Praktické informace

Cestování teď vyžaduje vyšší opatrnost než před koronavirem

Vydáno 24. 9. 2021 | Letuška.cz Redakce
Letuška vám představuje ERV Evropskou pojišťovnu

ERV Evropská pojišťovna​

ERV Evropská pojišťovna

Díky příznivému vývoji pandemie a rostoucímu počtu očkovaných lidí znovu ožívá cestovní ruch. Lidé po celém světě mají po dlouhých omezeních chuť cestovat, oblíbené turistické destinace jsou opět přístupné a aerolinky navyšují počty leteckých spojů. Člověk by tak mohl nabýt dojmu, že je koronavirem už „nezranitelný“. Očkování pravděpodobnost nákazy řádově snižuje, ale je nutné si uvědomit, že 100% jistotu nezaručí. ERV Evropská pojišťovna, která se specializuje na cestovní pojištění, v letošním roce řešila řadu případů, kdy klienti v zahraničí onemocněli COVID-19 nebo byli umístěni do karantény. Některým z nich vyšel pozitivní test, přestože měli dokončenou vakcinaci nebo COVID-19 prodělali. U části byla dokonce nutná hospitalizace na JIP, jelikož se jednalo o závažný průběh nemoci.

Jaké případy řešila ERV Evropská pojišťovna v souvislosti s COVIDem?

ERV Evropská pojišťovna

Těžký průběh v Egyptě

Těžký případ pojišťovna řešila u klientky v Egyptě, která na dovolené onemocněla COVIDem-19 i přes absolvované dvoudávkové očkování. Pro komplikovaný průběh spojený s oboustranným zápalem plic strávila 10 dní na jednotce intenzívní péče. Po celou dobu hospitalizace s ní byli v kontaktu zástupci pojišťovny a asistenční služby, což velmi ocenila, protože byla v destinaci sama. Po čase se její stav začal zlepšovat a po měsíci byla po konzultaci s asistenčním lékařem, který případ od začátku pečlivě monitoroval, propuštěna z nemocnice. Pojišťovna následně zajistila novou letenku, transfer na letiště a návrat do vlasti s lékařským doprovodem. Celkové náklady se vyšplhaly na 496 320 Kč.

Hospitalizace na JIP v USA

Klient pojišťovny se nakazil COVID-19 během cestování po USA a musel být hospitalizován na JIP. Ačkoli se jednalo pouze o jednodenní pobyt na JIP s následným přesunem na klasické lůžko, náklady činily 92 500 Kč.

Karanténa na Maledivách

Před návratem z dovolené na Maledivách byla klientka umístěna do 14denní karantény kvůli pozitivnímu COVID testu. V souladu s místní legislativou uvízl v karanténě i její partner, přestože jeho test byl negativní. ERV Evropská pro oba zajistila prodloužení ubytování, opakované PCR testy a zorganizovala odložený návrat do vlasti. Náklady dosáhly částky 38 564 Kč.

Karanténa kvůli kontaktu s nakaženým

Klient byl umístěn do desetidenní preventivní karantény na Kanárských ostrovech kvůli tomu, že při