcarských Alpách, nedaleko známého střediska St. Moritz. Odkaz na mapu.


Hotel Kronenhof. Foto: www.kronenhof.com

Pětihvězdičkový Grand Hotel Kronenhof sídlí v památkově chráněné budově z konce 19. století, postavené v neobarokním stylu. Pyšní se panoramatickým výhledem na ledovce masivu Bernina a hory lemující údolí Engadin.

Pontresina je švýcarská obec, kde žije jen asi 2000 stálých obyvatel. Odkaz na webové stránky.


Hotel a lázně v letní sezoně. Foto: www.kronenhof.com

Koupele nohou, osobní trenér a lázeň s výhledem na hory

Hosté mají k dispozici rozsáhlé lázně s výhledem na okolní vrcholky hor. Zážitkem je noční relaxační bublinková koupel ve vířivce Jacuzzi, ze které můžete pozorovat noční oblohu. O hosty je dobře postaráno, jakoukoli proceduru si vymyslíte, jistě ji v hotelových lázních najdete. Můžete si dopřát masáž, poradit se o cvičení s osobním trenérem nebo odpočívat ve finské či parní sauně. Plavat můžete v nekonečném bazénu s protiproudem a podvodní hudbou.  

Víte, že americká firma Jacuzzi sestrojila první hydromasážní zařízení na světě už v roce 1956? Od roku 1968 vyrábí legendární hydromasážní vany.


Finská sauna. Foto: www.kronenhof.com


Hotelové lázně s výhledem na hory. Foto: www.kronenhof.com


Jacuzzi v noci. Foto: www.kronenhof.com

Restaurace s hvězdou Michelin

Šéfkuchařem restaurace je Fabrizio Piantanida, který hostům od podzimu 2013 připravuje menu s odkazem na středomořskou kuchyni. Do Restaurace Grand je doporučeno přijít v saku nebo tmavém obleku. Vybrat si můžete z pokrmů tradiční švýcarské a mezinárodní kuchyně. Méně formální à la carte restaurace Kronenstübli, kam je doporučeno mít běžné elegantní oblečení se chlubí 17 body Gault Millau a prestižní hvězdičkou Michelin.

Tip Letušky: Do Švýcarska si lze velmi často pořídit letenky levně, proto se vyplatí letět přes Švýcarsko dále do světa.


Hotelová restaurace. Foto: www.kronenhof.com


Jeden ze salonků. Foto: www.kronenhof.com

Pět nejlepší hotelů světa – Švýcarsko, Čína, Maledivy, Kostarika a Indie