Tipy Letušky

9 nejzajímavějších pláží v USA a mnoho dalších tipů

Vydáno 8. 7. 2016 | Letuška.cz Redakce
Dovolená v USA je velký plán. Začněte letenkou do New Yorku a pokračujte Severní Amerikou dál – přes města, státy i národní parky. Máme pro vás tipy: kde se dobře vykoupat v moři, na které pláži sportovat. Užijte si létání s Letuškou.

9 nejzajímavějších pláží v USA

image

Pláže s černým pískem, nejlepší pláže na potápění, pláže na piknik i párty, pláže s neobyčejnými zvířaty, psí pláže a ideální místa pro rybolov. Vybrali jsme pro vás pláže v Severní Americe, kde odpočinek nabývá úplně nových rozměrů. Mimo jiné se dočtete o oblastech, kde stačí několik kroků, abyste stáli tváří v tvář divokým zvířatům či pláže, kde se natáčely oblíbené filmy. Připravte si studený koktejl a hurá na cestu do USA.  

Na pláži zanořte nohy do černého písku

image

Nekonečné moře, slunce vysoko nad obzorem, lidé odpočívají pod slunečníky – jen jedna věc je jinak. Neprocházíte se po zářivě zlatavém písku, nýbrž po temně černé hmotě, která působí tak trochu jako z jiné planety. Pláže s černým pískem jsou zajímavou hříčkou přírody a nalézt je můžeme jen v několika málo zemích. Barva písku bývá způsobena přítomností celého množství minerálů, v blízkosti sopek vzniká díky vysokému obsahu čediče.

V USA si tento zajímavý úkaz můžete prohlédnout na vlastní oči hned na několika místech.

  • V horké Kalifornii zamiřte na pláž Shelter Cove nebo Lost Coast.
  • Na ostrově Hawaii hledejte Punalu’u.
  • A na studené Aljašce zase Black Sand Beach v oblasti Prince William Sound.  

Cachtání v moři s divokými poníky

image

Výjevy jako z romantických filmů můžete prožít na plážích na ostrově Assateague ve státě Maryland. Prohání se tu totiž stáda divokých poníků, jejichž předci ostrov obývali patrně už od 17. století. Hlavní atrakcí sezony je událost známá jako „Chincoteague Pony Swim“ při které se stovky poníků stěhují na sousední ostrov Chincoteague a musí přitom překonat vodní hladinu. Unikátní podívaná každoročně přiláká až 40 000 turistů. Mnoho praktických informací si můžete přečíst ZDE 

  • Hlavním městem Marylandu je Annapolis, můžete letět i do Washingtonu. V městečku Greenbe