Vychytávky na cesty

Havlíkova Apotéka IV

Vydáno 11. 9. 2023 | Letuška.cz Redakce
Letuška představuje rady na cesty letadlem nejen pro ženy.

Jak zachránit sluncem poškozenou pleť

Apotéka

Dovolená u moře je možná již za vámi a odnesli jste si domů krásné opálení (či lehké spálení) a pleť má pár nových pih a pigmentových skvrn. Nejúčinnější neinvazivní způsob, jak odstranit nežádoucí pigmentové skvrny, je zařadit do pleťové rutiny silný antioxidant. 

Co je antioxidant?

Apotéka

Antioxidanty blokují poškození pokožky způsobené volnými radikály a agresory, jako je UV záření a znečištění ovzduší. Pomáhají chránit povrch pokožky před oxidačním stresem a chrání pleť před stárnutím a poškozením. Volné radikály způsobují destruktivní změny vašich buněk a tkání a urychlují stárnutí pokožky. 

Navíc stimulují i produkci kolagenu. A více kolagenu = plnější a mladší pleť. Petržel (zelený antioxidant) je nabitá vitamíny A, C, E, K a také thiaminem, riboflavinem, niacinem a mnoha dalšími. Není divu, že je petržel často nazývána „superpotravinou krásy“. 

Petržel, aby jas pleti vydržel

Apotéka

Petržel je nedoceněný zázrak, který má třikrát více vitamínu C než pomeranč. Působí proti únavě, a navíc je považována za afrodisiakum. Staří Řekové z ní pletli věnce pro nejúspěšnější sportovce. Pomáhá detoxikovat pokožku od toxinů. Napomáhá hojení jizviček a stroupků, vyhlazuje kůži a vyběluje pigmentové skvrny. Je vhodný pro suchou, citlivou i problematickou pleť a pomáhá i při vyrážkách. Osvěžuje a zabraňuje otokům po namáhavé noci a skvělým pomocníkem je i při odstranění černých teček. 

Vysoký obsah přirozeného a zároveň nejsilnějšího antioxidantu, vitamínu C, zaručí rychlejší buněčnou regeneraci a zesvětlení pih a pigmentových skvrn. Vitamín C v těle redukuje nadměrnou tvorbu melaninu, který je zodpovědný za tvorbu pigmentových skvrn. 

EPS White (mořský exopolysacharid) je revoluční mořská molekula, pocházející z fytoplanktonu. Tato klinicky prověřená aktivní látka z výtažků z mořských řas má silné antioxidační účinky, které napomáhají rozjasnění a prozáření pokožky. EPS White také snižuje nadměrnou tvorbu melaninu vyvolanou UV zářením (až o 81 %) a okolním znečištěním (až o 71 %) a zároveň zabraňuje přenosu melaninu pigmentovými synapsemi. Tím přispívá k sjednocení tónu pleti a redukci pigmentových skvrn.

Jaké jsou výhody detoxu pleti? 

Apotéka
 • Redukce vrásek 

Oxidační stres způsobený volnými radikály vede k rozkladu kolagenu, proteinu zpevňujícího pokožku, který udržuje vaši pokožku pevnou a šťavnatou. 

 • Zastavení UV poškození 

Protizánětlivé vlastnosti antioxidantů pomáhají snižovat účinky UV paprsků na pokožku, poskytují ochranu před poškozením sluncem a fotostárnutím.

 • Urychlení buněčné regenerace 

Když se pokožka zanítí, naruší to přirozený proces obnovy pokožky. Antioxidanty pomáhají urychlit buněčnou regeneraci, což umožňuje upravit jakékoliv poškození.

 • Rozjasnění pleti

Antioxidanty svými hojivými vlastnostmi snižují poškození sluncem, proto korigují pigmentaci a vyvažují a rozjasňují pokožku.

Doporučujeme vyzkoušet i Rozjasňující sérum z řady Krásná zahradnice. Sérum pro rozjasnění, sjednocení pleti a redukci pigmentových skvrn. Obsahuje kromě petržele a EPS White i jeden z nejsilnějších antioxidantů Niacinamid (vitamin B3), který pleť rozjasní, podporuje produkci kolagenu, reguluje mastnotu. Přírodní ceramidy posilují kožní bariéru a chrání v pleti hydrataci a kolagen.  

Krásná zahradnice

Apotéka

Denní krém Krásná zahradnice

Kouzelné vlastnosti petržele navrací pleti svěží a šťavnatý vzhled, sjednocují ji a chrání před vlivem okolí. Krém nanášejte každé ráno na očištěnou pleť od dekoltu přes krk k lícním kostem a od nich nahoru ke spánku a kolem očí jemně vklepávejte.

Složení: Petrželový olej, EPS White, Pentavitin, výtažek z kopřivy, meruňkový olej, makadamový olej, skvalen.

Noční krém Krásná zahradnice

Pleť intenzivně regeneruje a pečuje o ni po celou noc. Krém nanášejte každý večer na očištěnou pleť. Stejně jako krém denní – od dekoltu přes krk k lícním kostem a od nich nahoru ke spánku a kolem očí jemně vklepávejte.

Složení: Petrželový olej, EPS White, výtažek z kopřivy, makadamový olej, ovesný olej, bambucké máslo.

Rozjasňující sérum Krásná zahradnice

Doporučujeme vyzkoušet i Rozjasňující sérum z řady Krásná zahradnice. Sérum pro rozjasnění, sjednocení pleti a redukci pigmentových skvrn. Obsahuje kromě petržele a EPS White i jeden z nejsilnějších antioxidantů Niacinamid (vitamin B3), který pleť rozjasní, podporuje produkci kolagenu, reguluje mastnotu. Přírodní ceramidy posilují kožní bariéru a chrání v pleti hydrataci a kolagen. Pomáhá zpomalit enzymy, které rozkládají kyselinu hyaluronovou a elastin v pokožce, tím pleť zachovává hydratovanou a pružnou.

Složení: Petrželový olej, EPS White, Niacinamid, Ceramidy, makadamový olej, moringový olej.

  Jak rezervovat letenky 

  Letuška
  • Web. Na našem letenkovém portálu Letuška.cz
  • Napište nám poptávku s počtem cestujících a přibližnými termíny přes Kontaktní formulář.
  • Mapa. Přehled všech letů najdete na mapa.letuska.cz.