Jak na last minute letenky

Vydáno 11. 9. 2013

Nákup letenky na poslední chvíli? Jaké má výhody?

Až budete vybírat zájezd a hledat v nabídce cestovních kanceláří, určitě nejčastějším sloganem bude "last minute zájezd" nebo "letenky last minute". Chce to pevné nervy, ale vyčkat při nákupu zájezdu na poslední chvíli se většinou vyplatí. A vaše trpělivé rozhodnutí může ušetřit v rodinnému rozpočtu až tisíce korun. My v Letušce víme, že čekat na dobrou cenu se osvědčí i tehdy, když chcete odjet na eurovíkend. Nabídka eurovíkendů – tedy zájezdů na tři dny do evropských metropolí – se totiž mění každý den a můžete "vychytat" nižší cenu i dva dny před odletem.

Je výhodná letenka last minute? Jak kdy

Jak je to ale s letenkou last minute? To kouzelné "last minute" jako cesta k levné letence v drtivé většině případů nefunguje. Pokud chcete například levnou letenku do Thajska, v sekci "letenky last minute", ji nehledejte. Zkušení cestovatelé a naši zákazníci radí: kupte si ji rok dopředu! Budete mít zaručeno, že strávíte dovolenou v příjemném počasí, v době kdy neprší a není nesnesitelné horko. A poletíte levně. Dovolenou v jihovýchodní Asii totiž plánují tisíce turistů z celého světa a cena letenky do Thajska například v období Vánoc a Nového roku prudce vyletí nahoru.

Tipy jak koupit letenku levně

  1. Kupujte letenky s předstihem, třeba i půl roku dopředu. Podle našich specialistů, jejichž rukama v Letušce denně projdou stovky letenek, jsou nejlepší ceny za let do mnoha destinací 6–7 měsíců dopředu. 
  2. Cestujte mimo prázdniny. Pokud je to jen trochu možné, snažte se vaši cestu naplánovat mimo obvyklou dobu dovolených, cena je výhodnější.
  3. Pozor i na svátky. Pokud cestujete o svátcích, cena je obvykle vyšší, lidé chtějí navštívit své příbuzné a počet cestujících se zvyšuje. 
  4. Sledujte změny cen letenek. Letenkový byznys je velmi živý, doporučujeme sledovat ceny last minute letenek i akční nabídky. Například u nás na Letuska.cz.