Praktické informace

Představujeme letiště Bangkok

Vydáno 28. 4. 2024 | Letuška.cz Redakce
Dosáhněte vašeho vysněného cíle s letenkami od Letušky.

Bangkok (BKK)

Bangkok

Mezinárodní letiště Bangkok – Suvarnabhumi se nachází 30 km východně od Bangkoku, hlavního města Thajska. Je to největší letiště v zemi a jedno z největších na světě. Jméno Suvarnabhumi znamená "Zlatá země". Stránky letiště.

Tranzit mezi terminály

Pravidelná kyvadlová doprava, tzv. shuttle bus, provozuje letiště zdarma. Spojení mezi odbavovacím teminálem, centrem pronájmu vozů a veřejným dopravním centrem s autobusovým terminálem.

Tranzit mezi letišti

Každou hodinu od 5:00 do 24:00 jezdí bezplatná kyvadlová doprava z letiště Suvarnabhumi na letiště Don Muang. K nástupu jim musíte ukázat letenku. Na letišti Suvarnabhumi nastupte do autobusu u brány 2 nebo 3. Na letišti Don Muang nastupte do autobusu na příletovém terminálu v přízemí. Kyvadlový autobus jede přímo a během jízdy nikde nezastavuje. Jízdní řády.

Měna – Thajský baht je národní měnou Thajska, jeho kód je THB.

Ubytování

Bangkok

Bangkok má širokou škálu ubytování, od levných ubytoven po luxusní pětihvězdičkové hotely. Při výběru ubytování myslete na výši luxusu, za který chcete zaplatit – lze doporučit klimatizaci, protože teploty v noci neklesají pod 20 °C. Věnujte také pečlivou pozornost Skytrain, metru a expresnímu lodnímu přístupu, protože dobře umístěná stanice nebo molo může váš pobyt v Bangkoku učinit mnohem pohodlnější. Obecně platí, že ubytování v Bangkoku je levné. Je možné mít slušný dvoulůžkový pokoj s teplou sprchou a klimatizací za cca 600 THB/noc. Pokud chcete větší luxus, počítejte s tím, že za dvoulůžkový pokoj v centru města zaplatíte kolem 1 500 THB. Dokonce i pobyt v jednom z nejlepších bangkockých hotelů vás vyjde jen na 5 000 THB, což je cena standardního dvoulůžkového pokoje v Evropě.

Obecně Khao San Road je čtvrť pro batůžkáře. Na břehu řeky Silom a Thonburi se nachází THe Oriental a The Peninsula, které jsou často řazeny mezi nejlepší na světě. Většinu středně drahých a drahých hotelů ve městě najdete na náměstí Siam Square, Sukhumvit a Silom.

Levné kolejní pokoje mohou začínat od 200 THB za noc nebo ještě méně, penzion střední kategorie může stát 600 – 1 000 THB za noc, zatímco slušné místo k pobytu ve shonu Sukhumvitu bude spíše 1 200 – 2 000 THB za noc. Superluxusní hotely začínají na 4 000 THB za noc, ale bude mít mnohem lepší hodnotu ubytování než v evropských metropolích.

Využijte naší široké a pestré nabídky dovolenkových ubytovacích kapacit na míru.

Doprava z letiště

Bangkok

Vlak

Vlak Airport rail link je nejrychlejší způsob transportu z letiště do centra. Nevýhodou je nutnost přestupu. Po výdeji zavazadel je třeba sledovat ukazatele na vlakové nádraží, které se nachází v suterénu. Příměstská železniční linka City line spojuje letiště Suvarnabhumi se stanicí Phaya Thai (BTS), kde se dostanete na světle zelenou linku metra BTS Skytrain (případně autobus), která vás dopraví do centra. Cena 45 THB (cca 1,3 EUR). Airport rail link jede také přes stanici Makkasan (MRT Phetchaburi), kde se dostanete na modrou linku metra – MRTA Blue line – která vás dopraví do historického centra nebo hlavního nádraží. Cena 35 THB (cca 1 EUR). Linka Airport Rail je v provozu denně od 6:00 do 24:00, přičemž příměstské vlaky City Line odjíždějí každých 10 minut ve špičce (06:00 – 09:00 a 16:00 – 20:00) a 15 minut mimo špičku a víkendy. Jízdenky na vlak si můžete koupit v pokladnách nebo v automatech v suterénu B na letišti Suvarnabhumi. Jízdenku obdržíte v podobě žetonu (elektronického chipu), při vstupu žeton přiložíte ke čtečce, při výstupu žeton do turniketu vložíte a ponecháte v něm.

Taxi

Veřejné taxíky fungují na letišti Suvarnabhumi nepřetržitě, 24 hodin denně. Chcete-li si vzít veřejné taxi, jděte na stanoviště taxi poblíž brány 4 a brány 7 v prvním patře (úroveň 1) budovy terminálu. Jednoduše stiskněte tlačítko na jednom z automatů a taxi vám bude přiděleno. Dojděte k číslu stanoviště, které je vyznačeno na vaší jízdence. Dejte řidiči lístek a řekněte mu, kam chcete jet. Existuje zde samostatný automat pro větší taxíky, které jsou vhodné pro 3 nebo 4 osoby s kufry. V případě jakýchkoliv potíží jsou poblíž strojů umístěny obslužné přepážky. Zaměstnanci mohou pomoci s jakýmikoli problémy s vysvětlením vašeho cíle řidičům nebo používáním strojů. Ceny jsou založeny na ujeté vzdálenosti plus letištní příplatek 50 THB. Cesta do centra města vás bude stát 250–400 THB. Platit se dá pouze v hotovosti.

Airport Limousine – AOT Limousine

Jedná se o 24hodinovou službu s různými typy vozů (Toyota, BMW, Mercedes atd.), případně dodávky, a provozuje ji letištní správa Thajska (AOT). Jízdné se počítá podle vzdálenosti. Přepážky limuzíny najdete v oblasti výdeje zavazadel a v příletové hale – poblíž východu A, B a C. Vyplatí se, pokud cestujete ve větším počtu lidí. Služby přes aplikaci Bolt se v Bangkoku nevyplatí, oficiální taxíky jsou nejlevnější varianta.

Autobus

Linka S1 do Khao San Road

Do centra Bangkoku, konkrétně historické centrum v oblasti Khao San Road, můžete také cestovat autobusem městské hromadné dopravy linky S1. Mějte na paměti, že autobus veřejné dopravy má na cestě z letiště do centra města mnoho zastávek. Z toho důvodu trvá jízda asi 1 hodinu a může být únavná. Autobus z letiště v Bangkoku je k dispozici od 6:00 do 20:00. Před bránou 7 na úrovni 1 budovy terminálu najdete letištní autobus na Khao San Road. Před příjezdem na Khao San Road v centru Bangkoku má autobus četné zastávky v Yommarat Junction, Lan Luang Rd, Phan Fa, Democracy Monument a Wat Bowonniwet. Cena jízdenky se pohybuje kolem 60 THB (cca 1,70 eur) a jízdenku si můžete koupit pouze v hotovosti u řidiče autobusu. Musíte však s sebou nosit malé bankovky v thajské měně, protože řidiči autobusů většinou nemají na rozměnění. Na letišti můžete vyhledat směnárnu a menší bankovky pořídit tam. Do Khao San Road se můžete dostat i použitím Airport Rail Link City Line do Makkasanu (35 THB) a tam přestupte na autobus číslo 556 (13 THB), který vás doveze k památníku demokracie, odkud je to kousek na Khao San Road.

Autobus další směry

Chcete-li jet veřejným autobusem nebo minibusem, musíte nejprve využít bezplatný kyvadlový autobus z druhého patra, brány 5, do Public Transport Center (Centra veřejné dopravy) vzdáleného několik kilometrů. Odtud veřejné autobusové linky BMTA jsou:

 • 550: Suvarnabhumi do Bang Kapi
 • 553: Suvarnabhumi do Samut Prakan
 • 554: Suvarnabhumi na letiště Don Muang
 • 555: Suvarnabhumi do Rangsitu (pomocí dálnice)
 • 558: Suvarnabhumi do centrální Ramy 2

Cesta trvá přibližně 1–2 hodiny v závislosti na provozu; frekvence je obvykle každých 20 minut během dne. V noci se pohybuje od 20 minut do jedné hodiny v závislosti na trase. Další možností jsou také soukromé minibusy BMTA do mnoha částí Velkého Bangkoku, jako je letiště Don Muang, Bang Kapi, Rangsit a Samut Prakan. Účtují si paušál 50 THB a jedou přímo do cíle, takže jsou rychlejší než veřejné autobusy, které po cestě často zastavují.

LimoBus

Stánky autobusové společnosti LimoBus naleznete na několika místech terminálů. Autobusy jezdí na Khao San Road a Silom Road. Momentálně je cena za jednorázovou cestu 185 CZK.

Vypůjčení auta

Půjčovna aut je k dispozici 24 hodin denně a nabízí ji řada operátorů. Přepážky služeb půjčoven aut se nacházejí na úrovni příletů (2. patro budovy terminálu mezi vchody 7 a 8). Jsou zde zastoupeny všechny hlavní autopůjčovny, včetně SIXT, Avis, Budget, Thrifty, Thai Rentacar, Bizcar Rental a Chic Car Rent. Ceny za pronájem auta na letišti Suvarnabhumi se pohybují od přibližně 900 THB/den. Pokud máte platný mezinárodní řidičský průkaz, můžete řídit v Thajsku. Pamatujte, že v Thajsku se jezdí po levé straně silnice a povolená rychlost je udávána v kilometrech za hodinu. Většina thajských měst má extrémně přetíženou dopravu a pronájem auta se nedoporučuje pro cestování omezené jen na městské oblasti.

Využijte naší nabídky pronájmu auta přímo od Letušky. 

Letenky

Bangkok

V současné době neexistují přímé lety mezi Prahou a Bangkokem. Letět budete muset buď s přestupem, nebo z jiného letiště. Přímé lety do Bangkoku nabízí následující letiště a aerolinky:

 • Vídeň: EVA Air a Austrian Airlines
 • Mnichov: Thai Airways
 • Frankfurt nad Mohanem: Thai Airways

 Letenky si můžete zakoupit zde.

Kuchyně

Bangkok

Thajská jídla jsou většinou lehká, kořeněná a velmi pikantní. Thajská kuchyně byla ovlivněna kuchyněmi sousedních států, ale i čínskou, indickou nebo portugalskou kuchyní.

Pad Thai – tento ikonický thajský pokrm je směsí smažených nudlí, vajec, tofu a případně dalších ingrediencí, jako jsou oříšky a krevety.

Tom Yum Goong – tento pikantní polévkový pokrm je základem thajské kuchyně. Obsahuje krevety, houby, citronovou trávu, chilli a limetkový džus, což vytváří osvěžující a aromatickou kombinaci chutí.

Som Tum (zelený papájový salát) – osvěžující salát je vyroben z nastrouhané zelené papáji, rajčat, fazolových lusků, chilli, limetkové šťávy a rybí omáčky. Je to pikantní a osvěžující pokrm, který je oblíbený po celém Thajsku.

Gaeng Keow Wan Gai (zelené kari s kuřecím masem) – thajské zelené kari s kuřecím masem, kokosovým mlékem, chilli, bambusovými výhonky a dalšími bylinkami a kořením. Je to lahodně kořeněná a krémová chuťová exploze.

Massaman Curry – tento pokrm se skládá z pasty (krevetová pasta a směs koření) s masem (obvykle hovězí nebo kuřecí), brambor, cibule, arašídů a dalších koření, vařených v kokosovém mléce. Je to jedno z nejoblíbenějších kari v Thajsku.

Pad Krapow Moo (smažené mleté vepřové maso s bazalkou) – tento rychlý a jednoduchý pokrm je smažené mleté vepřové maso s česnekem, chilli, bazalkou a fazolkami. Podává se s rýží a vejcem.

Khao Pad (směs smažené rýže) – tento tradiční thajský pokrm je smažený rýžový pokrm s vajíčky, zeleninou, masem (volitelně) a dalšími ingrediencemi.

Moo Ping (grilované vepřové špízy) – tyto grilované vepřové špízy jsou marinované v kořeněné směsi a poté grilované nad otevřeným ohněm. Jsou obvykle podávány s rýží a omáčkou.

Kuay Teow Reua (polévka s vepřovým masem a nudlemi) – tato tradiční thajská polévka je vyrobená z vepřového masa, nudlí, bylin a koření. Patří mezi oblíbené street food v Bangkoku.

Khanom Krok (kokosové lívance) – tato sladká pochoutka je vyrobena z kokosového mléka, rýžové mouky, cukru a dalších ingrediencí. Je to oblíbený dezert, který se často prodává na ulicích Bangkoku.

Street food – pouliční jídlo

Bangkok je často zmiňován jako jedno z nejlepších míst s pouličním jídlem, ať už se jedná o různé nabídky hotových jídel, občerstvení, ovoce a nápojů, které prodávají prodavači nebo prodejci ve stáncích či vozících s jídlem. Můžete vyzkoušet satay (masové špízy na grilu) s pálivou omáčkou, pad thai (thajské národní jídlo), tom yum goong (pikantní polévku s krevetami) nebo dezert kanom roti (krepový dort s kondenzovaným mlékem a banány). Nejlepších 12 specialit podle Lonely Planet. Nejlepší restaurace podle Tripadvisoru.

Ambasáda

Bangkok

Česká republika má v Bangkoku své velvyslanectví. Adresu, kontaktní informace a mapu naleznete zde.

Bezpečnost

Bangkok

Všeobecné tísňové číslo v Thajsku je 199, pokud potřebujete sanitku 1669. Dopravní policie 1196. Turistická policie 1155. Thajská “turistická policie” je určená pro turisty v Thajsku, mluví dobře anglicky a jsou také spolehlivější než místní policie. Bangkok je obecně považován za bezpečné místo pro turisty, ale jako v každém velkém městě je třeba si dát pozor na své věci v místě větší koncentrace lidí, jako jsou památky, MHD nebo obchodní domy. Obecně platí, že je moudré odmítnout všechny nabídky od někoho, kdo se zdá být přátelským místním, který nešťastnému turistovi dá místní rady. Většina obyvatel Bangkoku se k cizincům nepřibližuje bez postranního úmyslu. Turistické pasti a podvody, se kterými se můžete v Bangkoku setkat:

Podvod s “drahokamy”

V Bangkoku existují desítky podvodů, ale zdaleka nejrozšířenější je podvod s drahokamy. Vždy si dejte pozor na řidiče tuk-tuků, kteří nabízejí celodenní zájezdy za ceny již od 10 THB. Možná vás vezmou na celodenní výlet, ale nakonec budete navštěvovat jen jeden obchod s drahokamy a suvenýry za druhým. Nekupujte žádné produkty nabízené dotěrnými prodejci – „drahokamy“ jsou téměř vždy bezcenné kusy broušeného skla.

Zavřená atrakce

Buďte velmi skeptičtí, když se k vám z ničeho nic přiblíží anglicky mluvící Thajec u oblíbené turistické atrakce s tím, že vaše zamýšlená destinace je momentálně uzavřena nebo nabízí slevy na vstupné. Chrámy jsou téměř vždy zdarma a otevírají se téměř každý den v roce. Každý, kdo vám řekne něco jiného, ​​i když má oficiálně vypadající identifikační kartu, vás s největší pravděpodobností podvede, zvláště pokud navrhne jízdu tuk-tukem na nějaké alternativní památky, abyste je viděli, dokud se výhled znovu neotevře.

Taxi bez taxametru

Při získávání taxi je dobré zavolat na jedoucí taxík z hlavní silnice nebo sejít kousek od hlavní turistické oblasti, než ho budete hledat. To sice není zárukou poctivosti, ale výrazně to zvyšuje vaše šance na nalezení poctivého řidiče, kterých je v Bangkoku spousta. Většina nedůvěryhodných řidičů jsou ti, kteří stojí na místě v turistických oblastech. Dalším důležitým pravidlem je trvat na taxametru u taxíků a předem se dohodnout na ceně u tuk-tuků. Pokud odmítnou nebo uvádějí přemrštěné ceny, prostě odejděte a sežeňte si jiný. Nedělejte z toho diskuzi, protože nedůvěryhodní řidiči bývají při konfrontaci dost agresivní.

Památky

Bangkok

V Bangkoku je mnoho úžasných památek a atrakcí, které stojí za to navštívit. Zde je deset z nich:

Grand Palace (Velký palác): Tento impozantní palác je ikonickou památkou Bangkoku a byl dlouhou dobu sídlem thajských králů. Kromě venkovních prostorů a precizně upravených parků můžete vidět vnitřní sál a přilehlé muzeum textilu Arts of the Kingdom královny Sirikit. Součástí areálu je také buddhistický chrám smaragdového Buddhy Wat Phra Kaeo. Vstupné 500 THB.

Wat Pho: V docházkové vzdálenosti od Grand Palace leží nejrozsáhlejší thajský buddhistický chrámový komplex Wat Pho. Můžete zde obdivovat sochy a obrazy Buddhy a hlavní atrakci 46 metrů širokou sochu ležícího Buddhy, která je hlavní atrakcí chrámu. Wat Pho je také známý svými masážními školami a klidnými zahradami.

Wat Arun (Chrám úsvitu): Tento chrám, který se tyčí z břehů řeky Chao Phraya, je jednou z nejznámějších staveb Bangkoku. Na vrchol vedou strmé schody, odkud jsou úžasné výhledy na řeku a také si můžete z blízka prohlédnout pohádkově zdobené květinové mozaiky vyrobené z rozbitého mnohobarevného čínského porcelánu.

Chatuchak Weekend Market: Tento enormní víkendový trh je jedním z největších na světě a nabízí obrovské množství produktů, od oblečení a suvenýrů po jídlo a umění. Je to skvělé místo pro nakupování a prozkoumávání.

Khao San Road: Tato slavná ulice je centrem batůžkářů a nabízí živou atmosféru s trhy, restauracemi, bary, kluby, masážními salóny a noclehárnami. Je to skvělé místo s levným ubytováním a nočním životem.

Chinatown (Čínská čtvrť): Tato čtvrť je historicky nejstarší čínskou oblastí v Bangkoku a je známá svou bohatou kulturou, tradiční architekturou, trhy a gastronomií. Nachází se zde také čínský buddhistický chrám Wat Mangkon Kamalawat.

Silom: Bangkokská čtvrť Silom je obchodní a finanční centrum města. Tato čtvrť je živá a různorodá, ať už jsou to:

 • banky, finanční instituce
 • obchodní centra a nákupní galerie jako např. Silom Complex, kde můžete nakupovat oblečení a elektroniku.
 • sky bary – na střeše některých výškových budov v Silom se nacházejí luxusní sky bary s úchvatnými výhledy na panoráma města, např. Red sky bar, Vertigo gril & Moon bar nebo architektonicky zajímavý King Power Mahanakhon.
 • Lumpini park – poblíž čtvrti Silom se nachází Lumpini Park, jeden z největších parků v Bangkoku. Park s pečlivě upravenými trávníky, velkolepými vodními plochami a divokou místní flórou a faunou nabízí odpočinek a rekreační aktivity, jako jsou jogging, jóga, pikniky a jiné venkovní aktivity.
 • Patpong – oblast v Silomu, kde se nachází mnoho barů, klubů a kabaretů, je známá jako místo červených luceren a je jedním z center sexuální turistiky. Je zde ale i vyhledávaný Night market – noční trhy – kde je možné si koupit suvenýry, jídlo, oblečení nebo šperky.

Taling Chan Floating Market: Je jedním z nejznámějších plovoucích trhů v Bangkoku. Nachází se na západním okraji města, nedaleko řeky Chao Phraya. Můžete zde najít různé stánky a čluny nabízející čerstvé ovoce, zeleninu, mořské plody, tradiční thajské pokrmy, občerstvení a suvenýry. Místní obchodníci svá zboží prodávají přímo ze svých člunů, což přidává do prostředí autentičnost a exotiku.

Wat Benchamabophit (Mramorový chrám): Tento chrám postavený z bílého mramoru je jeden z nejkrásnějších a nejvýznamnějších buddhistických chrámů v Bangkoku. Je známý svou elegantní architekturou, která kombinuje thajské a evropské styly. Nachází se v čtvrti Dusit, nedaleko od Dusit Palace, což je komplex královských a vládních budov s volně přístupným parkem

SEA LIFE Bangkok Ocean World: Je jedním z největších a nejmodernějších akvárií v Asii. Nachází se v obchodním centru Siam Paragon v centru Bangkoku. Návštěvníci se tu mohou setkat v rámci rozdělených expozic a nádrží s různými druhy mořských tvorů, včetně ryb, korálů, žraloků nebo medúz, projít se tunelem pod vodou a setkat se s obřími žraloky, rejnoky a mořskými želvami.

Turistické karty

Go City: Bangkok Pass. Varianty:

 • Explorer – varianty 3 až 7 atrakcí dle vašeho výběru, cena možnosti 3 atrakcí 2 249 THB (59 EUR)
 • All inclusive – 2 a vícedenní varianty, v rámci tohoto času můžete zajít na jakékoliv atrakce z nabídky, cena 2denní varianty 4 049 THB (105 EUR)

V nabídce je např. plavba lodí s večeří, návštěva SEA LIFE Bangkok Ocean world nebo vyhlídka z mrakodrapu King Power Mahanakhon. Cestovatelský web s popisem zkušeností s touto kartou.

Městská hromadná doprava

Bangkok

Metro

Linky metra, ať už klasicky podzemní nebo nadzemní linky, provozují hned 4 společnosti, které si navzájem neuznávají jízdenky. Mapa všech linek metra (rok 2024)

Jízdenky

Existují zde tři systémy (provozovatelé), pokud přestupujete mezi jednotlivými systémy, je třeba si koupit nový lístek. Automaty (s volbou angličtiny) na lístky – berou pouze hotovost – jsou na všech stanicích metra a většina z nich má pokladny s obsluhou. Výhodou pokladen je alespoň možnost rozměnit si i bankovky v hodnotě 500 a 1 000 bahtů. Jízdenku obdržíte v podobě žetonu (elektronického chipu), při vstupu žeton přiložíte ke čtečce, při výstupu žeton do turniketu vložíte a ponecháte v něm.

Cena jízdenky

Cena jízdenky se odvíjí od ujeté vzdálenosti, např. u BTS Skytrain od 17 THB do 47 THB. U systému BTS Skytrain si můžete koupit jednodenní jízdenku za 150 THB. U systému MRT pak místo jednodenního lístku funguje Stored Value Card za 180 THB (100 THB na jízdné + 80 THB poplatek za vystavení jízdenky). Kartu si můžete opakovaně dobíjet, cena jízdného je stejná jako u jednotlivé jízdenky.

BTS Skytrain

Sukhumvit Line – světle zelená linka – projíždí město od severu k jihu, přestupní stanice Siam, kde se napojuje na linku Silom. Na MRT můžete přestoupit ze tří zastávek: Asok na východě a Ha Yaek Lat Phrao a Mo Chit na severu.

Silom Line – tmavě zelená linka – vede mezi National Stadium na západ a Bang Wa na jihu.

Golden Line – zlatá linka – krátká linka propojující tmavě zelenou linku s nákupním střediskem ICONSIAm

Metropolitan Rapid Transit – MRT

MRT Blue line (Modrá linka) – 38 stanic a objíždí téměř celý Bangkok se zastávkami na obou stranách řeky. Nejužitečnější stanice na této lince pro návštěvníky jsou:

MRT Purple line (Fialová linka) – obsluhuje 16 stanic mezi provincií Nonthaburi a Bangkokem

MRT Pink line (Růžová linka) – otevřena v roce 2023, vede mezi Khae Rai v Nonthaburi a Min Buri. Na trase dlouhé 34 km je 30 stanic.

Spojuje se s ostatními linkami v následujících stanicích:

 • Purple Line v Nonthaburi Civic Center
 • SRT Dark Red Line na Lak Si, 2 zastávky od letiště Don Mueang
 • Zelená linie a Wongwian Lak Si.

MRT Yellow line (Žlutá linka) – jezdí po trase dlouhé 30 km mezi Lat Phrao a Samrong. Protíná další linky v:

 • Hua Mak – letištní železniční spojení
 • Lat Phrao – Blue line (Modrá linka) MRT

Mezi zastávky, které mohou návštěvníci chtít prozkoumat, patří:

Thajské státní železnice provozující tři linky:

Dark Red Line – tmavě červená linka – spojuje nádraží Bang Sue Grand s letištěm Don Mueang

Light red line – světle červená linka – jezdí z nádraží Bang Sue Grand směrem na východ do lokality Taling Chan

Airport Rail Link – spojuje moderní čtvrtě centra Bangkoku s letištěm Suvarnabhumi

Taxi

Taxislužba je v Bangkoku cenově dostupná. Vybírejte oficiální taxíky s taxametrem. Mějte však na paměti, že někteří řidiči mohou odmítnout zapnutí taxametru a chtít fixní cenu za jízdu, v takovém případě si najděte jiné taxi. Grab a Bolt jsou dvě největší aplikace používané v Bangkoku. Většinou nejsou levnější než běžné taxi, ale zaplatíte kartou a odpadá jazyková bariéra a případné dohadování se o ceně. inDriver je další aplikace dostupná v Thajsku a je vhodná pro cesty na dlouhé vzdálenosti. Nastavíte cenu, kterou jste připraveni zaplatit za cestu, a na základě toho ji řidiči akceptují.

Tuk-tuk

Tuk-tuk je motorizovaná tříkolka. Její přední část tvoří motocykl s jedním kolem a místem pro řidiče, za ní se pak nachází zastřešený vozík na dvou kolech, obvykle pro 2–4 cestující. Jízda tuk-tukem může být zábavný způsob, jak si prohlédnout město a krátká jízda bude stát 100–200 THB v závislosti na vašich vyjednávacích schopnostech.

Autobus

Linky autobusů MHD v Bangkoku provozuje několik dopravců. Na výběr máte mezi klimatizovanými autobusy a autobusy bez klimatizace (poznáte je podle otevřených oken). Klimatizované autobusy stojí mezi 11–24 THB v závislosti na vzdálenosti, neklimatizované autobusy jsou 7–8 THB. Po 22:00 se účtuje příplatek 1,5 THB. Lístek si koupíte za hotovost u řidiče, nezapomeňte si vzít nějaké drobné, protože obvykle nemají na rozměnění větších bankovek. Zastávky jsou označené názvem a čísly linek, které zde zastavují a nějaké informace o jízdním řádu. Pro bližší informace můžete použít Google maps nebo aplikaci ViaBus.

Loď

Prozkoumání Bangkoku přes řeku Chao Phraya je skvělý způsob, jak se vyhnout dopravním zácpám a vidět jinou stránku městského života. S 1 161 kanály, které pokrývají 2 272 km, dává smysl, že je k dispozici velké množství lodních linek. Můžete si vybrat z:

 1. Chao Phraya Bangkok Express Boats

Linky jsou označené barvami vlajek na zádi a jsou pověšené i na přístavním mole, na němž daná linka zastavuje. Cena jízdenky je plošná za jízdu bez ohledu na počet zastávek.

Oranžová – všechny zastávky z Nonthaburi do Wat Rajsinkorn, 16 THB

Žlutá – nejrychlejší linka, má pouze 7 zastávek mezi Nonthaburi a Wat Rajsinkorn, 21 THB

Žluto-zelená – rychlá linka, která má 8 zastávek mezi Pakkretem a Sathornem, 33 THB, Nothaburi-Sathorn 21 THB

Červená – 10 zastávek mezi Sathonem a Northaburi, 30 THB

Modrá – Chao Phraya Tourist Boat, turistická loď Hop On Hop Off, jednorázová jízdenka 30 THB, celodenní jízdenka 150 THB

Pro přehled o linkách, trasách a jízdních řádech můžete použít aplikaci ViaBus.

 1. Mine Smart Ferry

Dopravce provozuje plně elektrické lodě na třech linkách od 7:00 do 17:30, se spojením s MRT a BTS na 4 molech.

City Line – z mola Sathorn Pier-Phra Pinklao Pier (7 zastávek)

Metro line – z mola Sathorn Pier-Rama VII Pier (12 zastávek)

Urban line – Sathorn Pier-Phra Nang Klao Pier (13 zastávek)

Na rozdíl od jiných říčních služeb můžete platit kreditní nebo debetní kartou 20 THB.

 1. KHLONG EXPRESS BOATS

Khlong express boat zajišťuje dvě lodní linky, které jsou využívané místními jako rychlá a efektivní alternativa k dopravě po silnici. Služba funguje každý den od 5:30 do 20:30 s cenami od 8 do 20 THB za jeden směr v závislosti na tom, jak daleko cestujete.

Khlong Saen Saep – z mola Pratunam vedou dvě trasy:

1) Golden Mount Line vede od mola Panfa Leelard k molu Pratunam

2) linka NIDA vede od Pratunam směrem dál na východ do Sukhumvitu

Khlong Phra Khanong – třináct zastávek z Iam Sombat do Phra Khanong.

 1. Long tail boat cruise

Můžete si soukromě pronajmout malý rychlý člun s dlouhou přídí a prozkoumat i vedlejší kanály, kam běžné lodní linky neplují. Ceny se pohybují okolo 1 600 – 2 200 THB za dva až čtyři cestující a domluvit si jízdu můžete v některých přístavištích nebo stáncích turistických agentur.

 1. Přívozy přes řeku (cross river ferries)

Mnohá ​​mola umožňují překonat řeku z jednoho břehu na druhý díky přívozům. Ty jsou zvláště užitečné pro dosažení Wat Arun (z mola Tha Tien) nebo mnoha mol na straně řeky Thonbury. Přívozy přes řeku jezdí každých 10 minut a stojí pouze 5 THB – zaplaťte v kiosku na molu a poté projděte turniketem.

Kolo

Překvapivě i na kole se dá město dobře prozkoumat. Daleko od hlavních silnic je rozsáhlý systém malých uliček. S cyklisty se zachází jako s chodci, takže můžete na kole prozkoumávat parky, chrámové komplexy, trhy a klidnější rezidenční čtvrti východního Bangkoku. Na více frekventovaných místech můžete jezdit na kole po chodníku. Prozkoumávání města na kole má všechny výhody chůze pěšky v kombinaci s mnohem větším akčním rádiusem a chladivým vánkem. Z půjčoven namátkou Go Bangkok Bicycle Rental nebo SpiceRoadsCestovatelský blog o cestách na kole po Bangkoku. Cestovní kanceláře nabízí i organizované výlety na kole po městě a jeho okolí.

Kdy je nejlepší vycestovat? 

Bangkok

Hlavní sezóna (podzim až začátek jara) – Hlavní turistická sezóna v Bangkoku obvykle probíhá během suchého období, které trvá od listopadu do března. Tato období nabízejí příjemné a teplé počasí s nižší vlhkostí a minimem srážek, což činí tyto měsíce ideálními pro turisty. Vrchol turistické sezóny obvykle nastává kolem Vánoc a Nového roku, kdy mnoho turistů přijíždí oslavit svátky nebo strávit dovolenou v Bangkoku a okolních destinacích. Během této doby může být město velmi rušné a turisticky přetížené.

Vedlejší sezóna (jaro a léto) – Vedlejší turistická sezóna v Bangkoku obvykle probíhá během období dešťů, které trvá od května do října. Během těchto měsíců může být počasí horké a vlhké, a může docházet k častým dešťovým srážkám, které mohou být někdy silné.