Tipy Letušky

Nejkrásnější ostrovy Řecka

Vydáno 2. 4. 2024 | Letuška.cz Redakce
Užívejte si sluníčka na jedněch z nejkrásnějších pláží světa, procházejte se malebnými uličkami starých měst a vesnic, ochutnávejte lahodné řecké pokrmy v místních tavernách a nechte se unášet kouzlem pohádkových scenérií, kde se bílé domky s modrými střechami ztrácejí v záři slunce nad azurovým mořem.

Nejkrásnější ostrovy Řecka

Řecko

Na útesu stojí bílý kostel s modrou kopulovitou střechou a vedle něj mohutný olivovník, jehož listy šeptají v rytmu teplého přímořského vánku. Za obzorem zapadá slunce a celá krajina se zabarvuje do žluto-červených odstínů. Na hladině moře tancuje několik odlesků slunečních paprsků, které tvoří krásný kontrast s azurově modrou vodou. Je to slast pro oči a pohlazení po duši ocitnout se na jednom z tisíce řeckých ostrovů, z nichž každý je originálem, co vypráví svůj vlastní příběh.

Kolik je v Řecku ostrovů?

Řecko je domovem několika nejkrásnějších ostrovů na světě. Celkem jich zde najdete zhruba 6 000, z nichž obydlených je 227. Některé ostrovy leží u Egejského moře, které lemuje i pobřeží Turecka a některé zase u Jónského, jež omývá i pobřeží jihu Itálie.

Kdy je nejlepší čas navštívit řecké ostrovy?

Sezóna na ostrovech nastává začátkem května a končí na podzim koncem října. Pokud chcete mít záruku pěkného počasí k relaxování na pláži a zároveň se chcete vyhnout davům hlavní sezóny, vydejte se na řecké ostrovy v červnu nebo září. Některé řecké ostrovy si udržují teplé letní počasí až do pozdního podzimu, což je ideální pro ty, kteří si chtějí prodloužit léto a užít si před zimou ještě trochu slunce. Mezi ně patří především Jižní Dodekanéské ostrovy a Kréta.

Jaké řecké ostrovy rozhodně stojí za návštěvu?

V tomto článku vám představíme některé z nejkrásnějších ostrovů, které Řecko nabízí a prozradíme, jaké poklady skrývají. Pojďte s námi prozkoumat jejich jedinečné krásy, ať už hledáte inspiraci pro vaši příští dovolenou nebo se chcete jen nechat unést kouzlem řeckých ostrovů.

Santorini: Ostrov romantiky

Řecko

Vulkanický ostrov Santorini, ležící v jižní části Egejského moře, je jedním z nejznámějších ostrovů Řecka. Pro svoji kouzelnou atmosféru si ho oblíbily zamilované páry z celého světa. Často sem vyráží na svatební cestu, užít si romantických procházek po kráteru sopky a večeře při svíčkách v jedné z mnoha taveren s výhledem na ikonické bílé domky s malebně modrými střechami a k tomu popíjejí místní víno. Kromě kouzelně pohádkových měst jako je Oia, Firá a Imerovigli nabízí ostrov i jedinečné pláže s černým nebo rudým pískem, které jsou výsledkem sopečné činnosti.

 • Oia: Projděte se nejfotografovanější vesnicí Řecka a užijte si nádhernou podívanou na bílé domky, modré kopule, větrné mlýny a sopku při západu slunce.  
 • Kaldera Santorini: Impozantní podívaná na jeden z nejznámějších sopečných kalder na světě.
 • Nea Kameni: Vydejte se lodí na nedaleký vulkanický ostrov a užijte si fascinující pohledy na geologické útvary a krajinu formovanou sopečnými erupcemi. Projděte se kolem sopky nebo se vydejte až na její vrchol a poté relaxujte v léčivých termálních pramenech.
 • Pláže Perissa a Kamari: Navštivte tyto dvě jedinečné písečné pláže s černým pískem a vychutnejte si krásné výhledy na Egejské moře.
 • Pláž Kokkini Paralia: Ikonická pláž s rudými útesy a červeným pískem. Dostat se na ni můžete lodí nebo procházkou po útesu.

Nejbližší letiště: Santorini International Airport (JTR)

Zakynthos: Ostrov želv

Řecko

Ostrov Zakynthos leží v Jónském moři, poblíž pevninskému Řecku. Nádherné bílé útesy, pláže s křišťálovou vodou, zelená krajina zdobená voňavými květy a fakt, že Zakynthos je jedním z nejslunnějších ostrovů Řecka, láká návštěvníky z celého světa. Díky nádherně průzračnému moři si zde užijete nejen koupání ale i šnorchlování a pozorování bohatého podvodního světa. Ostrov se dokonce řadí mezi jedny z nejlepších destinací pro potápění v Evropě. Zakynthos je mimo jiné také jeden z posledních útočišť pro ohrožené karetové želvy v oblasti Středozemního moře, které zde můžete pozorovat. Kromě odpočinku na oslnivých plážích a prozkoumávání mořských jeskyní se můžete těšit také na bohatou historii, výbornou řeckou kuchyni a autentické vesničky.

 • Pláž Navagio: Nejznámější pláž ostrova s bílým pískem a křišťálově modrou vodou. Na dně leží starý rezavý vrak ztroskotané lodi, který místu dodává ještě unikátnější atmosféru. Na pláž se dostanete pouze lodí, jelikož ji zdobí mohutné útesy.
 • Modré Jeskyně: Pobřeží ostrova obklopují kouzelné jeskyně, které díky odrazu světla v hladině vody vytváří efekt zabarvení do modra.
 • Volimes: Nasajte autentickou atmosféru tradiční horské vesnice a užijte si nádherné výhledy na okolní krajinu.
 • Pláž Gerakas: Klidná 700 m dlouhá pláž, kterou si oblíbily i želvy Karety Obrovské. Od května do září zde zakládají svá hnízda a kladou vajíčka. 

Nejbližší letiště: Zakynthos International Airport (ZTH)

Lefkada: Karibik Řecka

Řecko

Ostrov Lefkada leží v Jónském moři, oddělený od pevniny zvedacím mostem. Jeho název znamená v překladu „bílý“, což odkazuje na jeho nádherné bílé skály. Lefkada je díky svým dechberoucím plážím často přezdívána „Karibikem Řecka“. Pláží, které se v Řecku řadí mezi ty úplně nejkrásnější, tu najdete hned několik. Ostrov láká také krásnou přírodou, která vybízí k procházkám po zelených kopcích, útesech nad mořem a kolem olivových hájů. Najdete zde i historické památky a malebné kostely, které zdobí pobřeží a dodávají ostrovu jedinečné kouzlo. Lefkada je rájem pro milovníky vodních sportů, jako je windsurfing a kitesurfing. Těšit se můžete také na výbornou řeckou kuchyni. Pochutnáte si tu například na čerstvých rybách, olivách a řeckém sýru.

 • Pláž Porto Katsiki: Jedna z nejkrásnějších pláží na světě. Obklopena bílými útesy, které tvoří nádherný kontrast s tyrkysově modrým mořem.
 • Pláž Egremni: Další ikonická pláž Lefkady. Dostat se na ni můžete lodí, nebo zdolat opravdu dlouhé schody. Slibujeme, že to za to stojí!
 • Lefkada: Toulejte se kouzelnými uličkami hlavního města ostrova, navštivte hrad Santa Maura a další historické památky města. Najezte se v jedné z tradičních taveren u přístavu s výhledem na rybářské lodičky.
 • Nidri: Živé město s velkým výběrem ubytování. Ideální destinace pro milovníky šnorchlování a vodních sportů.
 • Sivota: Malebné přístavní město s mnoha tavernami, kde si můžete vychutnat výbornou řeckou kuchyni. V okolí najdete také několik krásných ostrůvků a pláží, které stojí za návštěvu.

Nejbližší letiště: Preveza/Aktion (PVK)

Mykonos: Ostrov zábavy a elegance

Řecko

Rozmanitý ostrov Mykonos, proslulý nočním životem a nádhernými plážemi, se rozkládá v Egejském moři. Ostrov je jedním z nejžádanějších turistických cílů v Řecku a svou pestrou nabídkou oslovuje široké spektrum návštěvníků, ať už toužíte po zábavě, osvěžujícím drinku či odpočinku na pláži a koupání v moři. Symbolickou dominantou ostrova jsou starobylé větrné mlýny, majestátně vyčnívající na kopci nad městem Mykonos. Na pouhých 86 km2 zde najdete více než 360 kostelů. Příznivci historie také ocení možnost výletu na ostrov Delos.

 • Město Mykonos: Užijte si procházku krásným historickým městem a obdivujte místní architekturu bílých domků ve tvaru krychle, doplněné dřevěnými dveřmi a modrými doplňky. Doporučujeme navštívit čtvrť, která se jmenuje Malé Benátky. Domy zde stojí na skalách přímo nad mořem, jako v italských Benátkách, a je to opravdu krásná podívaná.
 • Ostrov Delos: Udělejte se výlet lodí na ostrov Delos a toulejte se mezi fascinujícími ruinami jednoho z nejdůležitějších archeologických nalezišť v Řecku. Ostrov je mimo jiné mýtickým rodištěm řeckého boha Apollóna.
 • Pláže Paradise a Super Paradise: Vyhlášené pro svůj bohatý noční život. Užijte si parádní atmosféru večírků přímo na pláži a tančete až do rána v jednom ze slavných plážových klubů, nebo si jen přijďte vychutnat koktejl při západu slunce.

Nejbližší letiště: Mykonos (JMK)

Korfu: Ostrov zelených kopců

Řecko

Korfu, druhý největší řecký ostrov, leží v Jónském moři. Je to ostrov s bohatou historií a oslnivým hlavním městem, v jehož staré čtvrti se budete chtít toulat klidně hodiny. Příjemné počasí zde panuje téměř po celý rok, když to není zrovna na ležení na pláži, můžete objevovat další klenoty ostrova. Perlou ostrova je krásná zelená příroda. Daří se zde olivovníkům, citrónovníkům, vinné révě a také spoustě voňavých květin a bylinek. Mezi místní lahůdky patří dort z čerstvých fíků, známý jako "Sofrito".

Milovníci turistiky mohou vyrazit na 150 km dlouhý trek „Corfu trail“, který vás provede přes celý ostrov a je tak skvělým způsobem, jak poznat nádhernou přírodu, malebné pláže a bohatou historii tohoto oslnivého ostrova.

 • Město Korfu: Prohlédněte si působivá zákoutí starého města Korfu, obdivujte místní architekturu nebo si užijte výhledy ze Starého pevnostního hradu. Pro svoji krásu je staré město zapsané i na seznamu UNESCO.  
 • Achilleion palác: Palác, postavený na počest Achilla, slavného válečníka z řeckého mytologie.
 • Pláž Logars: Jedna z nejlepších pláží k pozorování západu slunce.
 • Pláž Porto Timoni: Nádherná dvojitá pláž v panenské přírodě. Dostanete se na ni pěšky 20minutovou procházkou z vesnice Afionas. Pláž sice není úplně snadno přístupná, ale odměnou vám budou dvě krásné zátoky s úžasně průzračnou vodou.
 • Palaiokastritsa: Malebné letovisko s oslnivými plážemi s tyrkysově modrou vodou a útesy. Celý obrázek doplňují okolní hory, lesy a historický klášter, který se tyčí na vrcholu skalnatého výběžku nad mořem.

Nejbližší letiště: Korfu (CFU)

Milos: Ostrov nádherných bílých útesů

Řecko

Ostrov Milos, nejexotičtější ze všech Řeckých ostrovů, leží v Egejském moři. Patří mezi skryté poklady Řecka a na to, jak je půvabný, ještě není tolik známý a přeplněný turisty jako například ostrov Santorini, který je také vulkanického původu. Skvostem ostrova je více než 40 nádherných pláží s bílým pískem, malebné rybářské vesničky a impozantní sopečné útvary. Kromě velmi rozmanité krajiny se ostrov může pochlubit i řadou zachovalých památek z doby antické a byzantské.

 • Pláž Sarakiniko: Obdivujte půvabnou měsíční krajinu tvořenou bílými vápencovitými skalami, ze kterých můžete skočit rovnou do moře.
 • Jeskyně Kleftiko: Vydejte se na výlet lodí, prozkoumejte nádherné mořské jeskyně a zpestřete si výlet šnorchlováním nebo potápěním.
 • Pláž Tsigrado: Relaxujte na této nádherné pláži, která je přístupná lodí nebo pěšky po strmém žebříku mezi skalami.
 • Vesnice Plaka, Klima, Pollonia a Adamas: Ponořte se do kouzla místních vesnic a objevujte jedinečnou atmosféru míst, ve kterých se zastavil čas.

Nejbližší letiště: Milos (MLO)

Jak se dostat do Řecka?

Řecko

Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se vydat na dovolenou do Řecka, je letecky. Vyberte si svůj vysněný kousek Řecka, rezervujte si letenku na Letuška.cz a poleťte s námi na jedno z 19 řeckých letišť. Po příletu do Řecka se vám otevře celý svět možností. Můžete si vybrat z mnoha krásných řeckých ostrovů, každý s vlastní unikátní atmosférou a přírodními krásami. Aerolinky jako Aegean Airlines, Smartwings a Eurowings poskytují přímé lety z Prahy hned do několika hlavních letišť v Řecku. K dispozici jsou také vnitrostátní lety, což vám umožní snadný přesun mezi různými řeckými ostrovy a regiony, a tak si můžete užít vše, co tato skvělá země nabízí.

  Jak rezervovat letenky s Letuškou do Řecka

  Řecko
  • Web. Na našem letenkovém portálu Letuška.cz
  • Napište nám poptávku s počtem cestujících a přibližnými termíny přes Kontaktní formulář.
  • Mapa. Přehled všech letů najdete na mapa.letuska.cz.