Tipy Letušky

9 nejzajímavějších pláží v USA a mnoho dalších tipů

Vydáno 8. 7. 2016 | Letuška.cz Redakce
Dovolená v USA je velký plán. Začněte letenkou do New Yorku a pokračujte Severní Amerikou dál – přes města, státy i národní parky. Máme pro vás tipy: kde se dobře vykoupat v moři, na které pláži sportovat. Užijte si létání s Letuškou.

9 nejzajímavějších pláží v USA

Pláže s černým pískem, nejlepší pláže na potápění, pláže na piknik i párty, pláže s neobyčejnými zvířaty, psí pláže a ideální místa pro rybolov. Vybrali jsme pro vás pláže v Severní Americe, kde odpočinek nabývá úplně nových rozměrů. Mimo jiné se dočtete o oblastech, kde stačí několik kroků, abyste stáli tváří v tvář divokým zvířatům či pláže, kde se natáčely oblíbené filmy. Připravte si studený koktejl a hurá na cestu do USA.  

Na pláži zanořte nohy do černého písku

Nekonečné moře, slunce vysoko nad obzorem, lidé odpočívají pod slunečníky – jen jedna věc je jinak. Neprocházíte se po zářivě zlatavém písku, nýbrž po temně černé hmotě, která působí tak trochu jako z jiné planety. Pláže s černým pískem jsou zajímavou hříčkou přírody a nalézt je můžeme jen v několika málo zemích. Barva písku bývá způsobena přítomností celého množství minerálů, v blízkosti sopek vzniká díky vysokému obsahu čediče.

V USA si tento zajímavý úkaz můžete prohlédnout na vlastní oči hned na několika místech.

 • V horké Kalifornii zamiřte na pláž Shelter Cove nebo Lost Coast.
 • Na ostrově Hawaii hledejte Punalu’u.
 • A na studené Aljašce zase Black Sand Beach v oblasti Prince William Sound.  

Cachtání v moři s divokými poníky

Výjevy jako z romantických filmů můžete prožít na plážích na ostrově Assateague ve státě Maryland. Prohání se tu totiž stáda divokých poníků, jejichž předci ostrov obývali patrně už od 17. století. Hlavní atrakcí sezony je událost známá jako „Chincoteague Pony Swim“ při které se stovky poníků stěhují na sousední ostrov Chincoteague a musí přitom překonat vodní hladinu. Unikátní podívaná každoročně přiláká až 40 000 turistů. Mnoho praktických informací si můžete přečíst ZDE 

 • Hlavním městem Marylandu je Annapolis, můžete letět i do Washingtonu. V městečku Greenbelt nedaleko Washingtonu sídlí Goddardovo kosmické středisko NASA. Více na webu Maryland.gov

Florida má nejlepší pláž na vodní sporty

Jasnou jedničkou pro všechny vášnivé příznivce vodních sportů je Casa Marina na Floridě. Již od roku 1920 tento resort láká na nejdelší soukromou pláž a největší bazén. Ať už máte v plánu se potápět mezi pestrobarevné rybky a korály nebo chcete vyzkoušet plachtění, Casa Marina je ideálním místem na vyzkoušení všech vodních sportů, o kterých sníte. Mezi další oblíbené aktivity patří rybaření, setkání s delfíny, jachting, plavba v kajaku nebo třeba windsurfing.

 • Oslnivé slunce, průzračná voda a nádherné prostředí dělají z Casa Marina na Floridě nezapomenutelné vodní dobrodružství.

Kam na párty? Na pláž!

Párty na pláži se odjakživa spojují se světoznámou Miami Beach, pobřeží USA se ale může chlubit celou spoustou turistických resortů , které nabízejí příjemné místo pro večírky i celodenní popíjení sladkých koktejlů.

 • Skvěle se bavit můžete například v Seaside Heights v Ocean County v New Jersey – přes den oceníte zábavní park se stovkami atrakcí, večer se můžete zchladit v moři a pak vyrazit do jednoho z tisíců klubů. 
 • Další klasickou destinací je Coney Island Beach v New Yorku. Více o něm píšeme ZDE Tato část Brooklynu je tak pověstná a inspirující, že ji můžeme najít v mnohých uměleckých dílech – už v roce 1925 byl v jeho kulisách natočen němý film a od té doby byl inspirací mnoha umělcům včetně zpěvačky Lany del Rey, spisovatele Josepha Hellera nebo skladatele Lou Reeda. Coney Island je malý svět vzpomínek na okraji uspěchané moderní metropole. Za zmínku stojí i zábavní park, který je nedílnou součástí každodenní zábavy – navíc zde byla otevřena vůbec první horská dráha na světě a to již v roce 1884.

Populární psí pláže

Ať už svého čtyřnohého miláčka musíte brát všude sebou na cesty, nebo prostě patříte k milovníkům psů, na psích plážích se jistě nudit nebudete. Už jen pohled na neskrývanou radost zástupců nejrůznějších plemen, kteří dovádějí ve vlnách, by měl obměkčit snad každé srdce. Další výhodou psích pláží je fakt, že bývají výrazně prázdnější než pláže běžné.

 • Často skloňovaným jménem mezi pejskaři je Ocean Beach v Kalifornii.
 • A St. Petersburg Beach na Floridě. Na obou je k dispozici čerstvá pitná voda pro pejsky a v blízkosti se nachází park.

Buďte na pláži jako filmová hvězda 

Téměř většina romantických scén ve filmech se odehrává na pláži. Pláže jsou oblíbenou scenérií i v románech.  

 • Román Stmívání spisovatelky Stephanie Meyer a jeho filmové zpracování si získal miliony fanoušků po celém světě. Pokud si aspoň na malou chvíli chcete připadat jako hlavní hrdinka této upírské romance, určitě zamiřte na Indian Beach ve státě Oregon. Nádhernou pláž bezpečně poznáte hned z několika scén slavného ságy. 
 • Opravdovou filmovou hvězdou mezi plážemi je ale Leo Carillo Beach, která se nachází poblíž Malibu v Kalifornii. Mimo jiné se objevila ve filmech Počátek (Inception), Bod zlomu (Point Break) a v neposlední řadě komedii Karate Kid

Malebné městečko u moře, když chcete klid

Daleko od ruchu přeplněného velkoměsta se nachází malebné viktoriánské městečko Cape May v New Jersey. Místní domky vypadají jako postavené z barevných dětských stavebnic a dodávají městu pohádkovou atmosféru. Na pláži není cítit jediný náznak jakéhokoliv shonu – městečko si žije poklidným tempem a je přívětivé k turistům.

 • Pokud tedy rozhodně nepatříte mezi příznivce přeplněných pláží, zamiřte do Cape May na vaši možná nejvíce pohodovou dovolenou. 

Pěkné místo pro rybolov a odpočinek

Město Apalachicola na Floridě není jen centrem průmyslového rybolovu, ale také oblíbenou destinací rekreačních rybářů. Místní vody lákají hlavně na mořské ryby – například tarpona atlantského, který může vážit až sto kilo.

 • V malebném městečku Apalachicola si na své přijdou jak vášniví rybáři, tak plážoví povaleči. Další výhodou je, že v blízkosti nejsou žádné frekventované dálnice a můžete se těšit na absolutní klid. 

Koncert přímo na pláži

Zaručeně nejlepší místo pro koncerty na pláži se nachází v Národním parku Jones Beach ve státě New York. Na vodní hladině tu najdete velkolepý amfiteátr, který je schopný pojmout až 15 000 lidí. Původní stavba byla poškozena hurikánem Sandy v roce 2012, po rozsáhlých opravách se ale opět otevřel veřejnosti a hostovaly zde takové hvězdy jako je popová zpěvačka Kesha či raper Pitbull. Okolní pláže přes den lákají k dovádění a zaručují totální osvěžení. Co je lepšího, než zakončit pěkný den skvělým koncertem na takto neobvyklém místě? 

 • Kompletní kalendář koncertů na Jones Beach najdete ZDE

 

Použité fotografie: Mark Hergan, Racheal Grazias, Keith Sherwood, archiv Letuška