Tipy Letušky

9 nejzajímavějších pláží v USA a mnoho dalších tipů

Aktualizováno 19. 9. 2019 | Letuška.cz Redakce
Dovolená v USA je velký plán. Začněte letenkou do New Yorku a pokračujte Severní Amerikou dál – přes města, státy i národní parky. Máme pro vás tipy: kde se dobře vykoupat v moři, na které pláži sportovat. Užijte si létání s Letuškou.

9 nejzajímavějších pláží v USA

image

Pláže s černým pískem, nejlepší pláže na potápění, pláže na piknik i párty, pláže s neobyčejnými zvířaty, psí pláže a ideální místa pro rybolov. Vybrali jsme pro vás pláže v Severní Americe, kde odpočinek nabývá úplně nových rozměrů. Mimo jiné se dočtete o oblastech, kde stačí několik kroků, abyste stáli tváří v tvář divokým zvířatům či pláže, kde se natáčely oblíbené filmy. Připravte si studený koktejl a hurá na cestu do USA.  

Na pláži zanořte nohy do černého písku

image

Nekonečné moře, slunce vysoko nad obzorem, lidé odpočívají pod slunečníky – jen jedna věc je jinak. Neprocházíte se po zářivě zlatavém písku, nýbrž po temně černé hmotě, která působí tak trochu jako z jiné planety. Pláže s černým pískem jsou zajímavou hříčkou přírody a nalézt je můžeme jen v několika málo zemích. Barva písku bývá způsobena přítomností celého množství minerálů, v blízkosti sopek vzniká díky vysokému obsahu čediče.

V USA si tento zajímavý úkaz můžete prohlédnout na vlastní oči hned na několika místech.

  • V horké Kalifornii zamiřte na pláž Shelter Cove nebo Lost Coast.
  • Na ostrově Hawaii hledejte Punalu’u.
  • A na studené Aljašce zase Black Sand Beach v oblasti Prince William Sound.  

Cachtání v moři s divokými poníky

image

Výjevy jako z romantických filmů můžete prožít na plážích na ostrově Assateague ve státě Maryland. Prohání se tu totiž stáda divokých poníků, jejichž předci ostrov obývali patrně už od 17. století. Hlavní atrakcí sezony je událost známá jako „Chincoteague Pony Swim“ při které se stovky poníků stěhují na sousední ostrov Chincoteague a musí přitom překonat vodní hladinu. Unikátní podívaná každoročně přiláká až 40 000 turistů. Mnoho praktických informací si můžete přečíst ZDE 

  • Hlavním městem Marylandu je Annapolis, můžete letět i do Washingtonu. V městečku Greenbelt nedaleko Washingtonu sídlí Goddardovo kosmické středisko NASA. Více na webu Maryland.gov

Florida má nejlepší pláž na vodní sporty

image

Jasnou jedničkou pro všechny vášnivé příznivce vodních sportů je Casa Marina na Floridě. Již od roku 1920 tento resort láká na nejdelší soukromou pláž a největší bazén. Ať už máte v plánu se potápět mezi pestrobarevné rybky a korály nebo chcete vyzkoušet plachtění, Casa Marina je ideálním místem na vyzkoušení všech vodních sportů, o kterých sníte. Mezi další oblíbené aktivity patří rybaření, setkání s delfíny, jachting, plavba v kajaku nebo třeba windsurfing.

  • Oslnivé slunce, průzračná voda a nádherné prostředí dělají z Casa Marina na Floridě nezapomenutelné vodní dobrodružství.

Kam na párty? Na pláž!

image

Párty na pláži se odjakživa spojují se světoznámou Miami Beach, pobřeží USA se ale může chlubit celou spoustou turistických resortů , které nabízejí příjemné místo pro večírky i celodenní popíjení sladkých koktejlů.

  • Skvěle se bavit můžete například v Seaside Heights v Ocean County v New Jersey – přes den oceníte zábavní park se stovkami atrakcí, večer se můžete zchladit v moři a pak vyrazit do jednoho z tisíců klubů. 
  • Další klasickou destinací je Coney Island Beach v New Yorku. Více o něm píšeme ZDE Tato část Brooklynu je tak pověstná a inspirující, že ji můžeme najít v mnohých uměleckých dílech – už v roce 1925 byl v jeho kulisách natočen němý film a od té doby byl inspirací mnoha umělcům včetně zpěvačky Lany del Rey, spisovatele Josepha Hellera nebo skladatele Lou Reeda. Coney Island je malý svět vzpomínek na okraji uspěchané moderní metropole. Za zmínku stojí i zábavní park, který je nedílnou součástí každodenní zábavy – navíc zde byla otevřena vůbec první horská dráha na světě a to již v roce 1884.

Populární psí pláže

image

Ať už svého čtyřnohého miláčka musíte brát všude sebou na cesty, nebo prostě patříte k milovníkům psů, na psích plážích se jistě nudit nebudete. Už jen pohled na neskrývanou radost zástupců nejrůznějších plemen, kteří dovádějí ve vlnách, by měl obměkčit snad každé srdce. Další výhodou psích pláží je fakt, že bývají výrazně prázdnější než pláže běžné.

  • Často skloňovaným jménem mezi pejskaři je Ocean Beach v Kalifornii.
  • A St. Petersburg Beach na Floridě. Na obou je k dispozici čerstvá pitná voda pro pejsky a v blízkosti se nachází park.

Buďte na pláži jako filmová hvězda 

image

Téměř většina romantických scén ve filmech se odehrává na pláži. Pláže jsou oblíbenou scenérií i v románech.  

  • R