Praktické informace

Jiný kraj, jiný mrav. Co (ne)dělat, abyste se na dovolené nedostali do problému se zákonem #1

Vydáno 28. 3. 2018 | Humpalova Jolana
image

Stále více lidí se naučilo létat za zážitky opravdu daleko – prosedět v letadle deset hodin už není nic neobvyklého. Čím dál se ale vytoužená destinace nachází, tím odlišnější může mít pravidla a zákony. Lehko se potom turisté dostávají do problémů, protože co je pro ně normální, pro místní v dané zemi být nemusí. Naopak to může vést k nepříjemných chvilkám na policejní stanici. Abyste se případným nepříjemnostem vyhnuli, doporučujeme si mimo známá pravidla oprášit i ta méně opakovaná. 

RESPEKTUJTE NÁBOŽENSTVÍ - BUDDHISMUS

kde: Srí Lanka

Během cest po tomto jihoasijském ostrově si dobře všímejte restrikcí, které jsou uvedené před vchodem do buddhistických chrámů, neboť Srílančané si Buddhy a s ním spojených tradic obzvlášť váží. Pozor dejte, především pokud si chcete interiér chrámu zvěčnit – citliví bývají na Srí Lance především na focení soch Buddhy. Stejně tak si dejte pozor, pokud máte někde na viditelném místě tetování tohoto bůžka, taky byste mohli narazit. Některé turisty s takovou inkoustovou ozdobou nevpustili do země nebo deportovali. 

ZAKÁZANÉ PŘEDMĚTY

kde: Thajsko, Japonsko

V Thajsku je ilegální jakkoli operovat s elektronickými cigaretami, jejich náplněmi a všemi s nimi spojenými proprietami. Pokud podobné předměty do země přivezete, hrozí vám až 10 let vězení (a thajské vězení není žádná pohádka, proto si to dobře rozmyslete). 

V Japonsku vám zase hrozí vězení nebo deportace za přechovávání inhalátorů a léků proti bolesti, které v sobě obsahují kodein.