Cestujeme po světě

Cestujete s námi – Kostarika

Vydáno 7. 3. 2021 | Letuška.cz Redakce
O své dojmy z pobytu v Kostarice se s Letuškou podělila Amálie Kovářová

Proč Kostarika

Kostarika

Do Kostariky jsem se rozhodla vydat hlavně proto, že to byla jedna z mála zemí, které mají hranice otevřené pro turisty. Vlastně jsem o ní věděla jen docela málo. Jen tolik, že je to maličká země v Karibiku, kde je prý 5 % celosvětové biodiversity. To mě přirozeně zaujalo, a tak jsem se rozhodla do Kostariky odjet na 3 měsíce. V prvním měsíci jsem si udělala kurz jógové učitelky a ve zbývajících dvou jsem natáčela cestopisný pořad. 

Jak se tam dostat

Kostarika

Do Kostariky se dá současně dostat buďto přes Frankfurt nad Mohanem anebo přes Amsterdam. Já si vybrala druhou možnost. Na to jsem potřebovala antigenní test a PCR test. Cesta byla úplně bez problémů.       

Půjčení auta

Kostarika

V hlavním městě San José jsem si půjčila auto – je třeba mít 4x4, protože ne všechny cesty jsou po asfaltu. Místy člověk jede po prašných cestách plných děr, musí projíždět řekami nebo zdolat nekonečné strmé kopce. Pro auto je to velká zátěž, a tak bylo zcela jasné, že po měsíci cestování mi odešla baterka. Novou jsem ale velmi snadno vyměnila a mohla pokračovat dál. 

Gastronomie

Kostarika

Kostarika bohužel příliš pestrou kuchyň nemá – tradičním pokrmem je gallo pinto – fazole s rýží – ke kterému dostanete buď nějaké maso, rybu anebo mořské plody. Jako přílohu často dostanete opečenou placku z platanu – speciální druh banánu. Do Kostariky se naštěstí dostala i mezinárodní kuchyně a velmi populární jsou poké nebo ovocné bowly.

Ubytování

Kostarika

Na své cestě jsem měla možnost vyzkoušet různé druhy ubytování. Nejvíce mě bavilo bydlení v „tree housech“ uprostřed džungle. Užívala jsem si probouzet se s výhledem na oceán nebo se zvukem vodopádu.

Zajímavosti

Kostarika

Měla jsem možnost projet téměř celou Kostariku a musím říct, že je to opravdu velmi pestrá země. Díky svému umístění zde najdete více než 50 různých mikroklimat, a tak jsem měla možnost jen během pár hodin zažít mlžné hory, dechberoucí pralesy, nádherné pláže s bílým pískem nebo hory, které mají přes 3 800 metrů nad mořem. Zvířata jsem potkávala na každém rohu. Pro mě nejhezčím zážitkem bylo vidět, jak se líhnou malinké želvičky. 

Celkový dojem

Kostarika

Kostarika je krásná země, a co je důležité – je to jedna z nejbezpečnějších v celé Střední Americe. Cítila jsem se tu velmi dobře a vnímala to obrovské množství možností, jak si to tu užít. Své si tu najde opravdu každý.