Praktické informace

Cestování teď vyžaduje vyšší opatrnost než před koronavirem

Vydáno 24. 9. 2021 | Letuška.cz Redakce
Letuška vám představuje ERV Evropskou pojišťovnu

ERV Evropská pojišťovna​

ERV Evropská pojišťovna

Díky příznivému vývoji pandemie a rostoucímu počtu očkovaných lidí znovu ožívá cestovní ruch. Lidé po celém světě mají po dlouhých omezeních chuť cestovat, oblíbené turistické destinace jsou opět přístupné a aerolinky navyšují počty leteckých spojů. Člověk by tak mohl nabýt dojmu, že je koronavirem už „nezranitelný“. Očkování pravděpodobnost nákazy řádově snižuje, ale je nutné si uvědomit, že 100% jistotu nezaručí. ERV Evropská pojišťovna, která se specializuje na cestovní pojištění, v letošním roce řešila řadu případů, kdy klienti v zahraničí onemocněli COVID-19 nebo byli umístěni do karantény. Některým z nich vyšel pozitivní test, přestože měli dokončenou vakcinaci nebo COVID-19 prodělali. U části byla dokonce nutná hospitalizace na JIP, jelikož se jednalo o závažný průběh nemoci.

Jaké případy řešila ERV Evropská pojišťovna v souvislosti s COVIDem?

ERV Evropská pojišťovna

Těžký průběh v Egyptě

Těžký případ pojišťovna řešila u klientky v Egyptě, která na dovolené onemocněla COVIDem-19 i přes absolvované dvoudávkové očkování. Pro komplikovaný průběh spojený s oboustranným zápalem plic strávila 10 dní na jednotce intenzívní péče. Po celou dobu hospitalizace s ní byli v kontaktu zástupci pojišťovny a asistenční služby, což velmi ocenila, protože byla v destinaci sama. Po čase se její stav začal zlepšovat a po měsíci byla po konzultaci s asistenčním lékařem, který případ od začátku pečlivě monitoroval, propuštěna z nemocnice. Pojišťovna následně zajistila novou letenku, transfer na letiště a návrat do vlasti s lékařským doprovodem. Celkové náklady se vyšplhaly na 496 320 Kč.

Hospitalizace na JIP v USA

Klient pojišťovny se nakazil COVID-19 během cestování po USA a musel být hospitalizován na JIP. Ačkoli se jednalo pouze o jednodenní pobyt na JIP s následným přesunem na klasické lůžko, náklady činily 92 500 Kč.

Karanténa na Maledivách

Před návratem z dovolené na Maledivách byla klientka umístěna do 14denní karantény kvůli pozitivnímu COVID testu. V souladu s místní legislativou uvízl v karanténě i její partner, přestože jeho test byl negativní. ERV Evropská pro oba zajistila prodloužení ubytování, opakované PCR testy a zorganizovala odložený návrat do vlasti. Náklady dosáhly částky 38 564 Kč.

Karanténa kvůli kontaktu s nakaženým

Klient byl umístěn do desetidenní preventivní karantény na Kanárských ostrovech kvůli tomu, že přišel do kontaktu s nakaženou osobou. Celkové náklady včetně náhradní dopravy zpět do České republiky činily 45 700 Kč.

Necovidové potíže nezmizely

ERV Evropská pojišťovna

Ačkoli v posledních měsících slýcháme zejména o komplikacích spojených s COVID-19, i nadále existují rizika, která nás v zahraničí mohou potkat. Mezi ně nejčastěji patří úrazy nebo například škody způsobené na majetku.

Jaké případy řešila ERV Evropská pojišťovna v souvislosti s cestováním všeobecně?

ERV Evropská pojišťovna

Mnohačetná zlomenina ramene

Klientka na dovolené v Tunisku uklouzla v koupelně tak nešťastně, že šlo dokonce o otevřenou zlomeninu. Zranění si vyžádalo okamžitou hospitalizaci a následnou operaci. ERV Evropská v tomto případě zajistila náhradní letenku do ČR včetně sedadla navíc, aby paní mohla po 6denní hospitalizaci odcestovat v maximálním pohodlí zpět do vlasti. Následně pojišťovna zařídila nejen převoz klientky z letiště na domácí adresu, ale i kontrolní vyšetření v ČR. Celkové náklady na léčení a dopravu dosáhly částky 162 213 Kč.

„Wellness“ za téměř 400 tisíc korun

Klientka si po náročném dni plném lyžování v rakouských Alpách dopřála večerní relax ve vaně, avšak usnula a nechala puštěnou vodu. Vana přetekla a voda zatopila podlahy celého apartmánu. Že se jednalo o velmi drahé wellness dokládá účet na 366 673 Kč.

Vy cestujete, my se staráme

ERV Evropská pojišťovna

To je heslo, které nejvíce charakterizuje ERV Evropskou pojišťovnu, která je jediným specialistou na cestovní pojištění u nás. O tom se můžete přesvědčit i na jejich webu. Na trhu cestovního pojištění má největší tržní podíl a díky tomu je silným partnerem největších cestovních kanceláří i prodejců letenek, mezi které Letuška již několik let patří. Podíl pojištěných zákazníků u Letušky stoupl oproti předcovidovému období o 100 %.

    Jak rezervovat letenky s Letuškou

    Letuška
    • Web. Na našem letenkovém portálu Letuška.cz
    • Napište nám poptávku s počtem cestujících a přibližnými termíny přes Kontaktní formulář.
    • Mapa. Přehled všech letů najdete na mapa.letuska.cz.