Cestujeme po světě

Kam v Brooklynu na kávu, sladkosti a pořádné maso

Vydáno 14. 5. 2015
Milí čtenáři našeho magazínu, získali jsme pro vás cenný cestovatelský materiál. Od českého lihovarníka Martina Žufánka, který se ve světě proslavil nejen svými absinthy, jsme získali tipy, kam zajít v New Yorku na dobré jídlo a pití. Martin Žufánek je člověk, který má vytříbenou chuť a správně rozmazlené chuťové buňky, věříme tedy, že malého průvodce po newyorských podnicích oceníte, až se vydáte ochutnávat New York i vy.

"To musíš ochutnat!" Malý gastronomický průvodce po Brooklynu v New Yorku

Nekončící variace plněných slaných a sladkých koláčků. Brooklyn Food Fest. Foto: EspressoMaker

Jak se dobře najíst a napít v New Yorku? Přinášíme tipy na bistra, bary a restaurace – místa, která jsou prověřená a nenajdete je na obvyklých trasách pro turisty. Vezměte si tužku a udělejte si do mapy třeba červené puntíky. A těšte se na New York!

Když chcete maso, je tu The Smoke Joint

Řez krátkým žebrem od The Smoke Joint. Foto: Nick Solares

Několik zastávek od Brooklynského mostu najdete nenápadné bistro, o kterém hosté tvrdí, že tu ochutnáte pravé newyorské barbecue. Vše se tu točí kolem masa, nakouřeného masa... "Výborné je pastrami, pulled pork a hlavně masakrální beef short rib!" doporučuje Martin Žufánek

  • The Smoke Joint najdete na 87 S Elliott Pl v Brooklynu. Odkaz na mapu.

Káva a sladký donut v Brooklynu

Donut v atypické formě - bez díry uvnitř, za to máčené v 80% čokoládě. Foto: Domain Barnyard 

Od Smokey Jointu se dá projít pěšky na Dekalb Avenue ke kavárně BitterSweet, což je roztomilé místo, kde si můžete dát výbornou kávu a ochutnat místní pečivo. Nezapomeňte si objednat americkou koblihovou klasiku s dírou – donut.  

Malé farmářské trhy ve Fort Green Parku

Jeden ze stánků se zeleninou ve Fort Green Park. Foto: Joe Lenihan

Přímo naproti kavárně je Fort Green Park, kakm se dá jít poránu nakupovat na menší farmářská trh. "Byl tam nějaký farmář, který pálí mimo jiné gin. A ten byl suverénně nejhorší, jaký jsem kdy pil. V podstatě čistá bramborovica smrdící po sklepě s nahnilou řepou," zve lihovarník a výrobce ginu OMFG k návštěvě trhu.

Skvělé jídlo ze stánku přímo na ulici

Streetfood festival Smorgasburg. Foto: josh s jackson

Williamsburg – bez návštěvy nemůžete opusti New York! Otevřený park s úžasným výhledem na Manhattan je překrásný. Streetfood festival se zde koná každou sobotu od 11 dopoledne, doporučujeme být na místě včas. Kolem 15. hodiny odpoledne je už místo přeplněné lidmi a neustále stojíte ve frontě. Najdete zde samé lahůdky za nižší ceny než v restauraci. Nenechte si ujít lobster roll, skotské vejce, chobotnice. "Kromě ramen burgeru. Na ten byla největší fronta a byl odporný," směje se Martin Žufánek a přidává tip na pivovar.

  • Smorgasburg, Brooklyn Bridge Park Pier 5, vystupte na 90 Kent AveOdkaz na mapu

A na závěr pivní speciály z dubových sudů

Příprava expedice pivních speciálů Brooklyn Brewery v dubových sudech. Foto: Brett Casper

Ze Smorgasburgu zajděte o pár ulic dál do pivovaru Brooklyn Brewery. Uvnitř si koupíte žetony, za které můžete ochutnat celé pivní menu. "Red IPA je dobrá, pilsner průměrný. Pokud budete mít štěstí, budou mít dubové speciály," zní další doporučení.