Cestujeme po světě

Postřehy cestovatelky - Oslava v oblacích

Vydáno 6. 11. 2019 | Lokočová Linda
Pocity cestovatelky Lindy Lokočové.

První dárek u odbavení

Qatar Airways

Poprvé, co jsem letěla v den svých narozenin. A hned při odbavení jsem zjistila, že jsem byla upgradována do třídy business. Palubní vstupenka měla kouzelné číslo 1A a já se již těšila na zážitek. Přeci jen, Qatar Airways získali ocenění za nejlepší byznys třídu na světě pro rok 2019, tak jsem měla možnost vyzkoušet na vlastní kůži.

Dauhá a jeho žlutý medvěd

Qatar Airways

Umělecké dílo, které se nachází uprostřed letiště, je opravdu nepřehlédnutelné. Měla jsem jako dítě pár oblíbených velkých plyšových medvědů, tak jsem zavzpomínala na své sny a plány, které jsem zapisovala při svitu černé lampy do deníčku. Díky své výraznosti je medvěd ideálním místem pro setkání. Vyrazila jsem na poslední obhlídku obchodů na letišti a nakoupila věci z fotografického seznamu od přátel, které nutně potřebovali dovézt.

Přeprava mezi rameny

Qatar Airways

Letiště v Dauhá je navrženo ve tvaru postavičky s rozpaženýma rukama a nohama. Doprava mezi jednotlivými končetinami probíhá díky vlakům APM – Automated People Mover, které jezdí bez řídícího personálu ve vozidle. U každých dveří stojí uniformovaný pán nebo paní, kteří informují, kam který vlak má namířeno. Celé letiště je velmi dobře značeno, přesto je všude bezpočet bytostí, které ochotně radí každému, kdo vykazuje byť jen malé rozpaky s orientací v prostoru.

Poslední ledová jízda

Qatar Airways

Odjezd k letadlu zajišťoval autobus. Naposledy jsem měla možnost vyzkoušet katarskou klimatizaci, plně ocenit doporučené zahalování, vrstvy šátků a pašmín, které jsem nosila neustále při sobě. Rozdíly mezi venkovní a vnitřní teplotou jsou náročné. Ptala jsem se místních, kteří v Kataru žijí a pracují, proč to tak mají. Kromě údivu, že