Cestujeme po světě

Kam v Brooklynu na kávu, sladkosti a pořádné maso

Vydáno 14. 5. 2015
Milí čtenáři našeho magazínu, získali jsme pro vás cenný cestovatelský materiál. Od českého lihovarníka Martina Žufánka, který se ve světě proslavil nejen svými absinthy, jsme získali tipy, kam zajít v New Yorku na dobré jídlo a pití. Martin Žufánek je člověk, který má vytříbenou chuť a správně rozmazlené chuťové buňky, věříme tedy, že malého průvodce po newyorských podnicích oceníte, až se vydáte ochutnávat New York i vy.

"To musíš ochutnat!" Malý gastronomický průvodce po Brooklynu v New Yorku

image

Nekončící variace plněných slaných a sladkých koláčků. Brooklyn Food Fest. Foto: EspressoMaker

Jak se dobře najíst a napít v New Yorku? Přinášíme tipy na bistra, bary a restaurace – místa, která jsou prověřená a nenajdete je na obvyklých trasách pro turisty. Vezměte si tužku a udělejte si do mapy třeba červené puntíky. A těšte se na New York!

Když chcete maso, je tu The Smoke Joint

image

Řez krátkým žebrem od The Smoke Joint. Foto: Nick Solares

Několik zastávek od Brooklynského mostu najdete nenápadné bistro, o kterém hosté tvrdí, že tu ochutnáte pravé newyorské barbecue. Vše se tu točí kolem masa, nakouřeného masa... "Výborné je pastrami, pulled pork a hlavně masakrální beef short rib!" doporučuje Martin Žufánek

  • The Smoke Joint najdete na 87 S Elliott Pl v Brooklynu. Odkaz na mapu.

Káva a sladký donut v Brooklynu

image

Donut v atypické formě - bez díry uvnitř, za to máčené v 80% čokoládě. Foto: Domain Barnyard 

Od Smokey Jointu se dá projít pěšky na Dekalb Avenue ke kavárně BitterSweet, což je roztomilé místo, kde si můžete dát výbornou kávu a ochutnat místní pečivo. Nezapomeňte si objednat americkou koblihovou klasiku s dírou – donut.  

Malé farmářské trhy ve Fort Green Parku

image

Jeden ze stánků se zeleninou ve Fort Green Park. Foto: Joe Lenihan

Přímo naproti kavárně je Fort Green Park, kakm se dá jít poránu naku