Tipy Letušky

12 nej o New Yorku: na návštěvu týden nestačí

Vydáno 5. 5. 2015
Atmosféra, architektura, Amerika. Tři stručné pojmy, kterými lze popsat New York. Ale také "bomba", "chaos", "strašné metro" nebo "skvělá cestovatelská zkušenost". Oslovili jsme cestovatele, kteří v New Yorku nedávno byli a zeptali jsme se, proč by návštěvu tohoto nevšedního města doporučili.

Dvanáct důvodů, proč navštívít právě New York

Letenky do New Yorku patří mezi našimi zákazníky k nejoblíbenějším. New York je brána do Spojených států amerických a mnoho cestovatelů startuje průzkum tohoto kontinentu právě zde. Musíte přeletět oceán, ale je blízko. Let je kratší a levnější než cesta do San Francisca nebo Los Angeles.

 1. Když říkáme velkoměsto, myslíme skutečně velkoměsto. Bez mapy tady nemůžete existovat. Jestli chcete poznat skutečné velkoměsto, jeďte do New Yorku. Žije zde přes 8 milionů lidí, aglomerace však zahrnuje oblast lidnatou jako dvě České republiky. Město vás pohltí, překvapí, uchvátí. 
 2. Obrovské porce jídla. Newyorčané spořádají neuvěřitelné množství jídla a vy pochopíte, proč je tolik Američanů obézních. My v Čechách sníme k večeři salát, Newyorčan ho bere jako předkrm, přiobjedná si i pečivo a teprve poté se pustí do obřího steaku. A celé menu zakončí velkolepým dezertem.
 3. Pestrá gastronomie. Dobré jídlo, o kterém sníme v Evropě, je v New Yorku dávno. V neuvěřitelných a překvapivých kombinacích.  
 4. Inspirativní chaos. "New York, to je perfektně organizovaný chaos v monumentálním stylu," můžete si přečíst na serveru Newyorkonline.cz.
 5. Necítíte se jako cizinka nebo cizinec. Je to Amerika, ale i Čína nebo Itálie. V jednom městě poznáte pestrý s různorodý mix kultur, národností, módních stylů a v jedné čtvrti ochutnáte tisíce jídel z celého světa.
 6. Dvacet až třicet. Je to město ideální pro mladou generaci. Chcete odměnit své dítě a dát mu dárek k maturitě nebo promoci? Kupte letenky do New Yorku. Potomek se vrátí uchvácen a inspirován. New York nikdy úplně nespí a shon vyhovuje spíše mladší generaci. Na Manhattanu moc starších lidí nepotkáte.
 7. V New Yorku najdete všechno, po čem toužíte. Jestli je to pravda, musíte posoudit na vlastní kůži.
 8. Spousta ocele, všude. "Když Newyorčané zjistí, že jim nestačí silnice, postaví nad ni ohromný ocelový most. A ono to zase funguje," popisuje své dojmy jedna z cestovatelek.
 9. Do kufru si dejte cokoliv. Newyorčané jsou schopni kombinovat kousky, které vypadají jako z popelnice s kabelkou od Marca Jacobse.
 10. A také si v kufru nechte místo. New York je městem výprodejů a levného oblečení. A téměř všechny světové značky zde mají své pobočky. 
 11. Město, jak ho znáte z filmu. Všechno, co jste viděli v Sexu ve městě, platí. 
 12. Týden nestačí. Ale máte naději, že sem můžete přijet víckrát.