Praktické informace

Místní poplatky

Vydáno 11. 2. 2015
Lidé se kolegů v našem zájezdovém oddělení často ptají, kolik budou na dovolené platit místní poplatek. Přesné částky se liší, ale měli byste mít připravenou sumu 1,5–3 eura za osobu a noc.

Místní poplatky (city tax)

Jedete na dovolenou, zaplatili jste za hotel a ptáte se, proč vlastně musíte platit místní poplatek? Tyto platby platí ubytovaní hosté v České republice i zahraničí, pokud vyhlášky města nebo státu neurčí jinak. Místní poplatek se týká například lázeňských, lyžařských a rekreačních pobytů. Zákon říká: Platí jej osoby za noci, které přechodně a za úplatu pobývají v destinaci za účelem rekreace, pokud se nedá prokázat jiný důvod pobytu.

Kolik je místní poplatek?

Místní poplatek

Ptáte se, kolik budete platit místní poplatek? Ceny za ubytování jsou uvedeny včetně obecné daně každé země (DPH nebo podobné). Pokud je v některých destinacích uplatňována místní daň, platí se na místě. Některé hotely nesmějí zveřejnit informace o místních daních prostřednictvím e-mailů ani telefonicky, proto nejsme schopni určit přesnou částku, kterou budete platit. Ale přibližně to víme. :)

  • Sazba místní daně je většinou 1,5–3 eura za osobu a noc.
  • Ale může se v jednotlivých destinacích lišit.

Přejeme šťastný pobyt! Vaše Letuška