Cestujeme po světě

Cestujete s námi – Tenerife

Vydáno 16. 4. 2021 | Letuška.cz Redakce
O své dojmy z pobytu na Tenerife se s Letuškou podělil David Hofman

Proč Tenerife

Tenerife

Když jsme s přítelkyní řešili, kam si zaletíme na pár dní odpočinout, moc možností jsme neobjevili. Všechna vládní omezení nás postupně nasměrovala na Tenerife. Časová a cenová dostupnost nakonec rozhodla. A také fakt, že se jedná o Evropskou unii, tedy telefon funguje jako v Česku. Žádná omezení pro komunikaci s rodinou.

Samotná cesta

Tenerife

Zvolili jsme přímý let se společností Smartwings, který trval snesitelných pět hodin. Na letišti v Praze u vstupní brány bylo plno lidí, hlavně rodin s dětmi. A k našemu překvapení nakonec i úplně plné letadlo. Možná by se našla 3 místa na celé letadlo, která nebyla obsazená. Cestu jsme si zpříjemnili nákupem občerstvení na palubě letadla. Přiletěli jsme na Letiště Tenerife Jih – jedno ze dvou letišť na ostrově.  

Půjčení auta

Tenerife

Až po přistání jsme se rozhodli, že si půjčíme auto na celou dobu pobytu na ostrově. Našli jsme půjčovnu CI CAR Canary Island Cars, kde jsme za super cenu a bez rezervace získali bílého Seat Leona. K našemu překvapení po nás nechtěli ani kreditní kartu, stačila debetní. Vše bylo vyřízeno za pár minut. Pět dní nás s neomezenými kilometry vyšlo na necelých 100 euro. Ubytování jsme měli zajištěné cca 20 minut jízdy autem od letiště směrem na západ.

Ubytování

Tenerife

Protože jsme vyrazili jen na 4 noci, vybrali jsme si luxusní Sheraton La Caleta Resot & Spa. Součástí ceny byla i snídaně. Na mnoha veřejných místech se nacházely dezinfekční stojany a pobídky k pravidelné dezinfekci rukou. V prostorách hotelu byly povinné roušky. Hned na recepci jsme museli předložit výsledek PCR testu. Bylo vidět, že vše berou velmi odpovědně a dbají na vysoké standardy. K dispozici jsme měli 2 otevřené bazény, jeden vyhřívaný a druhý se slanou vodou. Využili jsme i návštěvu fitness centra po předchozí rezervaci na recepci.

Gastronomie

Tenerife

Snídaně v hotelu byla formou asistovaného bufetu. Všude ukazatelé, směrové šipky, aby docházelo k co nejmenšímu kontaktu. Hotel nabízí několik restaurací, ale jen některé jsou otevřené. Sheraton se může pochlubit prvotřídní kvalitou stravování. Byli jsme velmi spokojení jak se snídaněmi v hotelu, tak i občerstvení z kaváren a restaurací, které dle místních jsou tak na 40 procentech kapacit minulých let. Vychutnávali jsme si rybí speciality, klasickou španělskou kuchyni a velmi pestrou nabídku sladkostí.

Sopka

Tenerife

Pico de Teide, nejvyšší hora celého Španělska, se nachází právě na Tenerife. Měří 3 718 m a jedná se o aktivní sopku, toho času nečinnou. Rozhodli jsme se využít našeho půjčeného vozu a vyrazit se na ni podívat z blízka. Klikatá hornatá krajina byla pohlazením pro naše oči. Cestou jsme míjeli borové háje a lávová pole. Obdivovali jsme perfektní kvalitu silnic, po kterých se proháněly mraky trénujících cyklistů. Pohodlně se dá dojet celkem blízko k vrcholu. Na poslední úsek je možné využít lanovku, na kterou je potřeba udělat dostatečně dopředu rezervaci.

Výlet lodí

Tenerife

Los Gigantos, malá vesnička s obrovskými útesy a malebným přístavem. Nabízejí zde výlety lodí ve všech možných cenových relací. Za 20 euro jsme získali 2hodinový výlet lodí s pozorováním velryb a delfínů a s možností si i zaplavat v klidné zátoce. Byl to jednoznačně velmi silný zážitek pro nás oba.

Pobřeží

Tenerife

Přes den bylo okolo 20 stupňů ve stínu a polojasno, moře čisté a přímo lákající ke koupání. Všude panovala velmi příjemná a odlehčená atmosféra. Oproti „podnebí“ v Praze to byla vítaná změna, kterou jsme oba dva potřebovali. Pláže byly čisté a díky černému sopečnému písku velmi netradiční. Ideální prostředí pro surfaře. Narazili jsme jen na jednu pláž, která měla dovezený žlutý písek.  

Celkový dojem

Tenerife

Místní lidé jsou velmi milí, vřelí a příjemní. Turisty vítají, usmívají se na ně, nemají z nich strach. Na ostrově bylo skoro vše otevřené. Dobrovolně dodržují vládní nařízení a fungují. Před cestou zpět jsme si zařídili místní antigenní test za 15 euro, se kterým nám ochotně pomohli v hotelu. Velmi jsme si oblíbili tento zelený ostrov (nachází se zde obrovské množství banánových plantáží). Jakmile to pracovní tempo dovolí, určitě se vrátíme.