Cestujeme po světě

Jak chutná jídlo a pití v New Yorku na Druhé Avenue

Vydáno 14. 5. 2015
Druhá Avenue (Second Avenue) je jedna z přísně rovných ulic, které jako natažená nit utvářejí Manhattan. Je to dlouhý a rovný bulvár, který protíná Lower East Side, East Village, Gramercy Park, Murray Hill, Upper East Side, Yorkville a španělskou část Harlemu. Pokud se budete toulat v této oblasti, máme pro vás několik vyzkoušených adres, kam se dá zajít a něco ochutnat.

Jak chutná jídlo a pití kolem Druhé Avenue v New Yorku

Druhá Avenue, Manhattan, New York. Foto: lizzard_nyc

Pokud chcete ochutnat svět, jeďte do New Yorku. Dobré jídlo, o kterém sníme v Evropě, je v New Yorku dávno. V neuvěřitelných a překvapivých kombinacích. Pojďme se projít po Manhattanu a podívejme se, která bistra můžete navštívit. Japonsko, humr, Dnes na talíři procestujeme téměř celý svět. 

Pastrami – plátky uzeného hovězího v housce

Patrami od Russ & Daughters. Foto: Matthew Mendoza

Bistro Russ & Daughters funguje na stejném místě už 101 let. Bývá tu hodně lidí, což vás může odradit. Klidu si tady moc neužijete. Russ & Daughters je známý podnik, který se po celém světě proslavil zejména přípravou pastrami, což je v koření naložené a poté vyuzené hovězí maso. Určitě tedy ochutnejte sendvič s velkou vrstvou masa a pár okurkami, stojí zhruba 19 $.

Ramen – japonská polévka s nudlemi

Momo ramen v Monofuku Noodle Baru. Foto: Michael T.

Plynule přejděte na 1 st Ave, kde se zastavte v Momofuku Noodle Baru. Pokud bude volno, tak si dejte v klidu Momo ramen plus cokoliv z denní nabídky. Často ji obměňují. 

Humří rolky a klepeta. Mňam! 

Humří rolka od Luke's Lobster. Foto: Anna

Z Momofuku Noodle Baru je to jen kousíček k Luke's Lobster, které se specializuje na rolky s masem z mořských potvor. Malé sympatické bistro má po New Yorku asi 12 poboček včetně pojízdného auta. Dejte si jejich degustační menu se třemi rolkami: krabí, krevetovou a humří. A pak samotnou humří. Ta je boží. Takto hezky vybraného humra totiž u nás nedostanete. V jedné rolce je maso z pěti humrů, alespoň to tvrdí propagační materiály. K rolkám si objednejte Mexican cola. A krabí klepeta!

Zmrzlina pro dva každý den 

Čokoládová zmrzlina od Big Gay Ice Cream. Foto: Guian Bolisay

Na té samé ulici je pár kroků Big Gay Ice Cream. Tam určitě zajděte. Kromě obvyklé nabídky si můžete v kornoutku odnést zhruba pět speciálů. Z jedné porce se pohodlně občerství dva lidé. Doporučujeme Salty Pimp, ta je skvělá. 

Legendární bar s ústřicemi

Legenda mezi špičkou světových barů - Dead Rabbit. Foto: Hanna Lee 

Dead Rabbit je legenda. Jeden z nejlepších barů na světě (a také docela drahý). Doporučujeme přijít v době Happy hours, tedy do 19. hodin. Nechte se pustit do prvního patra, dejte si koktejl a ústřice! Ty jsou v této sociální době za 1 $ kus a jsou boží! Kupují se násobky 6, ideální volba je 18 kusů. A k tomu si přiobjednejte lanýžové hranolky.

Úvodní foto: Pablo Pecora